مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

کد خبر: 1826 | تاریخ انتشار: 12:42:11 - جمعه 23 آبان 1393 | 6 نظر | |

پارس آباد بی سر و صدا منطقه آزاد شد:

مشگین شهر سوسیس هم نشد

farhangnews_92125-269831-14108623051-450x188ایلقار نیوز: ایلقار نیوز به نقل از خیاو نیوز استاندار اردبیل از تصویب طرح الحاق بخشی از شمال این استان به منطقه آزاد ارس خبر داد.مجید خدابخش عصر پنجشنبه در حاشیه جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد تجاری ارس گفت: پس از پیگیری های مستمر و دفاع دقیق و کارشناسی از اهمیت و ضرورت موضوع در این جلسه الحاق بخشی از شمال استان به منطقه آزاد تجاری ارس تصویب شد.وی الحاق شمال استان به این منطقه را بسیار با اهمیت خواند و افزود: با عنایت دولت یکی از مطالبات دیرینه و به حق مردم استان تحقق یافت که جای تبریک به همه اهالی شریف استان اردبیل دارد.استاندار اردبیل تاکید کرد که این مصوبه نوید آینده روشنی در رونق اقتصادی استان به دنبال خواهد داشت.وی بخش های دقیق الحاقی از شمال این استان به منقطه آزاد ارس را اعلام نکرد.گفته می شود قرار است در قالب این طرح بخش شمالی استان اردبیل از جمله شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و گرمی به منطقه آزاد ارس الحاق شود.

کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور ساعاتی پیش در شهرستان جلفا به ریاست علیرضا موحدی، معاون مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تشکیل شد.
به گزارش خیاو نیوز این خبر در حالی منتشر می شود که پیشتر نماینده مشگین شهر نیز خبر از  منطقه آزاد شدن شهرستان مشگین شهر داشت که اکنون شاهد هستیم این طرح به جای مشگین شهر در پارس آباد اجرا می شود.
یکی از دلایل این موضوع را می توان  زیرکی نماینده پارس آباد دانست،که وی اخیرا با جمع آوری امضا از سوی نمایندگان خواستار استان شدن این شهرستان با محوریت،گرمی،مغان،مشگین شهر و… با عنوان شهرهای مرزی بود،این حرکت برومند باعث شده بود که استاندار اردبیل نیز در سخنانی از توجه ویژه دولت به شمال استان خبر بدهد.
این اقدام دولت و منطقه آزاد شدن پارس آباد در این برهه که برومند خواستار استان شدن مغان بود،به نوعی امتیازی از سوی دولت بود تا شاید جلوی این اقدام گرفته شود،به نوعی که همزمان با این اقدام دولت،نمایندگان امضا کننده طرح استان شدن این شهرستان در حرکتی امضا های خود را پس گرفتند.
اما،استاندار محترم اردبیل که همیشه سخن از سویس کردن مشگین شهر سخن می گفتند،اکنون میبینیم که مشگین شهر حتی سوسیس هم نشده است!! و سر مردم مشگین شهر به لطف مسئولین،استاندار،نماینده محترم و … بی کلاه مانده است
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


6 ديدگاه مطلب براي " مشگین شهر سوسیس هم نشد " ارسال شده است.

 1. پاینده گفت:

  اتفاقا وزیر کشور برای اینکه مشگین شهر منطقه ی آزاد شود به اینجا سفر داشتند ،اما با دیدن روستا شهر بجای شهرستان ، گزارش را مفصل برای کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور تهیه کردند و نتیجه همان شد که دیدیم! جناب نماینده محترم تحویل بگیر.!

 2. آگاه گفت:

  شهری که فرماندار آن مثل بیگدلو سابقه معاونت استانداری و نصیری سابقه نمایندگی مجلس را داشته باشد باید هم با مشگین شهر فرق داشته باشد قابل توجه آقای یونس اسدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. خیاوی(تهران) گفت:

  خر برفت و خر برفت و خر برفت!
  زمانی که نخبه های شهر را از شهر و وطنشان گریزان کرده و عده ای بی کفایت از بد روزگار شدن مسئول در این شهر بخت برگشته و درگیر دعوا سر لحاف ملا و بازی های خاله زنک هستند، چه انتظاری هست که شهرستانی که شایستگی مرکزیت استان ساوالان (یا آزربایجان شرقی را در کنار آزربایجان مرکزی به مرکزیت تبریز) را داشت اکنون نه تنها منطقه آزاد که بلکه از جایگاه 200 ساله خود به دهستان و روستا(از قول وزیر کشور) تنزل کند و بخشهایی که الان شهر و شهرستان شدند و همگی زمانی از توابع این شهر بود الان داعیه استان شدن و در نهایت حداقل به منطقه آزاد تجاری رضایت می دهند. البته ایرادی بر این دوستان که دنبال توسعه مناطق خود هستند وارد نیست و ما هنوز مغان را جز جدایی ناپذیر خیاو یا مشکین شهری که به غلامحسین ساعدی(گوهر مراد) کعبه ایلات شاهسون می دانیم. خیانت اصلی را نماینده وقتی کرد که با سودای استاندار شدن دامادش که هرگز به آن نرسید و احمدی نژاد را استاندار کردند زمانی که سراب به پیوستن به شهر اردبیل به عنوان حومه اردبیل زیربار نرفت مشکین شهر را با با این همه قدمت و موقعیت جزو توابع اردبیل(آنچه که امروز به عنوان روستا بودن طقش درآمده) نمود. پر بیراه نیست اردبیلی که با شهر نمودن روستاها و بخشهای مشکین 20 سال پیش(گرمی، بیله سوار، پارس آباد، اصلاندوز و جعفرآباد قبلی و لاهرود و رضی و حتی شاید قره درویش و پریخان و نصرآباد در آینده) استان شده در حالیکه در حد و اندازه و قواره استان نبوده قطعاً توابعش که مشکین باشد نیز در حد شهر و شهرستان نیست.

 4. علی امامعلیزاده گفت:

  با سلام میکنمشگین شهر همبرگر میشه مسئولین محترم خسته نباشیدشهربیصاحب موقع انتخابات صاحبانش راپیدامی کند و هرکس وناکیس میگوید من مشگینشهری هستم و آمد ه ام ازاینجاکاندید شوم پس کجاییدشما هامیبینید که حق شهرتونرا خور ده اند؟؟

 5. معمار گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  از نمایندی که هیچ تعاملی با مجلس نداره بایدم شهرش روستا بشه…….آقای اسدی تو این چند سال به غیر از پایلوت کردن شهرستان به قول خودش که هیچ نفعی هم برای شهر نداشته چیکار کرده……..الانم شهردار رو ورداشتن تا میز خودشون رو حفظ کنن..بعدشم سرپرست رو آقای اکبری گذاشتن که مدرک لیسانسش رو به زور که اونم نمیدونیم درسته از دانشگاه آزاد مشگین گرفته در حالی که ما دکترای داریم که خونه نشین هستن واقعا متاسفم واسه این روستا بزرگ(به قول وزیر)….

 6. نام خود را وارد كنيد...سپهر گفت:

  اقای یونس اسدی بهتر است این دوره شما به استراحتتان بپردازید و اجازه دهید مردم عزیز شهرمان نماینده اصلی خود را انتخاب کنند تا شهرمان از این سوسیس تر نشود

  ما

  مان

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار