افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 2112 | تاریخ انتشار: 13:57:28 - شنبه 1 آذر 1393 | بدون نظر | |

با چراغ سبز و سکوت مسئولان/

مشگین شهر پیشتاز افزایش قیمت نان در کشور است

ایلقار نیوز: چند روز پیس بود که حجت الاسلام حبیب برومند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از افزایش 10 الی 30 درصدی قیمت نان آن هم از اول آذر خبر داده و افزود: وضعیت مردم از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی نیست و اکثر مردم در تامین معیشت روزانه خود با مشکل مواجه هستند.

وی خطاب به دولت گفته است که مردم این منطقه از اقشار کم درآمد جامعه هستند لذا دولت باید در خصوص اصلاح و تعیین قیمت نان با دقت بیشتری عمل کند.

این در حالی است که در شهرستان مشگین شهر از ماه ها و حتی می توان گفت از یک سال پیش نانوایان به صورت خود سرانه اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند و می توان گفت افزایش قیمت در این شهرستان از مدت ها پیش اعمال شده دیگر نیازی به داعمال قانون جدید در این شهرستان نیست، و مسئولان ارشد شهرستان نیز در مقابل این افزایش قیمت سکوت کرده اند.

با توجه به وضعیت نانوایان در شهرستان می توان چنین برداشت کرد که خود مسئولان عامل افزایش قیمت در نانوایی ها هستند به طوری که اگر مسئولان مربوطه به جای سکوت و پشت میز نشینی وارد عمل شده و با نانوایان متخلف برخورد می کردند امروز در سطح شهرستان دیگر شاهد بی قانونی در نانوایی ها نبودیم و مسئولان ذدر قبال افزایش قیمت نان ها تنها اقدامی که انجام داده اند در جلسات اداری یا پشت میزهای ریاست نشسته و بر کنترل قیمت نان در نانوایی ها تاکید می کنند و در عمل هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و فقط از راه دور کنترل می شود که با این وضعیت به هیچ وجه نمی توان بر بازار نظارت کرد.

افزایش قیمت های خود سرانه در کنار سکوت مسئولان به جای حل مشکلات مردم باری بر مشکلات انان افزوده کرده است و مردم مظلوم و زحمت کش شهرستان مجبور هستند نان مورود نیاز خود را که اصلی ترین مواد غذایی سفره هاست با قیمت حتی دو برابر نیز خریدار کنند و وقتی به مسئولان شهرستان مراجعه می شوند اظهار دارند که پیگیر هستیم و تا چند روز آینده این مشکل حل می شود اما روزها ماه ها از این جلسات و وعده های تو خالی سپری می شود اما بدون هیچ عکس العملی و دیگر مردم عاد ت کردند نان 3000 ريالی را به 5000 ريال خریداری کرده و مصرف کنند.

این افزایش قیمت خود سرانه در شهرستان در حالی است که عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار می کند با توجه به شرایط اقتصادی فعلی مردم به هیچ وجه نباید قیمت نان گران شود و حتی اگر لازم باشد دولت  باید از هزینه های دیگر بکاهد و این منابع را برای تامین قوت غالب مردم که نان است هزینه کند.

حال باید دید مسئولان شهرستان مشگین شهر در مقابل خواسته عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از دولت که همان اصلاح قیمت نان است چه عکس العملی از خود نشان می دهند آیا می توانند قیمت نان را در شهرستان کنترل کنند یا همچنان از کنار آن بی تفاوت عبور می کنند.

چنین به نظر می رسد قیمت نان توسط نانوایان مشکین شهر با چراغ سبز و سکوت مسئولان ارشد شهرستان مراحل افزایش قیمت را طی کرده و دیگری نیازی به تصویب مجلس نیست چرا که خود نانوایان تصویب کرده و عملیاتی می کنند.

 انتهای پیام/ مشکین رسا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار