مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 1415 | تاریخ انتشار: 20:04:17 - یکشنبه 11 آبان 1393 | 10 نظر | |

یادداشتی از زینب هوشیاری

کربلایی شدن یا کربلایی ماندن

وقتی امانت علل تحول باطنی است چه امانتی خداوند لایزال در ید انسان نهاده جز به خویشتن بازگشتن و سنگینی امانت را به دوش گرفتن و جان بر لب رساندن آیا حقیقت جز این نیست که عطش کویر دلهایمان از دیدن نوع نگرش انسان ، این موجود زنده ی ناطق هر نوع تبعیض و نابسامانی لرزه بر اندامش بیفتد.و واقعیتهای تلخ تاریخ یا جامعه کنونی را نمی بیند یا خود را به ندیدن محکوم کرده و سوگوار برمزار روح گرفتار عابدی که در میعادگاه آسمانیش از عطر خوش یاد  محرابش را پر اشک می کند .

مگر سعادت دنیوی و اخروی در گرو نیک اندیشی و مهرورزی باهم نوع و احترام به حقوق یکدیگر از بدو تاریخ بشری نیست . چه جنگ نابرابری و چه عهد شکستنی ، وفای به عهد نکردن و به تزویر و ریا دست زدن به چه قیمتی ، ارج نهادن به عقده ها ی حقارت تاریخی ، شستن جرم اقوام کینه توز خود با هدف رسیدن به امیال و آرزوهای منفور، مگر دسیسه ای بزرگتر از این که موقع شکست از هیچ اقدامی ابا نداشته و قرآن بر سرنیزه کرده تا عرب بادیه نشینی که رسول گرامی آب جنت به آبروی آنها ریخته سرجنگ با امانت واقعه غدیر نهند آری همینند و بس .

از کربلا چه باید آموخت؟ ، سرچشمه فضایل انسانی ، کربلا چشمه رحمت و معرفت و رسیدن به آخر انسانیت و درس توحید و اخلاق و بندگی آموختن است .

وقتی نخستین مرثیه خوان شهید تاریخ ، شهید اخلاق حضرت ختمی مرتبت باشد چه درسی بالاتر از این که باید به حال خود خون گریست.

چه استقامت استواری بر عقاید خویش، به قربانگاه بردن اسماعیل ، از تنهایی هاجر و از خلیلی ابراهیم و شب در بستر مرگ خوابیدن علی (ع) این شب زنده دار دوران جهالت .

.. و اما این شهید و شاهد و اکمال معدن رسالت تا رسیدن به خلقت و موجودیت خویش و سرنهادن بر قدرت و عظمت اسرار آمیز ، اکنون بر همه آفرینش خیمه زده و گوش بر ندای آسمان داده و تحولی تازه ایجاد می شود. همین تحول است که روابط با عالم ملکوت مرتبط می شود و از آنجا الهام می گیرد . زیرا اگر بخواهیم خود را در عالم صغیر بیابیم باید به دل خویش مراجعه نماییم و علت تحول باطنی خود را جستجو کنیم و درک مسایل موجود را با دل و عقل خویش آمیخته و آمدن و رفتن خود را دریابیم . زیرا در مقام ابراهیم بوده و به سودای عشق حسین سوختن دل بریدن از تمامی داده هاست .

راستی امام حسین ( ع) نیز پنهان از نگاه های شوم شهر، دور از فهم های کوتاه و آلوده و رسوای عرب ، در قلب پاک و محرم خویش زاد .چه تشیّع زیبایی !

زینب هوشیاری

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


10 ديدگاه مطلب براي " کربلایی شدن یا کربلایی ماندن " ارسال شده است.

 1. یاور گفت:

  شهرما به انسان های دلسوز مانند شما نیازمنداست

 2. ali گفت:

  احسن احسن

 3. صداقت گفت:

  خانم هوشیار شما همسر یک جانباز هستید
  افتخار همه زنان شهرمان هستید زندگی کردن ونگهداری از یک جانباز اسلام مسئولیت بزرگ وخداپسندانه ای است که شماعاشقانه برعهده گرفته اید
  درود برشما

 4. shahi گفت:

  ما به شما افتخار می کنیم همچنان که خدمات شما در شورای اسلامی خطه مغان زبانرد همه بود و خدمات همسر شما برای شهرداری مشگین واقعا احسنت

 5. samad گفت:

  واقعا در شان یک پایگاه خبری مثله شما نیست از یک انسان دو رو و بظاهر رزمنده که با 5 درصد جانبازی ادعای شهید زنده را دارد آقای … را همه میشناسند کسی که منافع شخصی خود را در تضییع حقوق دیگران می بیند جانبازان و شهدای عزیز ما برای مال و اموال و کسب امتیاز به جبهه نرفتن و وظیفه شرعی و ملی خود دانسته اند اگر جویای حق هستین این پیام را تاییدکنید تا ثابت بشه این آقا چه مشکلی برای شهرداری ایجاد کرده است. همه مدارک و اسناد گویای تزویر این اقای محترم هستند.

  • amir گفت:

   شما کاملا در اشتباه هستید.چون فرد مورد نظرتان نمیدانسته که شهیدخواهد شد یا جانباز5درصد.

 6. علی گفت:

  با سلام.
  متن جالب و برازنده ای بودو بسیار سپاسگزاریم.
  دوستان لطفا در بیان نظرات خود حداقل شان امام حسین را در نظر بگیرید. شما آقای صمد لطفا مشکلتان را رو در رو مطرح کنید نه از پشت صفحه ی مجازی.

  با سپاس

 7. ایمان گفت:

  خطه مغان مدیونزحمات وخدمات صادقانه ایشان هوشیاری بوده وهست وشمااقای صمد همسرجانبازایشان بخاطر حفظ کیان ملت ایران ودفاع ازروسری خواهرهای منوتو افتخار همان5درصد راداشته ولی تو چی شماان موقع تو پستو قایم شده بودی .

 8. ایمان گفت:

  لظفا به صمد اقا بگین این امنیت وازادی مدیون جانفشانی هشت سال دفاع مقدس کلیه رزمندگان وجانبازان ایران اسلامی همچون اقای اسمعیلی است شما که باتوجه به کامنت ات بوی جبهه ندیده اید. اگر جبهه دیده بودید اینگونه نظر نمیدادید درضمن جای بسی افتخار است که همسر یک جانباز در جهت ولایی گام بر میدارد و مانند …. انجناب ……

 9. رضوان گفت:

  خانم هوشیاری به جرات از زنان شجاع با ایمان صادق ولایق منطقه است که متاسفانه افرادی فاسق منفعت طلب بخاطر قابلیت ها و ظرفیت هایی که در ایشان هست همیشه به چشم حسادت مینگرند. امیدوارم این بانوی باشخصیت و نمونه هرجا که باشند خدا پشت و پناهشان

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار