اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

کد خبر: 2908 | تاریخ انتشار: 17:24:41 - جمعه 21 آذر 1393 | بدون نظر | |

گزارشی از :

جلسه هم اندیشی اصلاح طلبان استان اردبیل در مشکین شهر

ایلقار نیوز:جلسه هم اندیشی اصلاح طلبان استان اردبیل در مشکین شهر برگزار شد. این جلسه پنج شنبه ۲۰-۳-۹۳ ساعت ۲۰:۳۰ در منزل شخصی محبوب اسکندرزاده با قرائت آیاتی جند از کلام الله مجید شروع شد.

بعد از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران بهمن خادم مسجد به عنوان مجری جلسه به میهمانان حاضر در جلسه که از شهرستانهای خلخال، پارس آباد، سرعین و بیله سوار بودند خیر مقدم گفت .

در ادامه میزبان جلسه ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان ، اظهار داشتند امیدوارم با مدد گرفتن از آقا امام حسین ع این نشست ها منجر به پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر استان گردد.  وی اصلاح طلبان را داخل نظام و دلسوز آن معرفی نمود و از آ ن ها خواست تا پل ارتباطی بین مردم و مسؤولین باشند.
اولین سخنران، علی زین العابدین با خواندن شعری در رثای حضرت زینب س سخنان خود را آغاز نمود. وی گفت ما راه حقیقت را گزیده ایم به صد جسارت و شهامت به اصلاح طلب بودنم افتخار می کنم شاید محروم و محکوم باشیم اما در تارک زمان پیشانی مان سفید خواهد بود. من از طرف جمع می گویم، اصلاح طلبی راه امام حسین (ع) است. اصلاح طلبی با ذات دین هیچ تناقضی ندارد بلکه ادامه آن نیز می باشد. ما را متهم به بی دینی و ابزار بیگانگان نکنید. اصلاح طلبی اپوزیسیون نیست. ما در چهارچوب نظام فعالیت می کنیم و آن را با تمام وجود قبول داریم. اما روش های ما با جریان فکری دیگر متفاوت است.ali
وی در ادامه ضمن ارایه گزارش از جلسات گذشته اصلاح طلبان شهرستان مشکین شهر، یاد آور شد این جلسات از سالگرد انتخاب روحانی به ریاست جمهوری اسلامی شروع شد و در اوایل بیش تر به خود انتقادی معطوف بود و صادقانه آسیب شناسی می شد. آرام آرام انسجام خاصی پیدا کردیم و مسایل بین المللی و ملی همچنین مباحث منطقه ای به عنوان اهم مباحث مورد بررسی قرار گرفت.

زین العابدین در ادامه افزود: یکی از آسیب های اصلاحات را حرکت از راس به قاعده است که با این جلسات امیدواریم این روال شکسته شود. وقتی تصمیمات از رأس گرفته شود شرایط شهرستان ها خوب لحاظ نمی گردد امیدواریم در شهرستان های دیگر نیز این حرکات پا بگیرد. ما می خواهیم به هویت اصلاح طلبی انسجام ببخشیم و در مباحث توسعه ای استان اثرگذار باشیم. تمام طیف های اصلاح طلبان سیاسی نیستند، طیف های مختلف فرهنگی و اجتماعی و غیره در داخل اصلاح طلبان وجود دارد، اما زمان اقتضاء می کند به بحث توسعه بیش تر توجه شود.

از مسؤولان قضایی و انتظامی گه بزرگوارانه این نشست ها را تحمل و به استمرار آن کمک نمودند تشکر ویژه دارم.از ارباب جراید و نشریات تشکر می کنم که نسبت به بازتاب جلسات مساعدت فرمودند

8ccfd71aed1a0367f6ff19182e470d144e7d3b7557f7b6701f0e0c5c608cb80e

سخران بعدی حجت السلام بابایی به نمایندگی از اصلاح طلبان شهرستان خلخال بود. وی با گرامیداشت نام و یاد شهدا و اربعین حسینی سخنانش را آغاز کرد: اصلاح طلبان صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند در جنگ حضور گسترده ای داشتند اما تعدادی از افراد را هدایت کردند تا در درون ما نفوذ کرده تا اسم و رنگ مان را تغییر دهند و به راحتی به ما انگ بزنند.

افتخار می کنم از سال ۶۳ در خدمت سید محمد خاتمی هستم ایشان را یک الگو می دانم. ما در چارچوب نظام حرکت می کنیم و در مسیر رشد جامعه و تحقق خواسته های ملت گام بر می داریم. اصلاح طلبی زحمت زیادی متحمل شده است اکثر فرماندهان جنگ متعلق به طیف فکری اصلاحات بودند. نماز ظهر عاشورا نشان گر این هست که نمازی مورد قبول حق است که دارای روح باشد و بر جامعه تاثیرگذار باشد. ما برای خود چیزی نمی خواهیم و در پی قدرت طلبی نیستیم دغدغه ما توسعه هست می خواهیم که هر کس شایسته هست بر مسند امور بنشیند ما اداره صادقانه را می خواهیم کمک حال دولت خواهیم بود با تمام وجود به تقویت آن کمک خواهیم کرد. اما ویژه خواری و رانت خواری خط قرمز ماست و با آن مبارزه خواهیم کرد مسئولیت امانتی است در دست مسئولین شرف مردم، عزت و ناموس مردم دست آنها امانت هست.

پیشنهاد می کنم یک دبیر خانه مرکزی برای این نشست ها ترتیب داده شود.IMG_3004
عصرالدین نجیبی :در آستانه اربعین از اصلاح طلب واقعی امام حسین ع یاد می کنم، چون اصلاح طلبان دارای منطق شفافی هستند قطعا در چارچوب نظام حرکت می کنند اما خیلی ها نمی خواهند این حرکت در این چارچوب باشد. مبنای اساسی اصلاح طلبی شعارهای انقلاب می باشد حفظ ارزش های نظام و ولایت فقیه، آرمانهای حضرت امام و رهبری از شعارهای اصلی اصلاح طلبی می باشد.IMG_3008
ما چرا اصلاح طلبیم؟

چون می خواهیم کشور به سوی آینده بهتر و رفاه بیش تر حرکت کند چون معتقدیم هر چه رفاه و آسایش بیستر باشد قدرت ملی بیش تر هست در روابط بین الملل. قدرت ملی بر اساس نشاط، رفاه و توسعه آن کشور قلمداد می شود نه میزان تسلیحات دفاعی.
نسل اول و دوم اقتصاد دانان توسعه مبنای توسعه را انباشت سرمایه می دانستند اما این اصل پاسخ گو نبود اکنون اقتصاددانان توسعه ،مبنای آن را مدیریت مناسب نیروی انسانی و پرداختن به افکار و ایده می دانند.

وزارت بهداشت روحانی دقیقا بر مبنای توسعه حرکت می کند و در وزارت امور خارجه آقای دکتر ظریف خود اقدام به تدوین برنامه کرده است که این نشانگر آن است که وی به حوزه مسؤولیت خویش واقف است، شناخت حوزه مسؤولیت در مدیریت اهمیت ویژه دارد مشکل اصلی دولت در استان ها این هست که استانداران از حوزه مسؤولیت خودشان شناخت کافی ندارند برای همین در اجرای برخی پروژه ها که بدون مطالعه انجام شده بود مشکل داریم مثال بارز این مسأله ایجاد صنعت نساجی در اردبیل می باشد.
اصلاحات در توجه به مناطق محروم مشکل دارد
بشیر اکبری از پارس آباد:

در دولت به جزء چند وزیر کارایی لازم را ندارد، وزیر کشور اعتقادی به اعتدال ندارد. برخی افراد قبل از انتخابات اصلاح طلب بودند اما اکنون اصولگرا شدند. معاون انسانی استاندار که زمانی خود با ما تماس می گرفت اکنون به تلفن ما پاسخ نمی دهد. برای شهرستان ها از استان مدیر معرفی می کنند. چون من می خواهم اصلاح طلب بمانم نمی خواهم پست بگیرم زیرا فکر می کنم مثل اصلاح طلبان سابق بعد قبول مسئولیت اصولگرا خواهم شد. برخی ها به ما را به چشم پیمانکاران انتخاباتی می بینند که فقط در زمان انتخابات کار برد داریم.IMG_3014
حمید دشتی از بیله سوار: اصلاح طلبان در طی ۸ سال احمدی نژاد ثابت کردند که دلسوزان واقعی نظام و رهبری هستند. صاحبان واقعی نظام ما هستیم. ما طمع قدرت نداریم. انتظار داریم کشور رو به توسعه حرکت کند و در این راه از مدیران معتقد به اصلاح طلبی و اعتدال استفاده شود.

خواهان استمرار جلسه هستیم انتظار داریم پس از پایان جلسه بیانیه ای منطبق با دستور جلسه تنظیم گردد و همچنین موضوع جلسه بعد مشخص گردد.IMG_3042
حسین محرمی از سرعین: اصلاح طلبی در تاریخ کاملا مشهود است. حضرت محمد (ص) مصلح کامل و اصلاح طلب واقعی بود . ستار خان و باقرخان از جمله اصلاح طلبان معاصر هستند. نحوه انتقاد را باید بدانیم و با مخالفان با اخلاق مناسب برخورد داشته باشیم. اصلاح طلب سهم خواهی نمی کند و به سان باران است، می بارد و نمی گوید این کاسه های خالی از آن کیست.

اگر جمع را منسجم و هدف دار حرکت کنیم به اهداف مان می رسیم. باید از فرصت به وجود آمده در دولت روحانی به نحو احسن استفاده کنیم و در انتخابات مجلس آتی تاثیر گزار باشیم.IMG_3054
در پایان جلسه مقرر گردید جلسه بعدی روز جمعه در مورخه ۲۶/۱۰/۱۳۹۳ راس ساعت ۱۴ در شهرستان پارس آباد برگزار گردد.

انتهای خبر/مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار