مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 3379 | تاریخ انتشار: 21:58:24 - چهارشنبه 3 دی 1393 | بدون نظر | |

در هفته یازدهم لیگ یک/

تیم شهرداری اردبیل بعداز چند هفته طعم پیروزی را چشید

ایلقار نیوز:تیم فوتبال شهرداری اردبیل پس از شش هفته ناکامی و باخت و تساوی های سریالی734048 بالاخره در زمین خود و در برابر تیم قدر نیروی زمینی تهران به امتیاز ارزشمند بازی دست یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه لیگ دسته یک کشور و در هفته یازدهم تیم شهرداری اردبیل عصر چهارشنبه در بازی خانگی توانست با یک گل تیم قوی و با انگیزه نیروی زمینی تهران را با شکست بدرقه کند تا طلسم ناکامی های خود را بشکند.

در این بازی که در هوای سرد توام با وزش باد نسبتا شدید برگزار شد، تیم شهرداری اردبیل شوک ناشی از تغییر مربی را نشان دادد و در یک بازی برتر و زیبا توانست برغم از دست دادن فرصت های متعدد و حتی پنالتی به دست آمده با یک گل به پیروزی برسد.

شهرداری اردبیل با این پیروزی و کسب سه امتیاز بازی، ۱۳ امتیازی شد تا با توجه به نتایج سایر تیم ها و در روزی که سایر مدعیان همچون هفته های اخیر نتایج دلخواه شهرداری را رقم زده بودند، با دو پله صعود به رده نهم صعود کند.

تیم میزبان در این بازی نمایش بسیار خوبی را پشت سر گذاشت تا نشان دهد که ظرفیت خوبی برای کسب پیروزی های متوالی و برد در مقابل حرفان مطرح خود دارد و در صورت کسب انگیزه های لازم و نیز خروج از فشارهای ناشی از ناکامی در هفته های اخیر می تواند به عنوان مدعی مطرح شود.

بازیکنان شهرداری اردبیل امروز در بازی برابر نیروی زمینی بالای جدولی بازی روانی را به نمایش گذاشتند، چنانچه از همان ابتدا سوار بر بازی شده و موقعیت های بسیار خوبی را بر روی دروازه نیروی زمینی خلق کردند.

اولین خطر جدی را در این بازی شهرداری اردبیل در دقیقه پنجم ایجاد کرد در این لحظه سانتر فرهاد نوری از جناچ چپ در نزدیکی های تیرک دوم دروازه حریف به قاسمی رسید اما این بازیکن فرصت تک به تک را به بیرون زد.

۱۵ دقیقه اول بازی در اختیار یاران شهرداری اردبیل بود اما بازیکنان این تیم با استرس زیاد و عجولانه به توپ ضربه زدند تا حملات آن نتیجه ای در برنداشته باشد، پس از این لحظات تیم نیروی زمینی تاحدودی از لاک دفاعی بیرون آمد و در حالی که در میانه میدان از برتری نفری سود می برد حملاتی را روی دروازه تیم میزبان ترتیب داد.

در این دقیقه بازیکنان نیروی زمینی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما این ضربه به شکل خطرناکی به بیرون رفت. ضمن اینکه در این نیمه باد موافق تیم میهمان بود بحدی که توپ های ارسالی از دروازه شهرداری اردبیل به نیمه زمین هم نمی رسید.

بازی ادامه داشت تا اینکه بهترین موقعیت تیم میهمان ایجاد شد، احسان پورشخعلی که بازی خوبی از خود به نمایش می گذاشت، از جناح راست نفوذ کرد و با ورود زیرکانه به هیجده قدم شهرداری توپ را به کیانی مهاجم سپرد که شوت آرام و زمینی این بازیکن را وحید کارگر دروازه بان تیم شهرداری اردبیل مهار کرد.

این حرکت بصورت نصفه و نیمه در دقیقه ۲۷ بازی نیز تکرار شد اما این بار پورشیخعلی خودش اقدام به شوت کرد که شوت کم جان این بازیکن را نیز کارگر به آغوش کشید.

متعاقب این حملات شهرداری اردبیل دوباره از دقیقه ۳۰ حملات خود را آغاز کرد که نتیجه آن کاشته روح الله نعمتی، شوت بسیار زیبا اما بی ثمر قاسمی و نیز فرصت دقیقه آخر نیمه اول کوه افکن بود که تاثیری در نتیجه بازی نداشت.

در نیمه دوم نیز این تیم شهرداری اردبیل بود که با حملات گسترده بازی را آغاز کرد، به نظر می رسید نفوذ و حمله از جناحین و ارسال پاس های عرضی و رو به بیرون در دستور کار شاگردان محمد ربیعی قرار گرفته بود، این استراتژی که با کار گروهی خوب بازیکنان شهرداری همراه بود فرصت های متعددی را در مقابل دروازه تیم نیروی زمینی خلق کرد.

در یکی از حملات نفوذ بازیکن شهرداری در محوطه جریمه حریف با خطای دروازه بان تیم میهمان همراه شد که داور بازی بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد، اما مهدی محمدپور این فرصت خوب را برای باز کردن دروازه نیروی زمینی از دست داد، چراکه کورش ملکی با تشخیص درست توپ را به آغوش کشید.

پس از این پنالتی داور یک ضربه ایستگاهی به نفع شهرداری اردبیل گرفت که شوت سرکش شوشتری در یک کش و قوس به مهاجم شهرداری رسید که با بغل پا دروازه نیروی زمینی را باز کرد ولی گل وی به دلیل آفساید مردود اعلام شد.

سرمربی تیم شهرداری اردبیل که می دید شاگردانش سوار بر میدان هستند در دقیقه ۵۲ دست به تعویض زد و قدرت تهاجمی تیم خود را وارد کردن موسی شهبازی مهاجم نوک خود بجای حسن شوشتری که در میانه میدان بازی می کرد، تقویت کرد.

این تعویض طلایی ۱۰ دقیقه بعد به ثمر نشست و شهبازی پس از هفته ها روی پاس روح الله نعمتی که بهترین بازیکن زمین بود به گل رسید. نفوذ نعمتی از جناچ چپ تا محوطه جریمه حریف و پاس عرضی این بازیکن به شهبازی تنها یک بغل پا می خواست که این مهاجم آن را تکمیل کرد تا بغض شش هفته ای تیم شهرداری را شکسته و استادیوم تختی اردبیل را غرق در شادی کند.

این حرکت در دقیقه ۸۱ باز هم تکرار شد، روح الله نعمتی دوباره از سمت چپ که با پاس ضربه کرنر صاحب توپ شده بود، نفوذ کرد و به زیبایی دو مدافع حریف را جا گذاشت، اما ارسال عرضی این بازیکن را این بار دروازه بان تیم نیروی زمینی جمع کرد.

در هفت هشت دقیقه پایانی بازی و پنج دقیقه وقتهای تلف شده نیز نیروی زمینی برای فرار از شکست جلو کشید اما دو تعویض خوب از تیم شهرداری که با هدف تقویت کمربند میانی و دفاعی صورت گرفت اجازه نداد که تیم میهمان خطری را روی دروازه شهرداری ایجاد کند تا شهرداری پس از هفته ها به سه امتیاز بازی دست یافته و به بازی های نیم فصل دوم امیدوار باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار