اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 2869 | تاریخ انتشار: 11:57:52 - پنج‌شنبه 20 آذر 1393 | بدون نظر | |

پس از نمین:

منطقه ویژه اقتصادی خلخال ایجاد می شود

ایلقار نیوز:جلیل جعفری بنه روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات صنعتگران خلخال که 81422749-6135565با حضور معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور برگزار شد ،افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در جنوب استان با هدف خروج این منطقه از بن بست اقتصادی و رونق کسب و کار مردم منطقه از مطالبات اصلی مردم شهرستان های خلخال و کوثر است.

وی گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در جنوب استان با توجه به موافقت دولت با ایجاد این منطقه در شمال استان به دولت پیشنهاد و با توجه به موافقت وزیر صنعت ، معدن و تجارت با این پیشنهاد برای تحقق این امر در آینده نزدیک با تمام توان تلاش می کنیم.

وی بیان کرد: هم اکنون تنها سه هکتار زمین برای واگذاری به متقاضیان واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی خلخال باقیمانده و بزودی 100 هکتار از اراضی منابع طبیعی برای اجرای طرح توسعه این شهرک در اختیار اداره شهرک های صنعتی این شهرستان قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: در تلاش هستیم تا علاوه بر توسعه شهرک صنعتی شهر خلخال با ایجاد دو ناحیه صنعتی در دو بخش شاهرود و خورش رستم این شهرستان زمینه را برای توسعه صنعتی در این مناطق فراهم کنیم .

نماینده خلخال با انتقاد از نحوه عملکرد سازمان صنعت،معدن وتجارت استان در واگذاری معادن سنگهای تراورتن خلخال به بهره برداران غیربومی و حمل هزاران تن سنگ معدنی خام از این شهرستان به شهرستانهای دور کشور همچون شیراز و اصفهان گفت: این کار به جز تخریب سطح اسفالت راه های مواصلاتی شهرستان هیچ گونه نفعی به حال مردم خلخال نداشته و هیچ گونه اشتغالی را برای اهالی بومی منطقه ایجاد نکرده است.

جعفری ، ایجاد و راه اندازی صنایع فراوری سنگ های معدنی و ساختمانی را تنها راهکار مناسب در امر استفاده بهتر از معادن سنگ خلخال و ایجاد زمینه اشتغال برای بخشی از بیکاران شهرستان اعلام کرد و خواستار مساعدت معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در تحقق این امر شد.

انتهای پیام/ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار