۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

کد خبر: 3313 | تاریخ انتشار: 17:46:01 - سه‌شنبه 2 دی 1393 | 12 نظر | |

نخبگان مشكين شهر؛

بخش دوم: یونس اسدی (قسمت اول)

ایلقار نیوز: مشخصات: لیسانس علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه علامهIMG_9956_Copy1 طباطبایی، بخشدار مرکزی مشکین شهر، رییس گروه برنامه ریزی استانداری اردبیل، دو دوره نمایندگی مردم مشکین شهر در مجلس، مسؤولیت های یونس اسدی در دو دهه اخیر را تشکیل می دهد. همزمان با انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶ اسدی با عنوان بخشدار مرکزی مشغول انجام وظیفه بود. به شهادت کسانی که در آن موقع با وی همکار بودند و نیز ارباب رجوع بخشداری تحت زعامت وی، اسدی هنگام تصدی بخشداری خود را وقف مردم کرده بود.

اسدی با این که در این مسؤولیت توانسته بود مدیری مؤثر و کارا تلقی شود، اما او نیز در انتخابات سال ۱۳۷۶ که در همه ادوار تاریخ به عنوان انتخابات فراموش نشدنی و سر نوشت ساز به یاد خواهد ماند نتوانست تافته جدا بافته باشد، لذا همراه فرماندار وقت شکری در خدمت ناطق نوری بودند. وی حتی با استفاده از امکانات دولت که با عکس های ناطق نوری تزئین شده بود در روستاها به تبلیغ ناطق نوری می پرداخت.

بعد از اعلان نتیجه انتخابات، اسدی بر خلاف تعدادی از مدیران که بر علیه خاتمی بودند و همچنان به اختلاف بر وی ادامه دادند، خود را به طرفداران دوم خرداد نزدیک کرد. و عده ای از دوستانش اسدی را به عنوان اصلاح طلب معرفی می کردند. اما اصلاح طلبان او را به عنوان اصلاح طلب و اصولگرایان به عنوان اصولگرا نمی شناختند. البته خود اسدی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشت. شیوه رفتار اسدی نشان می دهد که وی نه از اصولگرایی برائت جسته و نه به اصلاح طلب بودن خود افتخار کرده است.

وی در تاریخ ۲۱/۵/۹۲ که مجلس آن روز با اظهارات نا متعارف نماینده کهکیلویه و بویر احمد به حاشیه رفته بود اظهار داشت: بنده در مجلس هشتم مستقل حرف زدم. هنگام ثبت نام برای مجلس نهم گفت: اصلاح طلب هستم اما مستقل وارد انتخابات خواهم شد ویا در جایی دیگر اظهار کرد: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری تمام ملت ایران اصولگرا هستند بنده نیز به عنوان عضوی از این جامعه اسلامی اصولگرا هستم، اما نه در قالب و مرزبندی جناحی و گروهی، بلکه اصرار به اصولگرایی به معنی واقعی کلمه هست و باز هم تاکید می کنم به عنوان فرد اجرایی به هیچ جناح و گروهی وابستگی سیاسی ندارم بنابراین کسانی که اسدی را اصلاح طلب نمی دانند حق دارند چنین برداشتی داشته باشند، و یا اگر کسی گرایش سیاسی وی را ( اصلاح طلب محافظه کار) بنامند بی راهه نرفته است.
اسدی اگر اصلاح طلب بود حتی در عرض این چند سال درباره امنیتی شدن فضای کشور و جفاهایی که بر خاتمی رفته واکنش نشان می داد. به نظر می رسد اسدی در باب گرایش به گروهها و جناح های سیاسی، اصولی جز «باشی می گورا سالامات آپاریم » ندارد.

روند نمایندگی اسدی :پس از چند دوره شرکت در انتخابات و عدم موفقیت و در کنار آن چند دلیل عمده دیگر، باعث شد اسدی در انتخابات مجلس هشتم رای اکثریت شهروندان را در مشکین شهر به دست آورد.
• مانور دوستان اصلاح طلب اسدی و معرفی وی به عنوان یک اصلاح طلب
• بازی با احساسات مردم و سخنانی همچون این بیچاره هست و نیست خود را در راه انتخاب شدن از دست داده است.
• عدم حضور اصلاح طلبان شاخص به علت رد صلاحیت و ریخته شدن بخش عظیمی از آرا اصلاح طلبان در کاسه اسدی.
سه دلیل عمده موفقیت اسدی در دوره اول ورودش به بهارستان بود.

در دوره دوم هم که مجددا به عنوان نماینده انتخاب شد دلایل زیر را به عنوان سر فصل موفقیت او می توان شمرد.
• شرکت هم زمان ملکی و عباسزاده در انتخابات، این دو نفر در ۳۰ درصد از حوزه های انتخابیه دارای رای مشترک بودند. در صورتی که یکی از این دو نفر در انتخابات شرکت نمی کرد اسدی اکنون نماینده مجلس نبود.
• حضور نسبتا فعال اسدی در مجلس و رفتار مناسب با شهروندان و نظارت و رسیدگی به امور کشاورزان و باغداران، کلنگ زنی پروژه های کوچک تحت عنوان سدهای معیشتی که برای روستاییان ارزش حیاتی داشت.
• حمایت مجدد اصلاح طلبان از وی، اصلاح طلبانی که به اسدی رای دادند تقریبا حدود ۲۰ درصد شان یا او را اصلاح طلب می دانستند و یا به خاطر حضور بعضی از اصلاح طلبان در اطراف اسدی به او رای دادند و ۸۰ درصد بقیه به خاطر این که ملکی و عباسزاده رای نیاورد با توجیه این تز معروف (از میان بد و بدتر، بد را باید انتخاب کرد) به او رای دادند.
اسدی و دو دوره در مجلس :
شکی نیست که اسدی همانند هر شهروندی دیگر که وارد عرصه سیاسی و اجتماعی می شوند. در آرزوی خدمت به مردم منطقه خود قدم در این راه گذاشت اما این که موفق به این عمل شد یا نه به دلایل زیاد بستگی دارد.

یکی از بد شانسی های اسدی در مجلس وجود رییس جمهوری به نام احمدی نژاد بود. احمدی نژاد شخصیت منحصر به فردی که داشت، عدم اعتقاد به خرد جمعی یکی از شاخصه های فکری وی بود. او خود را در تمام زمینه ها کارشناس می دانست. همین امر سبب شد که بسیاری از ساختار های مهم را که تحت عنوان شوراهای مختلف موضوع مشخصی را به بحث و تبادل نظر گذاشته و بر آیند آن خرد جمعی بود از قبیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، منحل کرد. این سازمان با داشتن اعضا با تجربه و متخصص در رشته های مختلف مسؤولیت و مدیریت و برنامه ریزی کلان را به عهده داشت اما احمدی نژاد با انحلال این نهاد تخصصی کلیه وظایف آن را بر عهده گرفت و در سفر های استانی که با لشگر سلم و تور همراه بود امور مملکت را برنامه ریزی و مدیریت می کرد که آخر و عاقبت مدیریت وی را هنوز هم با گوشت و پوست مان لمس می کنیم و خواهیم کرد .
وی هیچ اهمیتی به مجلس نمی داد و به زیر مجموعه خود دستور داده بود بخشنامه های مجلس را اجرا نکنند و هر خوابی را که شب می دید روز بعد برنامه کاری وی می شد با چنین نگرش قرون وسطایی دست کسانی مانند اسدی علی رغم داشتن تحصیلات مرتبط با مدیریت و برنامه ریزی، همیشه بسته بود وی تنها می توانست با لابی گری در استان سهم بیشتری برای مشکین شهر بگیرد. اما در این قسمت نیز تیرهای اسدی به سنگ می خورد و مدیران استانی اعتبار لازم را در اختیار مشکین شهر نمی گذاشتند این موضوع باعث می شد تا اسدی فریاد بر آورد: رییس جمهور استاندار اردبیل اعتبارات عمرانی را ناعادلانه توزیع می کند و یا فرصت سوزی های استاندار در قبال شهرستان قابل تحمل نیست کلنگ زنی چند باره، کارخانه مس و سیمان به منزله کلاه گذاشتن سر مردم مشکین شهر شده است.

ادامه دارد – مالک صادقی/مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


12 ديدگاه مطلب براي " بخش دوم: یونس اسدی (قسمت اول) " ارسال شده است.

 1. ا -ع گفت:

  برادر صادقي در سوابق ايشان بخشداري رضي را فراموش كرده ايد كه سهم مهمي در پيروزي ايشان داشته ثانيا در همان زمان با وجود بي مهري هاي دولت و مسئولين استاني و محلي اعتبارات پايلوت كشاورزي قابل توجه بود .حتما ايشان اصولگراي اصلاح طلب هستند كه مد نظر مقام معظم رهبري است

 2. ناشناس گفت:

  اقای صادقی!با کدام سند و مدرک این اقایان را به عنوان نخبه قلمداد می نمایید.از نخبه قبلی (مشگینی) مدرک نخبگی و استادی و دکتری ارائه نشد.این نخبه هم حتما مدرک ندارند.بهتر بود ازاین اقایان به عنوان کاندیدا های احتمالی سال94یاد می کردید

  • عطایی گفت:

   ناشناس محترم اگرفردی رانزدیک به 30000 نفر تائیدوبه ایشان رای دهد نخبه است. مضافااینکه منظورمن نخبه علمی نیست

   • ناشناس گفت:

    نه اگر 300000نفر هم رای دهند نخبه نیست.عنوان نخبگی شرایط و ضوابط خاص خودرا دارد احراز نخبگی افرادبراساس آیین نامه پیشنهادی هیات امناء و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهدبود.میزان رای در انتخاب یک فرد برای نمایندگی مجلس شرط است نه برای تایید نخبگی فرد.عطایی عزیز علایق شخصی من وشما ودیگران نه کسی را نخبه می کند ونه از نخبگی کسی می کاهد .2*2=4

    • عطائی گفت:

     ناشناس محترم اگرخوب دقت کرده باشیدمنظورمن نخبه علمی نیست شرایطی که حضرتعالی ذکرنموده ایدمربوط می شودبه نخبه علمی که شرایط خاص خودش راداردماخیلی افرادی داریم درمسائل مختلف فرهنگی ,اجتماعی ,اقتصادی ……(بارعایت موازین اسلامی)تاثیرگذارندوشایدهم ازمدرک بالای برخوردار نیستندامادراصطلاح عام نخبه هستندمی توانید سخنرانی مقام معظم رهبری ورئیس جمهورمحترم وسایرشخصیتهادررابطه بانخبه رامطالعه کنید

     • ناشناس گفت:

      برادران عزیز! هر عنوان و اصطلاح در قاب وچهار چوب خود تعریف می شود .بنده برداشت شخصی خودم را مطرح نمی کنم ودر مورد تک تک این اقایان فعلا نظر خاصی ندارم توصیه می کنم زحمت بکشید در مورد نخبگی و نخبه بودن کمی مطالعه نمایید.

 3. و. ن. گفت:

  با نخبه قلمداد کردن این افراد، خودتان را زیر سوال می برید.

 4. بهنام.ع گفت:

  زمانی که اقای اسدی از رشته برنامه ریزی اجتماعی پذیرفته شد هرکسی نمی توانست پذیرفته بشه،رتبه خیلی پایینی میخواست”دانشگاه علامه طباطبائی یکی بهترین دانشگاهای علوم انسانی خاورمیانه است” بیائید اینجا کسی را تخریب نکنیم. پیشنهاد خوب دارید بفرمائید.آقای اسدی بارها در سخنرانی ها فرموده اند بعد انتخابات من نماینده همه مردم هستم اقای اسدی هرگونه پیشنهاد را قبول دارد پس صرفا به جای نقد پیشنهاد بدیم .

  • نصرآباد گفت:

   آقابهنام فرمایش شماکاملادرست است معلوم نیست آقای ناشناس کدام دانشگاه درس خونده باکنکوریابدون کنکور,دولتی یاغیردولتی ,شهری یاروستایی حالادم ازنخبه می زند

 5. علی محمدیان گفت:

  بانخبه قراردادن ایشان هم سایت ایلقار وهم ایشان خاعن هستند

 6. شهروند گفت:

  هه هه. از کی تا حالا لیسانس علوم اجتماعی رو مهندس خطاب میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 7. علی گفت:

  جناب اقای اسدی در طول هشت سال نمایندگی جنابعالی به روستای پریخان چه کار کردید و ایا پریخان حق شهر شدن را دارد یا ندارد اگه دارد چه اقدامی تا حالا کردی لاف بیهوده نزن بگو چه کار کردی از خدا بترسید و در روز قیامت باید جوابگو باشید

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار