مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 3204 | تاریخ انتشار: 12:49:45 - شنبه 29 آذر 1393 | 2 نظر | |

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان اردبیل:

نماینده ای که بخاطر یک رای، روستا را آسفالت می کند

ایلقار نیوز:سعید ایرانی‌جم در دومین گردهمایی معتمدان و مسئولان شهرستان اردبیل در نقد عملکرد نمایندگان مجلس که به همت جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل در سالن ولایت این شهر برگزار شد، اظهار کرد: انتظار مردم وحدت نمایندگان است چراکه در سایه وحدت نمایندگان می‌توان بهتر کارها را به پیش برد و با زبانی گویا از حق و حقوق مردم دفاع کرد.

وی با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت آیت‌الله مفتح تصریح کرد: ما برای این گردهمایی از گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه از مدیران و مسئولان گرفته تا دانش‌آموزان و دانشجویان، اصحاب رسانه،‌ نیروهای نظامی و انتظامی، شهرداری و شورا، کسبه و بازاریان، مهندسان و کشاورزان، ‌فرهنگیان، تولیدکنندگان و… دعوت کردیم تا به نقد عملکرد سه ساله نمایندگان پرداخته و خواسته‌ها و مطالباتمان را مطرح کنیم.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان رشد و توسعه استان را در گرو وابستگی و همراهی مردم با مسئولان اعلام کرد و گفت: در این بین مردم سه وظیفه اصلی دارند که شامل انتخاب اصلح،‌ همراهی نمایندگان و پیگیری مطالبات است.

ایرانی‌جم با برشمردن انتخاب اصلح و ویژگی‌های آن افزود: یکی از شاخصه‌ها در این زمینه تزلزل‌ناپذیری و پایداری در حرکت‌ها و تصمیم‌گیری‌هاست که می‌تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: یک نماینده شایسته باید در همه شئون شنیدن و حرف زدن دقت کامل را داشته باشد و با تجزیه و تحلیل درست مسائل را بیان کند که در این بین ما همچنان گله‌مند هستیم که چرا مجمع نمایندگان با وحدت و وفاق نظر عمل نمی‌کند و چند صدایی وحشتناکی را از مجمع نمایندگان می‌شنویم که گاه به تحریک‌ها و تهدیدهای مختلف نیز منجر شده است.

ایرانی‌جم با بیان اینکه در همراهی منتخبان مردم باید بر کارها اشرافیت پیدا کرد و به عنوان یک مشاور به نماینده رهنمود لازم را داشت، اضافه کرد: این تفکر که نماینده مجلس باید تنها به فکر اطرافیان و کارگزاران ستاد تبلیغاتی خود باشد، حرکت و اقدامی نادرست است و باید این فرآیند اصلاح شود.

وی ادامه داد: یک نماینده مردم‌محور باید در پیگیری مطالبات با زیرکی خاص عمل کند و با جدیت در این عرصه بکوشد تا در کنار سئوال و استیضاح از وزرا و مسئولان کشوری از آنها بخواهد در عرصه عمل اقدامات و فعالیت‌های واقعی را انجام دهند.

ایرانی جم گفت: نماینده اصلح نباید فردی متزلزل باشد، وی باید از فضای مخرب به دور باشد، نماینده باید حواسش جمع باشد و روی گفته‌های خود تحقیق کند.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان در ادامه گفت:‌ در حال حاضر شهرک‌ها و نواحی صنعتی ما به یک گورستان وحشتناک تبدیل شدند که در آنها خبری از تولید و اشتغال نیست در حالی که باید در صیانت از تولید و حقوق بیت‌المال به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا منابع تخصیص یافته به واحدهای تولیدی در دیگر محل‌ها هزینه نشود و یک هدررفت منابع را شاهد نباشیم.

وی گفت: نمایندگان اردبیل وحدت نظر ندارند، چراکه مشاهده می‌کنیم اخیرا از تجزیه استان به بخش‌های مختلف سخن می‌گویند. انتظار داریم نمایندگان مرکز اردبیل هادیان نماینده شهرستان‌ها باشند و با یکدیگر مسائل استان را پیگیری و حل و فصل کنند. بعد از انتخاب نماینده باید به وی فرصت داد تا ظرفیت‌های استان را شناسایی کند و اطلاعاتی در خصوص آن کسب کند، نمی‌شود نماینده بعد از سرکار آمدن از وی مطالبه مسائل استانی را داشت. هم‌اکنون که بیش از دو سال از فعالیت نمایندگان می‌گذرد این افراد باید پاسخگوی عملکرد‌های واقعی خود باشند.

ایرانی‌جم گفت: هم‌اکنون در استان ما تولیدکنندگان با مشکلات زیادی روبرو هستند در حالی که سایر استان‌های همسایه این مشکل را ندارد، نمایندگان باید نظارت بیشتری به تخصیص اعتبارات داشته باشند. نمایندگان باید به کلمه “نظارت” حساس باشند.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان اردبیل نمایندگان غیراصلح حوصله نظارت ندارند و تنها به فکر انتخاب در دوره‌های بعدی مجلس از سوی مردم هستند، گفت:‌ برخی نمایندگان هستند برای کسب یک رأی راه یک روستا را آسفالت می‌کنند اما از مشکلات اصلی استان خبر نداند.

وی نیاز اکثر واحدهای تولیدی را به تسهیلات سرمایه در گردش یادآور شد و افزود: زمانی که نماینده‌ای به خاطر منافع خود با دیگران معامله کند و حق و حقوق ملت را زیر پا بگذارد چگونه می‌توان از آن نماینده انتظار داشت که در شور و مشورت بتواند از حق و حقوق ملت دفاع کند.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان با انتقاد از دخالت‌های بی‌مورد نمایندگان در عزل و نصب‌ها بیان کرد: هیچ جای ایران سابقه ندارد که در طول هشت سال پنج استاندار عوض شود و یا عزل و نصب مدیران به شکل اتوبوسی اتفاق بیفتد در حالی که پایداری مدیریت و ثبات در این عرصه می‌تواند نتایج و انتظارات به‌حق و شایسته‌ای را به همراه داشته باشد.

 ایرانی‌جم اضافه کرد: ما با این گردهمایی برای دومین بار به همت جامعه اسلامی اصناف و بازاریان از هر سه نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین دعوت کردیم تا در مدت ۱۰ دقیقه هر کدام عملکرد خود را تشریح سپس در نشست نقد و پاسخ به سئوالات اقدامات آنها را ارزیابی کنیم و در صورت نیاز از آنها مستنداتی را بگیریم تا ثابت شود چقدر ادعای آنها درست بوده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " نماینده ای که بخاطر یک رای، روستا را آسفالت می کند " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    اجرکم عندا…

  2. سرعین گفت:

    دبیرمحترم همانطوری که ازنمایندگان انتظارتشریح عملکردداریدازحضرتعالی نیزمردم انتظاردارندعملکردجامعه اسلامی اصناف وبازاریان تشریح گرددآیاواقعابه شرح وظایفتان عمل نموده اید؟اگه جواب مثبت است خداخیرتان دهداگه نه , پس مردم خودشان خوب وبدراتشخیص می دهند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار