چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

مسیر صدور پروانه بیمارستان جدید مشگین شهر هموار شد

کد خبر: 2863 | تاریخ انتشار: 9:48:47 - پنج‌شنبه 20 آذر 1393 | 3 نظر | |

واکنش محمد بدری به خبر خیاو نیوز:

مهندس آقایی جز کمک به امامی نقش دیگری نمی توانست داشته باشد / آقای آهنگری مافوقت علاقه ای به کار کردن با شما ندارد استعفا بده!

ایلقار نیوز: محمد بدری یکی از چهره های اصلاح طلب و همچنین یکی از یاران بسیار نزدیک به ابراهیم امامی به خبر “آقایان اول تکلیف خودتان را روشن کنید!” و  “امامی badriکلید اعتماد روحانی را پس می دهد/ تقابل امامی و اسدی بر سر آهنگری/انوری آذر بخشدار می شود؟ ” واکنش نشان داد.

متنی که محمد بدری برای خیاو نیوز فرستاده،در آن آمده است:

سردبیر محترم و بزرگوار سایت خبری-تحلیلی خیاونیوز

با اهداء سلام و تحیات وافره و آرزوی توفیق برای جنابعالی در عرصه اطلاع رسانی

قبل از ورود به بحث لازم می دانم این نکته را یادآوری نمایم که وجود سایتهای خبری تحلیلی متعدد در شهرستان مشگین شهر که خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق اینها توسط جوانان با ذوق و استعداد اداره و مدیریت می شوند از جمله سایت(خیاو نیوز) که برای مردم و شهروندان بزرگوار شهرمان مایه ی مباهات و افتخار است،و انشاالله امیدواریم این تضارب آراء و تعاطی افکار و اندیشه ها در گذر زمان همه ما را از احساسات و هیجانات کاذب و کینه های بی حاصل و سیاست زدگی افراطی دورنماید و بتوانیم با حفظ حرمتها و صبوری و مدارا در جهت سالم سازی فضای فرهنگی ،رسانه ای و سیاسی قدم برداریم،در غیر اینصورت همه مان بازنده این عرصه هستیم.

 

لذا بنده به شدت بر این باور هستم که در نقد هر فرد و جریانی و رویدادی سیاسی و اجتماعی حداقل باید دو شرط لازم را رعایت کرد، اول نقد باید منصفانه و عادلانه و تا حتی الامکان از حب و بغض های شخصی به دور باشد،دوم اینکه این رویکرد اصلاحیو تکاملی داشته باشد،لذا هر نوشته ای و نقدی و گفتاری که در آن مدح و تمجید غلو آمیز و ادبیات حماسی که نشان از شیدایی و دل ربایی فرد به پدیده ای می باشد و هم انتقاد غیر واقع بینانه و احساساتی که از روی غرض و نیت خاصی به تحریر در بیاید هیچ سنخیتی و تاثیری در روح وجدانهای بیدار و حساس جامعه و حتی خود نویسنده ندارد.

 

لذا ما باید در حد توان و وسعمان تلاش کنیم، که سه ویژگی که به نظر بنده هر جامعه را از خطر و تهدیدی نجات، و از پاشیدگی جلوگیری می کند نهادینه کردن فرهنگ صحیح  رقابت -نقد سالم و فرهنگ مناظره در ابعاد مختلف است، که مهمترین پیامد ساختاری برای شهروندان در چنین فضایی که در آن ویژگیهای مزبور حاکم می باشد این است که امنیت روانی و امید به آینده در دل وروح شهروندان آن جامعه افزایش می یابد و طرح دیدگاههای مختلف نسبت به یک موضوع فکر انسانها را فعال و در بیان نظرات واقعی تر می کند.

 

سردبیر محترم خیاو نیوز: برای آنکه جامعه نظم و سامان خود را حفظ و توسعه دهد و در مسیر رشد و ترقی قرار بگیرد،چاره ای جز مصالحه و تسامح و تساهل و مدارا بین گروهها و جریانها و افراد با یکدیگر نیست که در این فرایند نه تنها افراد یکدیگر را تحمل می کنند،بلکه به ذهنیتی مشترک از سرنوشت جمعی خود دست می یایند و روابط بین انسان ها هم زمانی رشد و بالندگی خود را پیدا می کند که جنبه ی افقی داشته باشد و گاهی اختلاف نظر هم منشاءرشد و حرکت جامعه است.

 

اگر همیشه دور هم بنشینیم و یکدیگر را تائید کنیم به منزله این است که به سکون رسیده ایم،اما نکته مهم این است که ما چگونه اختلاف نظرها را به صورت محترمانه حل نمائیم،لذا بنده به شدت بر این باور هستم که جامعه ما قبل از اینکه به فکر توسعه سیاسی باشد باید توسعه فرهنگی و اجتماعی و تحول شخصیتی را در اولیت قرار دهد. چون ناسازگاری و خود محوری – زود رنجیدن و به اصطکاک رسیدن و بعضا عدم توجه به مصالح و منافع منطقه ای و ملی در بین ما ایرانیان گرانیکاه و کلیدی و کانونی می باشد،و این هم به فرهنگ ایرانی و معضلاتی که ایرانیان به صورت اعم باهم دارند بر می گردد،چون خیلی سریع به اختلاف می رسیم و زود تضاد و اصحکاک در بین ما بروز  و ظهور پیدا می کند و در معاشرت سیاسی با یکدیگر دچار بدبینی و اختلاف و تنش می شویم و ذهن ما اصولا متمرکز شدن در موضوعی را بر نمی تابد و به دنبال این هستیم که زود به نتیجه برسیم و بسیار بی حوصله هستیم از اینکه چندین ماه بر روی موضوعی کارکنیم تا نتیجه بگیریم  و به طور کلی در رسیدن به فهم مشترک بسیار عاجز هستیم و اصولا آیا ما می توانیم بدون تغییر در باور هایمان و فرد گرایی منفی، جامعه را به سوی آینده ای توام با رفاه و آرامشی رهنمون سازیم؟

 

سر دبیر محترم: بنده به عنوان یکی از افرادی که توفیق حضور در چنین جلساتی را دارم،از تداوم چنین جلساتی و نشستی که در آن حاضران از زاویه های متفاوت در مورد یک موضوعی با حدت و شدت با یکدیگربحث و مجادله می کنند،ابراز خوشحالی می نمایم و فلسفه ی وجودی چنین نشستها،با وجود بعضی از ضعفها و عدم انسجام لازم در اعلام مواضع امری مثبت و مبارک می باشد که کمترین حسن آن آموزش سیاسی مدعوین و تمرین صبر و تحمل و بردباری می باشد. چون سرنوشت هر منطقه ای تابع افزایش سطح آگاهیهای شهروندان و تشکل یابی آنها می باشد و حداقل به این باور مسلط ایرانیان که از جمع شدن و جمع ماندن و جمع تصمیم گرفتن گریزان است خط بطلان می کشد.

هر چند از جنابعالی از این بایت گله داریم که جمعی را که در میان آنها افرادی که سه دوره رای مردم را در شورای شهر دارد،و دو تن که از دوستانی که جز خوشنام ترین روسای اداره آموزش و پرورش بودند،و فردی که یک دوره از مردم در شورای شهر رای اول را کسب کرده و همچنین کسی که در حد فرماندار و مدیر کل بوده و کسانی که دارای تحصیلات عالی در حوزه های مختلف هستند و جوانانی پاک نیت را که در حد خودشان علاقه مند به توسعه و پیشرفت شهر می باشد معلوم الحال نسبت داده اید،البته ما خوشحالیم که این دوستان مثل بعضی ها مجهول الحال نیستند.

 

برکناری امامی کذب محض است/نظر قاطبه ی اصلاح طلبان در مورد آقای امامی مثبت است حتی منتقدان

با وجود اینکه سایت خیاو نیوز به خاطر سابقه بیشتر در عرصه ی اطلاع رسانی مورد توجه بخشی از علاقه مندان و فعالان سیاسی و اجتماعی می باشد و از نوع تنوع خبری و تحلیلی هم برخوردار است،در برخی مواقع در نقش خوبی در جهت انعکاس مشکلات و معضلات شهری داشته است،ولی متاسفانه این مقاله شما از چند جهت دارای اشکال و اشتباه می باشد.

 

اولا جنابعالی در چندین نوبت با این متن نوشته ها آقای امامی را در آستانه ی برکناری و عزل و دادن کلید فرمانداری به آقای روحانی قرار داده اید،ولی وقتی چنین اتفاقی در عالم واقع محلی از اعراب ندارد ارزش و وزانت سایت را در ذهن مخاطبان به زیر سوال می برد.

دوما با برجسته سازی موضوع کم ارزشی که امامی گفته من مدیون آقای مهندس آقایی هستم به نوعی زیرکانه سعی در ایجاد اختلاف و تنش و فاصله انداختن بین نماینده و فرماندار در افکار عمومی می باشید،هر چند این هم در واقعیت ارتباط دو نفر به نظر نمی رسد خللی ایجاد کند.

اصولا آقای آقایی به جز تسریع در انتقال و جابه جایی سازمانی و حسن نظر به انتصاب آقای امامی به عنوان فرماندار به خاطر آشنایی قبلی و دوستان مشترکشان نقش دیگری نمی توانست داشته باشد.

سوما با کمی تحقیق و ارزیابی میدانی می توانستید به این موضوع پی ببرید،اصولا نظر قاطبه اصلاح طلبان در مورد آقای امامی چیز دیگری به غیر از آن بوده است که جنابعالی به آن پرداخته اید،حتی دوستانی که بسیار منتقد هستند.

چهارم اینکه در بعضی نوشته ها و کامنت ها مطالبی دال بر اینکه آقای امامی مامور بستن در ستاد آقای روحانی بوده کذب محض  و دور از واقعیت می باشد،اصولا آیا افراد آگاه از خود نمی پرسند که مگر آقای امامی در آن زمان فرماندار بوده یا فرماندهی نیروی انتظامی را بر عهه داشته است یا در نقش دادستان بوده است که دستور پلمپ ستاد آقای روحانی را داشته باشد

ولی محض اطلاع مخاطبان سایت وزین خیاو نیوز به عنوان شاهد و ناظر قضیه بر این اشاره می کنم که بعد از اعلام پیروزی رئیس جمهور محترم از طرف ستاد انتخابات کشور،شورای تامین شهرستان به خاطر این که آقای امامی عضو هئیت اجرایی انتخابات بوده است و از طرف دیگر نزدیک به اعضای ستاد و مسئول ستاد آقای روحانی بوده است،مامور صحبت با رئیس ستاد به علت جلوگیری و پیش گیری از اتفاقات احتمالی توصیه به بستن ستاد کرده است نه چیز دیگر،هرچند حقیر هیچ نقشی در ستاد دکتر روحانی نداشتم.

در ضمن اینجانب هم با صراحت اعلام می کنم که بنده مطلقا علاقه،قصد و انگیزه لازم برای ورود به پست و مقام را ندارم هر چند در این مورد هم بعضا با گلایه دوستان موتجه می شوم.

در پایان هم لازم می دانم به برادر بزرگوار آقای آهنگری توصیه فروتنانه نمایم که انسان در برهه ای از تاریخ حیات سیاسی و اجتماعی به خصوص زمانی که پای قدرت در میان است با عزت نفس مناعت طبع و با حریت و آزادگی تصمیم بگیرد.

 

در این مواقع توصیه و القائات دیگران مبنی بر استقرار در جایگاه قدرت حیثیت سیاسی و هویت فردی را خراب می کند و از ذهن مردم هم پاک نمی شود.

لذا در صورتی که مافوقش علاقه ای به کار کردن با وی نداشته است با دو سطر استعفا وجدان خودش را از این بیراهه‌ها پاک کند.

محمد بدری

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


3 ديدگاه مطلب براي " مهندس آقایی جز کمک به امامی نقش دیگری نمی توانست داشته باشد / آقای آهنگری مافوقت علاقه ای به کار کردن با شما ندارد استعفا بده! " ارسال شده است.

  1. ا -ع گفت:

    از آقاي بدري به خاطر صراحت و ديدگاه خوب و واقع بيني شان سپاسگزارم

  2. اصغری گفت:

    وقتی نماینده اسدی باشد.وقتی فرماندار امامی باشد.وقتی معاونش اهنگر باشد و وقتی مشاورش بدری باشد …..ایا انتظار دارید شهر پیشرفت کند.نه عزیز من .در کامنتها معلوم هست کسانی که از امامی یا با وضع موجود حمایت میکند مطمن باشید سودی در میان هست.ممنون از مدیریت سایت.که واقعیت رو بیان کردین و در معرض عموم گذاشتین

  3. عطاری گفت:

    آقای بدری آدم منطقی هستند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار