گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 3518 | تاریخ انتشار: 10:33:02 - چهارشنبه 10 دی 1393 | 8 نظر | |

گیلان نامه و پایلوت نامه موانع دو قلو برای نخبه شدن اسدی!!!

 

 بخش اول این مطلب قبلا به نظر خوانندگان رسید و اکنون بخش پایانی؛

در عرصه تعریف برای نمایندگIMG_9956_Copy1ان مجلس استانداردهایی وجود دارد که یک نماینده باید این استاندارد ها را شناخته و طبق آن عمل کند. نماینده مجلس که تا چند سال پیش وکیل نامیده می شد، وظیفه دارد وکیل حوزه انتخابیه خود باشد و خواسته ها، و مصالح و حقوق آن ها را پیگیری کند. بنابر این یک نماینده باید مشاورانی در حوزه های مختلف جامعه داشه باشد. این مشاوران باید پل ارتباط میان توده مردم و نمایندگان بوده و هر کدام در حوزه های تخصصی خود نیازهای مردم را مطالعه و خواسته های به حق آن ها را به نماینده انتقال دهند.
متأسفانه اسدی این اصل اساسی را در دوران نمایندگی خود فراموش کرده و یا این نیازمندی ها را نشناخته است. مروری بر چند سال فعالیت اسدی در مجلس نشان می دهد که وی که شیقته کشاورز و صنعت کشاورزی است، گویا تنها نماینده کشاورزان است. به نظر می رسد اسدی سایر بخش ها به خصوص بخش خدمات را فراموش کرده است، و به این نکته واقف نیست که بخش خدمات را طبقه متوسط جامعه نمایندگی و هدایت می کنند و طبیعی است که این قشر تحصیل کرده غیر از نیازهای معیشتی، خواسته های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز دارند. اسدی یا این نیازها را تشخیص نداده و یا اهمیتی بر آن قایل نبوده است. چرا که در این هفت سال حتی به ازای هر سال، یک برنامه فرهنگی و ادبی در شهر اجرا نشده است. در صورتی که این برنامه ها نه برای دولت بار مالی داشت و نه اجزایش تحت تحریم بوده، مشکین شهر، شهر فرهنگی با شاعران و هنرمندان و ورزشکاران نمونه هست که پتانسیل اجرای برنامه روزانه در حوزه های مختلف را دارد.
اسدی با غفلت در این خصوص ظلم فراموش نشدنی به نیازهای روحی و روانی مردم روا داشته است. ممکن است بعضی از دوستان اسدی و یا خودشان مشخصا به وسیله کامنت یا یادداشت جداگانه ای دلایل مختلفی از جمله شرایط امنیتی حاکم بر جامعه در هشت سال گذشته را عامل اصلی این نقصان بدانند اما افکار عمومی این توجیه را باور نخواهد کرد. چرا که اسدی به خرد جمعی اعتقادی ندارد. اگر غیر از این بود زمانی که عده ای از فعالین و جوانان در این شهر بدون هیچ چشم داشت و فداکارانه در جایی جمع شده و نیازهای محل زندگی خود را بررسی و به گوش مسؤولین امر می رسانند نماینده محترم وظیفه داشت ضمنا حمایت از این اقدام کمک های لازم و امکانات مورد نیاز برای برگزاری چنین جلساتی را در اختیار آنان قرار می داد. اما نه تنها چنین اتفاقی نیفتاد بلکه اسدی از موضع قدرت و با استفاده از جملات و کلماتی که مخصوص دیکتاتور ها و مستبدهای تاریخ است یک گردهمایی که در جهت تسهیل کار مسؤولین تشکیل شده بود را بر نتابید و آن را ایجاد نا آرامی دانسته و آمرانه اظهار داشت: جازه نمی دهم عده ای جو شهر را ناآرام کنند.
جناب آقای اسدی اگر در روزهای اخیر گذرتان به شهرستان گرمی، و بیله سوار و پارس آباد افتاده باشد حتما سرتان را پایین انداخته و با دست های لرزان تان عرق از پیشانی زدوده اید. حتما برایتان دردناک بوده وقتی دیدید در گوشه ای از شهر که تا دیروز از اقمار مشکین شهر بود نمایندگان سخت کوش به همراه معاون ریس جمهور نشسته بر بنر های بزرگ به مردم لبحند می زنند.
و مردم نیز از هر قشر به خاطر زحمات نماینده شهرشان برایشان ادی احترام کرده، این اتفاق تاریخی را هر یک به زبان حال خود به همدیگر تبریک می گویند. همزمان اهالی مشکین شهر در شوک و تعجب فرو رفته اند. مشکین شهر به عنوان شهری که از نظرموقعیت مرزی با جمهوری آذربایجان، در مرکزیت استان قرار دارد بهترین موقعیت خود را برای کسب این امتیار اقتصادی که منافع آن در هر سه مقطع (کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت) محرز و بیمه شده بود، از دست داد.
آقای اسدی! قرار گرفتن مشکین شهر در منطقه آزاد تجاری به دنبال خود گمرگ، بازارچه مرزی، ترانزیت کالا، فرودگاه راه آهن، سرمایه گزاری داخلی و خارجی و اشتغال پایدار به همراه داشت.
به راستی مقصر اصلی این ظلم فاحش به مردم منطقه چه کسی است؟ توجیه این نکته که ما به دنبال منطقه آزاد گردشگری هستیم و یا اینکه مردم منطقه مشکین شهر نیز از امتیازات منطقه آزاد تجاری بهره مند خواهند شد عذر بدتر از گناه است.
آقای اسدی! برای عده ای از شهروندان این سؤال مطرح است که چرا اسدی همه وقت و انرژی خود را صرف امورات کشاورزی می کند؟ اکنون سال هاست که پز پایلوت کشاورزی را می دهید، و آن قدر این کلمه را تکرار کرده اید که شنیدن دوباره آن اعصاب آدمی را خراش می دهد.

آقای اسدی! منطقه مشکین شهر به دلایل زیر نمی تواند طرح مورد نظر جنابعالی را به خدمت بگیرد:

۱- اقلیم مشکین برای کشاورزی مناسب نیست، زیرا برای داشتن کشاورزی توسعه یافته و اشتغالزا احتیاج به زمین های وسیع و ماشین آلات کشاورزی داریم.
۲- در حوزه انتخابیه جنابعالی زمین های کشاورزی که می تواند از آب چشمه یا رود خانه استفاده کند قطعات بسیار کوچک دارند و ماشین آلات کشاورزی قادر به مانور در آن ها نبوده و در نتیجه تولید بهتری در بر ندارند. شاید تنها ده درصد از زمینهای کشاورزی بیشتر از یک هکتار مساحت دارد که آن هم در مناطق دور از دسترس آب دائمی است.
۳- خاک منطقه مشکین شهر به علت شیب زیاد و بادهای دائمی دچار فرسایش شده اند و اکنون خاک منطقه به شدت فقیر است.
۴- آب و هوای مناطق کوهستانی همیشه با تغییرات ناگهانی همراه است، همه شهروندان شاهد تغییرات شدید آب و هوایی در منطقه بوده اند. ریزش برف زود تر از موعد، سرمازدگی و یخ بندان، خشکسالی، سیل و … باعث شد که کشاورزان و باغداران منطقه عملا ورشکست شوند و شاید هر ۵-۶ سال یک بار مزد زحمت شان را به دست آورند.
آقای اسدی! اگر شما در اطرافیان خود مشاورینی داشتید حتما به شما می گفتند که آقا پایلوت را فراموش و سیاست دیگری را تدبیر کنید. اگر در اطراف شما افراد دلسوزی بودند به شما یادآور می شدند که آقای اسدی! برای مشکین نه کشاورزی مناسب است نه صنعت (مشکین شهر به علت داشتن آب و هوای سالم هر سال پذیرای دهها هزار مهمان است که به خاطر هوای صاف و سرشار از اکسیژن منطقه جذب این شهر می شوند. بنابراین صنایع آلاینده برای اکو سیستم مشکین شهر زیانبار خواهد بود)

آقای! اسدی کاش به جای اینکه عمر خود و اعصاب مردم را قربانی پایلوت کشاورزی بکنید حداقل ۱۰ درصد وقت خود را به موارد زیر اختصاص می دادید.

۱- صنعت دامپروری در حال حاضر به یکی از صنایع بسیار مهم در اقتصاد کشور تبدیل شده است. این صنعت به علت وجود مراتع گسترده وبسیار غنی که تقریبا بیش از ۵۰ درصد از اراضی شهرستان را بخود اختصاص داده است می توانست با سرمایه گزاری کم و بهره وری زیاد اشتغال و رفاه را برای منطقه به ارمغان بیاورد، تنوع گیاهان، مراتع گسترده و سرشار از چراگاههای سرسبز برای پایلوت کشاورزی مناسب نیست، بلکه برای صنعت دامپروری مناسب است؛
۲- وجود صدها گونه گیاهان دارویی و ایجاد صنایع تبدیلی در کنار آن یکی دیگر از راههای رسیدن به توسعه و ایجاد اشتغال است، متاسفانه این پتانسیل قربانی پایلوت کشاورزی شده است.
۳- زنبورداری یک صنعت سود آور است. با استفاده از یک در صد وقت و هزینه هایی که صرف پایلوت گردیده، این صنعت را می توانستید توسعه داده و صدها خانوار را با پرورش زنبور عسل و دست یابی به اشتغال دائمی پوشش دهید که در این صورت می توانستند ضمن تولید عسل جهت مصرف داخلی، مقداری از آن را به خارج از کشور صادر نمایند. جناب آقای اسدی! شهد گل های موجود در منطقه قابلیت تولید ده ها هزار تن عسل را به صورت سالانه دارد.
۴- پرورش موجودات آبزی از قبیل ماهی و میگو یکی دیگر از استعدادهای ناب منطقه است، که توجه به آن موجب توسعه و اشتغال پایدار می شود.
۵- پرورش پرندگان اهلی مانند مرغ، بوقلمون، غاز، اردک و … ار دیگر قابلیت های شهرستان برای توسعه می باشد.
۶- استفاده از مزیت سبلان به عنوان یک هدیه الهی، برای کسانی که در اطراف این کوهستان مقدس زندگی می کنند، می تواند برای چندین دهه توسعه مشکین شهر را بیمه کنند. زیبایی و چشم انداز منحصر به فرد این قله های سر به فلک کشیده هر سال هزاران نفر را به سوی خود جلب می کند. وجود آب های گرم که از جای جای دامنه های سبلان می جوشند نشان از انرژی بسیار عظیم نهفته در دل سبلان داردکه قابلیت تغذیه هزاران چاه و توربین برای تولید پاک ترین انرژی موجود را دارا می باشد.

آن چه که ذکر شد و دهها مورد دیگر در طول هشت سال نمایندگی شما قربانی پایلوت کشاورزی شد.
آقای اسدی! کنکاش اجمالی در آن چه در باره جنابعالی رسانه ای شد نشان می دهد که شخصی خوش فکر هستید، این که معتقد هستید! هیچ توسعه ای بدون برنامه ریزی به نتیجه نخواهد رسید، نشان از دور اندیشی حضرتعالی دارد.اما در تشخیص اولویت ها مشکل دارید و این همان نکته ایست که نشان از عدم توجه شما به خرد جمعی می دهد. مثلا زمانی که یکی از نمایندگان گیلان به درستی اظهار داشت: کارخانه های چای گیلان به پناهگاه جوانان مشکین شهر تبدیل شده است، شما به عنوان وکیل این پناهندگان به جای این که از این اظهارات به عنوان سندی که مظلومیت مشکین را به تصویر می کشد استفاده کرده و با استناد به آن حق جوانان را از مسؤولین بگیرید، به صورت احساسی بر آشفته و صورت مسأله را پاک کرده و اظهارات و اظهارات آن نماینده را گیلان نامه خواندید.

آقای اسدی! آن اظهارات گیلان نامه نبود بلکه واقعیت خدشه ناپذیر حوزه انتخابیه شما بود. اگر در کنارتان مشاورینی بودند حتما می گفتند که در زمان برداشت چای، از هر روستا بیش از ده نفر به گیلان هجوم می برند.
در نهایت آقتی اسدی! جنابعالی قبل از انتخابات حداقل برای هزار نفر دعوت نامه ای تحت عنوان استاد عزیز، دانشمند محترم و … فرستادید و از آن ها برای ارائه راهکار و پیشنهاد دعوت کردید. اگر این دعوت نامه و القاب عنوان شده در دعوت نامه ها صادقانه بود و از یک دهم این افراد به عنوان مشاور و هم اندیش استفاده می کردید امروز مشکین شهری ها در جشن پیوستن شهرستان به منطقه آزاد تجاری غرق در شادی و سرور بودند و پایلوت کشاورزی هم مانند استخوان دندانه دار در گلویتان گیر نمی کرد.

و سخن آخر این که ضمن تقدیر و تائید توانائی های اسدی برایش آرزوی موفقیت داریم.در قسمت آینده به آقای ملکی خواهیم پرداخت.

مالک صادقی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


8 ديدگاه مطلب براي " گیلان نامه و پایلوت نامه موانع دو قلو برای نخبه شدن اسدی!!! " ارسال شده است.

 1. ا -ع گفت:

  سلام عليكم . جناب آقاي صادقي جضرتعالي بجاي نقد منصفانه و تحليل واقعيت ها در مقام قاضي و با پيش فرض هاي غلط خود هرچه دل تنگت خواسته در مورد نماينده منتخب مردم افاضه نموده ايد .برخي فرمايشات شما صادق است . اما بيطرفي را به هيچوجه رعايت نكرده ايد .و از تلاشهاي نماينده در حوزه هاي ديگر به غير از كشاورزي يا اطلاع نداريد يا تعمدا نخواسته ايد كه حرفي از آن بزنيد .انسان كاملي هم وجود ندارد همچنان كه حضرتعالي نيز عقل كل نيستيد . مگر در دوره گذشته مردم شهرهاي كه نام برديد نشنيده ايد كه از اسدي چگونه به نيكي ياد مي كردند و ار بين نمايندگان استان در دوره گذشته ايشان مجددا انتخاب شدند . پس بين انتخاب مردم و تحليل هاي من و شما تفاوت از زمين تا آسمان است .

 2. اق ا _ع گفت:

  اقاي … عزيز جقدر منفعت بهت رسيده كه اينهمه در سايت هاي مشكين طرفداري اسدي را مي كني و جولان مي دهي؟ شما هر كاري هم بكنيد مردم اينبار ديكر به اسدي ديكتاتور راي نخواهند داد . والسلام

  • ف گفت:

   با سلام
   دوست عزیز مشکل شما این است که فکر میکنید هر کسی جانب حق را نگه می دارد حتما جیبش پر شده است،مشکل شما سهم خواهی شماست،

   • علی قره باغلاری گفت:

    با سلام : اقای ف محترم که همه شما را شناختند چه شد ه لااقل برای اسم خودت ارزش قایل باش یه روز ف مینویسی یه روز ا- ع شما که از مقربین هستید وبیشترین سهم از مدیریتها به خانواده شما رسیده چرا دیگپران را متهم میکنید

    • ف.ع گفت:

     آقای قرهباغلاری محترم،ظاهرا شما اینجانب را با آقای ا-ع اشتباه گرفید،بنده هم به دلیل اینکه با ایشان اشتباه گرفته نشوم بجای ا.ع از ف.ع استفاده می کنم،اگر کمی باهوش بودید این نکته را از کامنت
     های قبلی بنده میفهمیدید ،

    • ف-ع گفت:

     آقای قره باغلاری،بنده از مدیریت سایت خواسته بودم تا نظراتم را بجای ا.ع با ف-ع منتشر کنند که ظاهرا در بعضی از کامنت ها که منتسب به آقای ا-ع بوده با ف-ع منتشر گشته که باعث شده شما بنده را اشتباه بگیرید
     سپاس

 3. دس مریزاد داداش گفت:

  به خاطر شهرم منتظرم تا موعد انتخابات سر رسد اونوقت من می دونم و اسدی و دار و دسته اش. حالا شما هرچی دلتون می خواد برای خودتون صفحات مجازی باز کنید و خودتان را ملعبه کرده و ملت را مسخره کنید …. مامی دونیم و شما ها …. هدف مان که یاران بیش از 6000 نفر ی در این شهر داریم فقط و فقط شکست دادن آقای اسدی است والسلام …. و بعدش هم نوبت به شبه اصلاح طلبان خواهد رسید….

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار