مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 3269 | تاریخ انتشار: 12:11:04 - دوشنبه 1 دی 1393 | بدون نظر | |

معاون وزیر راه و شهرسازی:

1400 راهدار در کشور استخدام می‌شوند

ایلقار نیوز:سید سعید سید علایی در حاشیه مراسم روز راهدار  در اردبیل اظهار کرد: ما از طریق معاونت توسعه راهبردی رئیس جمهور کار استخدام یک هزار و 400 راهدار را پیگیر هستیم که به زودی بر اساس سهمیه ابلاغی به استان‌ها استخدام انها آغاز خواهد شد.

وی افزود: این استخدام منهای مجوز استخدامی 5 هزار نیرو در وزارت راه و شهرسازی است که آن را نیز اعمال می‌کنیم و امیدواریم با صدور مجوز مراحل اجرایی آن آغاز شود.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از حاکمیتی شدن کلیه پست‌های راهداری در کشور خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه معاونت توسعه منابع انسانی و راهبردی رئیس جمهور تمامی پست‌های راهداری حاکمیتی شده و مشکلاتی که پیش از این در این حوزه داشتیم برطرف می‌شود.

سید علایی از آغاز آموزش راهداران در کشور خبر داد و تصریح کرد: بر اساس توافق‌نامه‌ای که بین مرکز تحقیقات راه و شهرسازی و مجموعه‌های علمی و آموزشی و دانشگاهی در کشور به انجام رسیده از امروز اول دی ماه آموزش راهداران آغاز شده و ما در تهران در دو مرکز آموزشی این برنامه‌ها را تعقیب می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: در سایر استان‌ها نیز به تدریج تا پایان امسال و سال آینده دوره‌های آموزشی آغاز خواهد شد تا راهداران بتوانند با آموزش‌های نوین در این حوزه بیشتر آشنا شوند.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از حذف نقاط حادثه‌خیز و همچنین تقویت ایمنی جاده‌ها خبر داد و بیان کرد: ما شرایط بسیار سختی را در زمستان در برخی از استان‌ها در حوزه راه شاهد هستیم به طوری که گذر هموطنانمان بدون حضور راهداران از این جاده‌ها به دلیل بارش سنگین برف امکان‌پذیر نیست.

سید علایی ایثارگری راهداران را در انجام وظیفه خود خطیر عنوان کرد و گفت: استان اردبیل از جزو استان‌های است که در نیمه دو سال با بیشترین بارش و نزولات جوی روبه‌رو است اما به رغم این بارش‌های سنگین با تلاش راهداران در کمترین فرصت مسیرها و راه‌ها بازگشایی شده و امکان تردد در آن به وجود می‌آید.

شخص وزیر پیگیر تکمیل راه‌آهن اردبیل – میانه است

وی در مورد پروژه راه‌آهن اردبیل نیز عنوان کرد: شخص وزیر راه و شهرسازی به جد پیگیر اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل است و در کنار تلاشی که مجموعه نمایندگان و شخص استاندار اردبیل انجام می‌دهد امیدواریم هر چه سریع‌تر از محل فاینانس شرکت چینی عملیات اجرای این پروژه را آغاز کند.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل هیچ مانعی در آغاز عملیات اجرایی این پروژه و تکمیل آن وجود ندارد و امیدواریم در موعد مقرر پیمانکار پروژه آن را تکمیل و تحویل دهد.

انتهای پیام/ فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار