ایلقار نیوز  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: همایش ملی زمین ‌گرمایی اردیبهشت ماه سال آینده در مشگین‌شهر به عنوان یکی از قطب‌های ژئوترمال و تولید انرژی از این منبع عظیم برگزار خواهد شد.یونس اسدی

یونس اسدی اظهار کرد: ما در نشستی که اخیراً با وزیر نیرو داشتیم با توافق شرکت توانیر مقرر شد به شکل الگویی بهره‌برداری از پنج مگاوات برق تولیدی نیروگاه زمین ‌گرمایی مشگین‌شهر آغاز شود تا در فازهای بعدی بتوان بهره‌برداری‌های کاملی را انجام داد.

وی افزود: قرار است در همین راستا و شناساندن ابعاد مختلف انرژی زمین گرمایی و ژئوترمال اردیبهشت ماه سال آینده همایش ملی زمین ‌گرمایی در مشگین‌شهر با حضور متخصصان و کارشناسان و همچنین فعالان حوزه‌های مختلف انرژی برگزار شود.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری چنین رویدادهایی قطعا به توسعه پایدار کمک کرده و زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا بتوان این ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و زمینه بهره‌برداری از آنها را به خوبی فراهم کرد.

اسدی بیان کرد: ما بر اساس برنامه مدون در مجمع نمایندگان استان اردبیل تلاش می‌کنیم تا با همراهی استاندار و مدیران استانی در مرکز پیگیر موانع و مشکلات قانونی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف باشیم به طوری که در نشست با وزیر نیرو بیش از هشت مورد از درخواست‌های حقیقی نمایندگان و مسئولان و مجریان طرح‌های مختلف مطرح شد و قرار شد برای سدخداآفرین و تکمیل سدهای در حال اجرا به ویژه سد احمدبیگلو و سدهای مرزی اعتبارات لازم اختصاص پیدا کرده و امکان اجرایی شدن آنها فراهم آید.

این مقام مسئول از قول وزیر نیرو برای عملیاتی شدن خط انتقال حق‌آبه استان از قزل‌اوزن و ارس خبر داد و یادآور شد: ما با دعوت از سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانیم این طرح‌ها و پروژه‌ها را اجرایی کرده و جنوب استان و اردبیل را از مزایای آب انتقالی از قزل‌اوزن بهره‌مند کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل یکی از درخواست‌های عموم نمایندگان و مسئولان را جدیت وزارت نیرو در تامین آب شرب اعم از مناطق شهری و روستایی عنوان کرد و ادامه داد: قرار شد وزارت نیرو نسبت به تامین اعتبار تکمیل ۱۰ مجتمع آبرسانی اقدام لازم را انجام دهد.

اسدی نمونه این مجتمع‌ها را مجتمع آبرسانی نوران، شهید سلیم‌زاده سبلان مشگین‌شهر، مجتمع خروسلو، شهید کسایی و … اعلام کرد.

وی در پایان گفت‌و گوی خود عنوان کرد: در این نشست همچنین ما درخواست تکمیل مطالعات و اجرایی شدن سدهای پیش‌بینی شده را داشتیم که قرار شد وزارت نیرو در این زمینه تامین منابع و امکانات لازم را انجام دهد.

 

انتهای پیام/ساوالان خبر