افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 4416 | تاریخ انتشار: 16:35:25 - چهارشنبه 1 بهمن 1393 | 1 نظر | |

هاشم افشار

تخریب کف پوش های صد میلیونی سالن های ورزشی با برگزاری نمایشگاهها

ایلقار نیوز: سالانه حدود هفت یا هشت بار نمایشگاههای عرضه مواد غذایی و غیره به علت نداشتن محل نمایشگاه دایمی در سالن های ورزشی شهرستان مشکین شهر برگزار میگردد که هزینه های زیادی برای ورزش شهرستان به جا میگذارد .

صرف نظر از برپایی این نمایشگاه در سالن های ورزشی به جای برپایی آن در مکان های عمومی تر که قابلیت بازدید برای عموم مردم را داشته باشد، در برگزاری این نمایشگاه چند نکته نهفته است که باید به آنها پرداخت:

نکته اول اینکه هزینه نصب کفپوش سالن های ورزشی من جمله سالن دو هزار نفری که کاملاً مطابق با استانداردهای ورزشی و بین المللی می باشد، حدود یک میلیارد تومان می باشد نکته حائز اهمیت این است که بنا بر اظهارات کارشناسان  این کفپوش بسیار حساس بوده و حتی تجمع بیش از حد افراد بر روی آن نیز به کفپوش آسیب رسانده و باعث تخریب آن می شود.

حال مسئولان شهرستان با چه توجیه عقلی و منطقی اقدام به برگزاری این نمایشگاه و قرار دادن تعداد زیادی وسایل سنگین بر روی این کفپوش و به تبع آن نابود کردن کفپوش و هدر دادن اموال بیت المال نموده اند، سوالی است که باید مسئولان شهرستان به آن پاسخ دهند. حتی غرفه بندی نمایشگاهها با میله های داربست که حتی به علت سخت بودن و ماندن چند روزه  کف پوش ها را پاره میکند و باعث سوراخ شدن آن می شود .

و نکته دوم تعطیلی تمرینات تیم ها به علت برگزاری این نمایشگاهها می شود در حالیکه تیم ها  باید فصل بدنسازی و بعد تمرینات با توپ خود را قبلا برنامه ریزی کنند در وسط برنامه های خود ناگهان با تعطیلی سالن ورزشی که حتی قبلا بمدت یک ساله وقت گرفته بودند مواجه می شودند و تمرینات خود را نمی توانند انجام دهند. که ضرر زیادی متوجه این تیم ها می شود .

با آنکه سالن های ورزشی طبق بخشنامه وزارت ورزش و جوانان به اجاره داده می شود ولی باید برای تمرینات ورزشی استفاده گردد نه اینکه برپای نمایشگاه . درست هست که مستاجرین سالن ها با اجاره دادن چند روزه سالن برای برگزاری چننین نمایشگاهها سود بیشتری می برند ولی آیا خراب شدن اماکن ورزشی که باید در اختیار ورزشکاران قرار گیرد ضرر بزرگی برای ورزش کاران و اداره ورزش و جوانان نمی باشد وآیا از بین رفتن کف پوش این سالن ها که روزانه هزاران نفر برای بازدید از این نمایشگاهها با کفش های حتی زمستانی روی این کف پوش ها راه می روند خسارت جبران ناپذیری بر این کف پوشها وارد نمی شود در حالیکه طبق نظر کارشناسان نباید با کفش غیر ورزشی بر روی این کف پوشها راه رفت آیا نگهداری اماکن های ورزشی بر عهده مسئولین شهرستان نیست .

حال مسئولین شهرستانی می توانند در یکی از پارکها من جمله پارک شهر که چندین سال هست بلا استفاده مانده است با ساختن یک محل نمایشگاه دایمی تمام نمایشگاهها را در آن محل برگزار نمایند یا حداقل با داربست و بنر ها مثل شهرستانهای دیگر در این پارکها یک نمایشگاه مقطعی آماده کنند تا سالن های ورزشی بیش از این با برگزاری این نمایشگاهها آسیب نبیند.

انتهای پیام/ ورزش مشکین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " تخریب کف پوش های صد میلیونی سالن های ورزشی با برگزاری نمایشگاهها " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    با سلام آیا در کشور های دیگر هم این بلا را بر سر فضاهای ورزشی می اورند شایدبا این کارها و از بن بردن فضای ورزشی میگند جوانان بیکار فارغ التحصیل بجای ورزش به سوی ناهنجاریهای اجتماعی روی اورند.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار