بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

کد خبر: 4456 | تاریخ انتشار: 22:31:13 - پنج‌شنبه 2 بهمن 1393 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل:

سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد

ایلقار نیوز:مجید خدابخش عصر امروز در بازدید از پروژه سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر اظهار داشت: IMG_2689این سد یکی از سدهای عظیم استان اردبیل بوده که امیدواریم با تلاش مجری این طرح به زودی شاهد تحول عظیمی در حوزه آبرسانی و بخش کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه مساحت سد احمدبیگلو 160 هکتار است٬ تصریح کرد: ‌ذخیره کلی آب این سد 27.5 میلیون متر مکعب بوده و این سد یکی از سدهای بزرگ در کشور محسوب می‌شود که ذخیره آبی بالایی دارد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل گفت: سد احمدبیگلو یکی از سدهای پایلوت در کشور به حساب می‌آید که به طور شبکه‌ای و دو شیفته کار می‌کند و ظرفیت عظیمی در ذخیره‌سازی آب دارد.

خدابخش با تشریح اینکه با اتمام سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر هدیه بزرگی به کشاورزان و باغداران منطقه مشگین‌شهر ارائه می‌شود٬ افزود: بی‌شک با اجرای این پروژه پویای خاصی به اقتصاد منطقه داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت در راستای ساماندهی سدهای مرزیی اعتبارات ویژه‌ای به این سدها ارائه می‌دهد٬ تصریح کرد: سد احمدبیگلو مشگین‌شهر نیز شامل اعتبارات مرزی می‌شود که این امر بسیار مفید برای اتمام ‍پروژه سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در حوزه سدسازی و ساماندهی سدها در استان اردبیل اقدامات قابل توجهی انجام شده است٬ افزود:‌ بی‌شک با بهره‌برداری از سدهایی بزرگ همچون سد عنبران٬ سد عمارت٬ سد تازه‌کند و سد احمدبیگلو شاهد تحول عظیمی در حوزه اشتغالزایی و اقتصاد منطقه می‌شویم.

خدابخش با اشاره به اینکه با اتمام سدهای عمارت٬ تازه‌کند٬ عنبران و احمدبیگلو بسیاری از زمین‌های زراعی و باغی استان از نعمت آب برخوردار می‌شوند٬ گفت: این امر یک اقدام بسیار اساسی توسط دولت تدبیر و امید بوده که در راستای خدمت‌رسانی به مردم منطقه انجام شده است.

IMG_2694 IMG_2709

IMG_27000

IMG_2689

IMG_2698

IMG_2700

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار