باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 4490 | تاریخ انتشار: 20:06:24 - جمعه 3 بهمن 1393 | بدون نظر | |

سید عقیل ابراهیم زاده قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته اردبیل:

افزایش حضور در فضای مجازی و اینترنتی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌هاست

ایلقار نیوز: سید عقیل ابراهیم‌زاده پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل در تشریح عملکرد دفتر نشر معارف مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: نشر معارف در تدوین، ‌گردآوری و چاپ خاطرات و زندگی شهدا، جانبازان و بزرگان دینی ورود پیدا کرده و تلاش می‌کند تا این آثار به بهترین شکل انتشار پیدا کند.

وی تصریح کرد: دفتر نشر معارف در تمام دانشگاه‌های کشور فعالیت می‌کند و قدم‌های بزرگی را در جهت فعالیت‌ها و اقدامات تأثیرگذار در حوزه چاپ و نشر آثار ارزشمند فراهم کرده به طوری که ۱۴ هزار جلد کتاب با بیش از ۹۰۰ ناشر و سه هزار و ۸۰۰ موضوع را به عنوان بزرگترین دایره‌المعارف کشوری و استانی فراهم کرده تا امکان تولید و ارائه آثار مطلوب فراهم آید.

مسئول دفتر نشر معارف مقام معظم رهبری با قدردانی از همراهی تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد در فعالیت نشر معارف در استان اردبیل در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان یک دغدغه اساسی برای مقام معظم رهبری گفت:‌ ما در ۲۲ استان کشور دفاتر نشر معارف را راه‌اندازی کردیم و تلاشمان بر این است تا به ازای هر ۲۰ هزار نفر یک کتابخانه را تأسیس و راه‌اندازی کنیم.

11422022989543

ابراهیم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود افزود:‌ با توجه به اینکه در استان اردبیل نیمی از سال ایام بیکاری به شمار رفته و بیشترین فصل فراغت وجود دارد ما تلاشمان بر این است تا با شکل دادن کتابخانه‌ها و غرفه‌های فرهنگی بکوشیم تا اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در چنین مجموعه‌هایی پر شود.

وی از ارائه بسته‌های فرهنگی در مناطق مرزی به همت نشر معارف خبر داد و بیان کرد: ما علاقمند هستیم به کشورهای همسایه نیز در قالب انتشار و توزیع کتاب‌های متنوع ارائه خدمات کنیم که در این راستا با برخی از نهادها نیز رایزنی‌های لازم انجام شده است.

21422023195129

ابراهیم‌زاده از تلاش برای راه‌اندازی مرکز تخصصی کتاب و گسترش کتاب‌خوانی بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: افزایش حضور در فضای مجازی و اینترنتی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌هاست.

وی برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب را مهم و مؤثر اعلام کرد و گفت: صدا و سیما با تدارک برنامه ۹۰ دقیقه با کتاب سعی دارد تا در کنار بسته‌های فرهنگی تدارک دیده شده مردم را با اهمیت مطالعه بیش از گذشته آشنا کند.

31422023394265

ابراهیم‌زاده به انتشار کتاب‌های تفاسیر، قرآن، نهج‌البلاغه، مفاتیح، دیوان حافظ و رساله عملیه مقام معظم رهبری در قطع جیبی اشاره کرد و افزود: تولید این کتاب‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو شده به طوری که این مجموعه و فعالان فرهنگی به عنوان افسران جنگ نرم تلاششان بر این است تا امکان مقابله با تهدیدهای استکبار جهانی فراهم آید.

51422023370070

 مسئول دفتر نشر معارف مقام معظم رهبری تصریح کرد: ما با چاپ رساله عملیه مقام معظم رهبری در قطع جیبی سعی کردیم تا بهترین و مؤثرترین احکام اسلامی را از دیدگاه مقام معظم رهبری بیان کنیم تا امکان رجوع و استفاده از آن فراهم آید.

41422023566516

انتهای خبر/ فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار