گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 4559 | تاریخ انتشار: 15:36:44 - سه‌شنبه 7 بهمن 1393 | 3 نظر | |

استاندار اردبیل:

منطقه آزاد تجاری – صنعتی مستقل در اردبیل تصویب شد

ایلقار نیوز: در جلسه روز سه شنبه شورای عالی مناطق مناطق آزاد و ویژه کشور که به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای عضو با دستور منطقه ازادجلسه الحاقی نقاطی از شمال استان اردبیل به منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس تشکیل یافت، ظرفیت های استان با مد نظر قراردادن اهمیت استراتژیک استان اردبیل به عنوان دروازه آسیای میانه به تفصیل بیان شد که در نهایت اکثریت اعضای این شورا به موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی مستقل برای این استان رای داده و آن را تصویب کردند .

وی بیان کرد: بر اساس این مصوبه قرار شد تا در اسرع وقت هیات دولت لایحه ایجاد منطقه مستقل تجاری – صنعتی اردبیل را تهیه و به مجلس ارایه دهد.

او اظهار کرد: تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی مستقل به نفع استان اردبیل خواهد بود و علاوه بر شهرستان های شمال استان احتمال پوشش دیگر شهرستان ها نیزبه این منطقه وجود دارد .

استاندار اردبیل گفت : تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل باعث خواهد شد تا ظرفیت های اقتصادی منطقه نیز شکوفا شود.

وی با اشاره به نظر موافق بسیاری از نمایندگان مجلس گفت : بی شک مجلس نیز به این مصوبه که به صورت لایحه از سوی هیات دولت ارایه خواهد شد رای مثبت خواهد داد.

الحاق مناطقی از شمال استان اردبیل به منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در آذربایجان شرقی در جریان سفر مرداد ماه رییس جمهوری به استان مطرح و موافقت های ابتدایی در این زمینه صورت گرفته بود که با نظر جدید شورای مناطق آزاد و ویژه کشور منطقه مستقل آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل ایجاد می شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


3 ديدگاه مطلب براي " منطقه آزاد تجاری – صنعتی مستقل در اردبیل تصویب شد " ارسال شده است.

 1. احمد گفت:

  باسلام.همشهریان فهیم و آگاه و تخصیلکرده بهتر میدانندکه این عزیزان خودرابه آب و آتش میزنندتا به نوعی جبران مافات کنند ولی نمیدانم مردم راچه فرض میکنند ؟؟؟ متوجه باشند که به شعور مردم نجیب این دیار بی حرمتی میکنند…دوست عزیز تصویب منطقه آزاد و تجاری مستلزم طی یک فرآیند هست نه اینکه سه نفر بشینند و تصیمیم بگیرند وآن را عملی کنند . ما خوب بهتر میدانیم این یک تاکتیک انتخاباتی است و هرچه قدر بخواهید روی اینگونه مسایل با افکار مردم بازی کنید . به همان اندازه بابازخورد منفی روبرو خواهید شد.

  • عطا گفت:

   احمدآقاچرابه موضوع بدبینانه می نگری بگواشاءا…بله مردم فهیم وآگاه میدانند جنابعالی می خواهیدموضوع راسیاسی کنیدتادوتاشهرستان منطقه آزاد تجاری اعلام شده بودبهانه دستتان افتاده بودتانماینده راتخریب کنیدالان که اخذمجوزمی شودمی گوئیدبه شعورمردم بی حرمتی می شود. لطفا بفرمائیدازکجامی دانیدفرایندقانونی طی نشده؟ خواهش می کنیم فضارامسموم نکنیدو بی موردازمردم هزینه نکنید وکیل مدافع مردم نیستیدومردم ازجنابعالی آگاهترند

 2. علی گفت:

  بنام خدا
  ازخدمات تحسین برانگیز (( دولت محترم تدبیر و امید))است وکسی حق ندارد مصادره به مطلوب کند
  جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ظهر امروز (سه‌شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و تعدادی از پیشنهادات تدوین شده در دبیرخانه شورا، به تصویب رسید
  در این جلسه که وزرای صنعت،معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، راه و شهرسازی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران اردبیل و ایلام نیز حضور داشتند
  همچنین در این جلسه مقرر شد لوایحی از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ‌ صنعتی و ویژه اقتصادی جهت ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی مهران، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد و ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی در استان اردبیل و هشت منطقه دیگری که پیش از این شرایط آن برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی تایید شده بود، تهیه و برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار