اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 5477 | تاریخ انتشار: 20:20:21 - سه‌شنبه 28 بهمن 1393 | 8 نظر | |

علی امامعلیزاده میرک

روستاییان و عشایر، محروم از خدمات تخصصی و پیشرفته در بیمارستان مشگین شهر

ایلقار نیوز: اجرای برنامه بیمه روستایی درقالب نظام ارجاع و ارائه خدمات به روستائیان و اقشار کم normal_DSC_02422در آمد جامعه

تصویب ماده 91 در قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و بند ج و د ماده 32

و بند الف ماده 35 وبند ج ماده 38 برنامه توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور نیز تاکیدی بر استقرار بیمه سلامت بر اساس بند 8 سیاست های کلی سلامت ، ابلاغ شده توسط رهبر معظم انقلاب ، افزایش و بهبود کیفیت و ایمنی خدمات و مراقبتهای جامع ویکپارچه سلامت با محوریت عدالت وکارایی و بهره وری باید در قالب شبکه بهداشتی درمانی ومنطبق بر نظام سطع بندی و ارجاع صورت پذیرد.

 kfhu2ibiatpqxvsmk4fs

تصویب نامه هیات وزیران به شماره 142435/ت 49862 مورخ 21/8/1392 با هدف بهرمندی و برخورداری مردم ازخدمات پایه سلامت وکاهش هزینه های سلامت ازجیب مردم تشگیل کارگروه بررسی طرح سلامت و هماهنگی دستگاههای اجرایی به منظور استقرار سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت در کلیه روستاها ، حاشیه شهرها ومناطق عشایری شگل گرفت.

حال ضمن تشکراز خدمات دولت تدبیر و امید در اجرا ی این برنامه روستائیان وعشایر و اقشار کم درآمد با مشکلاتی مواجه هستند.

در بیمارستان ها از جمله بیمارستان مشگین شهر یک روستایی و عشایر و اقشار کم درآمد محترم اگر درحال مرگ هم باشد نمی تواند تا ساعت 4 بعداز ظهر از خدمات دفترچه روستایی استفاده کند واگربخواهد باید ویزیت آزاد بگیرد.و گرنه باید تا نصف شب بخاطر ازدحام جمعیت در صف بماند و شبانه هم با هزینه کرایه دربستی با مبلغ بالا به روستایش برود در حالیکه حتی نمی تواند ازبعضی خدمات تخصصی و پیشرفته در بیمارستان استفاده کند و بایستی برای این کار قبل از ظهر به بهداشت مربوطه جهت تایید دکتر برود و خلاصه یک روستایی برای رفتن به دکتر و تشخیص بیماریش باید حدود دو شبانه روز سرگردان شود امیدواریم دولت دبیر و امید، کرامت و عزت مردم روستا را در ارائه خدمات به این قشر از جامعه در نظر بگیرد.

منبع: دستورالعمل اجرایی برنامه بیمه روستایی و پزشک خانواده – نسخه 12-15 اجرایی در سال 93

نویسنده:علی امامعلیزاده میرک

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


8 ديدگاه مطلب براي " روستاییان و عشایر، محروم از خدمات تخصصی و پیشرفته در بیمارستان مشگین شهر " ارسال شده است.

 1. عطایی گفت:

  جناب آقای میرک نارسایی در شبکه بهداشت و درمان این روستا شهر بسیار گسترده تر از این حرف هاست. مدیریت بی کفایت به دلیل منافع برخی از دوستان و سفارش شدگان، بسیاری از امور را به حال خود رها کرده است. به دلیل منافع شخصی رئیس آزمایشگاه بیمارستان، اغلب آزمایشات با بهانه های بسیار جزئی به آزمایشگاه خصوصی این فرد در سطح شهر ارجاع داده می شود. دستگاه سونوگرافی در بیمارستان تقریبا بلااستفاده مانده و بیماران در سطح شهر با در دست داشتن دفترچه بیمه باید حدود 10 برابر نرخ دولتی فرانشیز(سهم بیمار) بپردازند. مشکلات و سختی هایی که بیماران این روستا شهر به دلیل عدم وجود دستگاه MRI متحمل می شوند جای خود دارد و ……… . و مدیر محترم شبکه هم با شعار همه چی آرومه سر در برف نموده و بله قربان می فرمایند.

 2. آلنی گفت:

  با سلام و خسته نباشید به مدیر سایت امیدواریم مسئولان شهر به مشکلات اقشار زحمتکش روستایی و عشایر رسیدگی کنند و آقای امامعلیزاده درد این قشر را بهتر می فهمند.مسئولین مربوطه خسته نباشید

 3. احمدی گفت:

  جانا سخن از دل می گویی

 4. نصر آبادی گفت:

  مسئولین عزیز تشکرر

 5. روستایی گفت:

  اقتصاد مقاومتی این است که به روستایئیان و عشایر که تولید کننده هستند توجه شود. با تشکر از آقای عطایی مدیر سایت

 6. سبحان گفت:

  باتشکرازمدیرسایت(ازکلمه بلی قربان و….) وبرادربزرگوارم علی جان میرک(توجه به قانون وپیگیری آن و….)دولت تدبیراست نه دبیر ایراد نمیگیرم یادآوری است چون به علم تو آگاهی وافر دارم علی آقا و میدانم ازروی عصبانیت نوشته ی ولی مهم این است متولی شهرستان تخصیص اش گشاورزی است از علم طبی به اندازه دانش آموز ابتدایی اطلاع کافی ندارند انتظارنداشته باش برادر برای درمان………..

 7. قره درویش گفت:

  با تشکر از اقای عطایی

 8. کبودی گفت:

  دولت با طرح نظام سلامت در بیمارستان ها با توزیع بسته سلامت به بیماران در واقع مسواک و خمیردندان و شامپو و دمپایی و کیف و کفش بی کیفیت می فروشد و نوعی دلالی و فروش اجناس تولید کنندگان خاص خودش هست بنام سلامت و به کام بعضی ها

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار