افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 5441 | تاریخ انتشار: 10:07:09 - دوشنبه 27 بهمن 1393 | 7 نظر | |

دهمین نشست اصلاح طلبان مشکین شهر/

شاخص های مهم برای کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس

ایلقار نیوز:به گزارش خبرنگار مشکین سلام: دهمین نشست اصلاح طلبان مشکین شهر به میزبانی فاضل پریخانی  برگزار شد. به موازات برگزاری این جلسات در طی سال ۹۳ تاکنون دو جلسه در سطح استانی در مشگین شهر و پارساباد برگزار شده و سومین جلسه استانی نیز روز جمعه ۲۴ بهمن در شهرستان  بیله سوار برگزار شد، از جمله نکات  برجسته  این نشست ها تداوم  و ادامه آن است که با کمیت و کیفیت متفاوت برگزار می شود. در حالی که اصولگرایان شهرستان و یا دیگر گروهها و گرایش ها تنها توانسته اند  یک جلسه برگزار کنند  که آن نیز تحت تاثیر تشکیل مداوم همین جلسات اصلاح طلبان بوده  و در خصوص موضوع و محتوای جلساتشان به یک بیانیه بسنده کرده اند و جزئییات  و حاظرین جلسه رسانه ای نشد  . با اینکه سر انجام و ادامه جلسات اصولگرایان روشن و مشخص نیست اما این جلسات و تداوم آن  گامی شایسته و مفید  در بسط دادن فعالیت ها و کارهای جمعی و گروهی برای شهرستان می باشد.

aaaaaa

ادامه جلسات اصلاح طلبان موجب برگزاری نشست هایی از این دست در سطح استانی گردیده و جلسات استانی نیز در طول زمان با افزایش شمار نمایندگان شهرستان ها و همچنین شهرستانهای شرکت کننده مواجه شده و بازتابی منطقه ای و حتی کشوری پیدا کرده است. با این که در طی برگزاری جلسات از مسؤلین شهرستان انتقادهایی تند صورت گرفته  لیکن از مهم ترین و بارزترین خصوصیات این نشست ها تلاش و کوشش برای دوری از ایجاد جو کاذب روانی و تخریب اشخاص و مسؤولین بوده  . همراهی با ارزش های انقلاب اسلامی و التزام عملی به قانون اساسی و رعایت خط قرمزهای مطروحه از طرف اعضای این جمع در راستای تقویت نظام جمهوری اسلامی، منافع ملی و منطقه ای از دیگر مشخصه این نشستها بشمار می رود . در دستور کار قرار دادن مشکلات و مسایل حاضر و پیش رو شهرستان از جمله چگونگی ایجاد مناطق آزاد تجاری و گردشگری در استان و همچنین موضوع انتقال آب شرب در سطح شهرستان از جمله مواردی بود که در این جلسات  مطرح و مورد برسی قرار گرفت .صرف مطرح شدن مسایلی از این دست حتی بدون نتیجه گیری ، گام بلندی در راستای دخالت دادن افکار عمومی و نخبگان شهرستان در امور جاری مهم به شمار می رود. این امر نیز وجهه سیاسی و انتخاباتی بودن این نشست ها را کم رنگ تر می کند.  لازم به ذکر میباشد جمع یا نشستی را نمی توان یافت که نسبت به مسایل انتخاباتی که تاثیر گذار در تمام امورات شهرستان هست بی تفاوت باشد.

لیکن با نزدیک شدن به انتخابات مجلس دهم که فعالیت های زود هنگام انتخاباتی را به همراه دارد، این نشست ها ناگزیر وارد بحثهای انتخاباتی خواهد شد. از آنجا که انتخابات خود یکی از مهمترین مسایل و رویدادهای شهرستان به شمار می رود و  شخص انتخاب شده به نوعی با تمام مسایل شهرستان رابطه تنگاتنگ خواهد داشت و از آنجا که برای همه مبرهن است که اکثر حاضرین و اعضای این جلسات در انتخابات گذشته به دلیل نبود کاندیدای مختص اصلاح طلبان یا دارای گرایش پر رنگ اصلاح طلبی بنا به تشخیص خود برای دیگر کاندیداها فعالیت کرده بودند بنابراین در حال حاضر این سؤال مطرح می شود که آیا این جمع خواهد توانست اجماعی نسبی تا زمان انتخابات مجلس دهم داشته باشد و یا اینکه خواهد توانست از بین اصلاح طلبان حاضر در این جلسات یا برخی اصلاح طلبانی که در این جلسه حضور ندارند به اجماع برسند. این مسایل  محکی  خواهد بود بر کار تشکیلاتی اصلاح طلبان و گذر زمان بسیاری از سوالات را پاسخ خواهد داد.

در گزارش زیر به دستور کار جلسه از جمله دستور انتخاباتی با موضوع بررسی شاخص های مهم برای کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس به صورت مشروح می پردازیم.

این جلسه با خیر مقدم گویی فاضل پریخانی میزبان جلسه  آغاز شد و دومین سخنران آقای مردانی با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این راهپیمایی و حضور مردم را در حمایت از آرمان های انقلاب و همچنین حمایت از مذاکرات عزت مند هسته ای مغتنم دانست. وی دستور جلسه را اعلام و ریاست جلسه را به آقای طالعی واگذار کرد.

hgfds

جلسه با مسؤولیت آقای طالعی ادامه پیدا کرد.

سلیم زحمت دوست به عنوان سخنران بعدی به ایراد نظرات خود پرداخت. وی سخنانش را با تشکر از میزبان و اسکندرنژاد، مسؤول روابط عمومی آغاز نمود و گفت: اصلی ترین اختلاف نظر ها در تجمیع شاخص ها شروع خواهد شد، چون هر کس برای خود شاخصی دارد و این جلسه برای مطرح کردن این موارد بسیار کوتاه است و باید جلسات بیشتری برگزار شود. اگر قرار است وارد مصداق اشخاص بشیم که فلانی اصلاح طلب است یا خیر این مسایل بسیار بحث بر انگیز خواهد بود چون این گفتمان بسیار گسترده است اگر این بحث را ادامه می دهیم روی یک شخص تمرکز نکنیم. زحمت دوست تاکید کرد اولویت انتخاب از داخل جمع باشد و اعتقاد دارم در داخل جمع اشخاصی وجود دارد. وی افزود شایستگی بر سابقه برتری دارد. باید دید آیا در اشخاص مورد نظر این ویژگی هست که در صورت صلاح دید کنار بکشد؟

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

اکبر مردانی دومین سخنران اظهارات خود را با بیان این مورد آغاز کرد که تنها چیزی که در ذهن او می گذرد اثرگذاری اصلاح طلبان در انتخابات آینده است. اگر  هر کس از این جمع بتواند به موفقیت دست بیابد  این تشکیلات و اصلاح طلبان سخنی برای گفتن خواهند داشت. وی افزود فارغ از شاخصه هایی از قبیل صداقت و صراحت لهجه و قانون گرایی، شاخصه هایی دیگری که در نظر دارم چند مورد را به اختصار بیان می کنم. درک واقعی از نیاز های منطقه از بعد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی باعث می شود شاخص ها هم بهتر مطرح شود و این روند برنامه ریزی شده باشد و بعد از این در جلسات و در جلسات دیگر به مرحله ای برسیم که کاندیداها در اینجا مورد بررسی قرار گیرند. وی افزود باید توانایی گسترش قانون در او وجود داشته باشد، بتواند اختلافات را حل کند، توانایی هماهنگ کردن عقلانیت ابزاری و عقلانیت فرهنگی را داشته باشد و بتواند عقلانیت ها را به هم پیوست دهد.

اکبر غیور  با ورود به بحث عنوان کرد که اکثر دوستان کارکرد های احزاب را مطرح می کنند کشف کیفیت در احزاب بسیار سخت است این بحث آقای مردانی بیشتر کیفی است باید بحث  کمی باشد اگر تماما در بحث کیفی بمانیم به نتیجه نخواهیم رسید.

ندایی سخنانش را با این جمله شروع کرد که هر پیشرفتی نیاز به اصلاحات دارد و الحمد الله در حال حاضر وضعیت خوبی پیش آمده و فضا برای بیان نظرات نسبت به قبل بهتر و بازتر شده و باید این فرصت را مغتنم شمرد باید با حساب کتاب جلو رفت و وضعیت ها را در نظر گرفت نباید گذاشت فرصت از دست برود. وی افزود اکثر کاندیداهای اصلاح طلبان رد صلاحیت می شوند باید طوری برنامه ریزی شود تا اگر فرد منتخب ما رد صلاحیت شد جایگزین برای آن داشته باشیم فرد مورد نظر باید کسی باشد که بعد از پیروزی به اصلاح طلبان اعتنا بکند. وی خاطر نشان کرد بر خلاف نظر برخی از دوستان تفکر  اصلاح طلبی در میان دانش آموزان روستایی هم ریشه دارد و در بسیاری موارد آنها از ما اصلاح گرایانه تر فکر می کنن ما می توانیم حتی در روستاها و در بین نسل جوان آراء خود را به دست آوریم.

eeeee

 اسکندر زاده با طرح کردن سؤالاتی سخنان خود را شروع کرد. وی گفت نتیجه انتخابات چقدر مهم است؟ شرکت در انتخابات آیا ضروری است؟ اگر کاندیدا نداشته باشیم چه می شود؟ اگر وارد انتخابات بشویم خودمان را محک خواهیم زد اما اگر کاندیدای ما شکست بخورد آبروی اصلاحات خواهد رفت بنابراین آیا صلاح است این دوره کاندیدا داشته باشیم؟ چون در صورت شکست ادامه کار برای اصلاح طلبان بسیار سخت خواهد بود. وی افزود باید دایره اصلاح طلبی وسیع تر شود اقرار به اصلاح طلب بودن کافی است. اگر چهار کاندیدا مطرح شود چه راهکاری است که این چهار نفر به نفع هم کنار بکشند. نباید از قول قرارها عدول کنند و باید تمام قول قرار ها مکتوب باشد تا در صورت عدول از آن به عموم ارایه شود.

fffffffffff

اکبر غیور  با این جمله که سیاست ریسک و جسارت می خواهد وارد بحث خود شد. نمی توان جامعه را به راست و چپ و میانه رو  تقسیم کرد.  وجود موج در میان آراء مردم  مسأله مهمی است که هر کس بر این موج سوار شود به نتیجه می رسد. آراء در ایران به جای ایجابی بودن سلبی است یعنی ما بیشتر مجبور شدیم از ترس دیگری به شخص دیگر رای بدهیم و در این دوره هم با وجود تعهد کاندیدها باز هم  اکثریت کاندیداها  به نفع یکی که در دوره قبل هم از این مورد سود برد  فعالیت می کنند.

وی در ادامه افزود عقلانیت، سابقه اجرایی، لحن و تن صدا و مهندسی کلام برای کاندیدای مورد نظر بسار مهم است. دارا بودن مشروعیت محفلی از خصوصیات او باید باشد. او نباید بر جمع تحمیل شود، باید بدون حاشیه و در متن باشد و بتواند در منطقه و مرکز سودمند باشد. در مقابل قوی ترها قوی و در مقابل ضعیف ها افتاده و دارای سابقه سیاسی باشد.

pppppp

قربانعلی محمدی در شروع سخنان خود بر استفاده از تجربه انتخابات گذشته تاکید کرد و سرانجام انتخابات گذشته که در آن اصلاح طلبان شکست خورده و یا پیروز شده اند را بهترین راهنما برای انتخابات پیشرو دانست. وی استراژی انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ را حاصل ریش سفیدمداری و مصلحت اندیشی دانست و آن را در مقابل انتخابات سال ۸۴ شمرد، که منجر به شکست اصلاح طلبان شده بود. وی افزود اصلاح طلبان در بر سر کار آمدن دولت نهم  مقصر بودند. در ادامه افزود ما به دولت اعتدال رای دادیم با اینکه این دولت مطلوب ما نیست و بسیاری از مطالبات اصلاح طلبان را اجرا و بر آورده نمی کند، اما در بسیاری از موارد دولت را قبول داریم. محمدی اضافه کرد بهتر است انتخابات نتیجه مدار را بررسی کنیم تا فرد فرستاده شده به مجلس مطالبات مردم را شنیده و همزمان صدای مردم  بوده  و در حل مشکلات مردم و منطقه تاثیرگذار باشد. کسانی که وارد  گود انتخابات می شوند باید صادقانه و با صراحت اعلان آمادگی کنند و ما هم با صداقت و صراحت مواضع آن ها را نقد کنیم. وی همچنین افزود بهتر است جزئیات در جلسات بعدی بررسی شود. نباید انتظار داشت در زمان کوتاهی به نتیجه برسیم و این نشان از عقلانیت و واقع گرایی جمع خواهد داشت.

oooooo

محمد بدری با عنوان این که سیاست یعنی تدبیر در هر موضوعی به بهترین شکل و بر اساس مقتضیات زمان و تحلیل شرایط و وضعیت جامعه با حفظ هویت سیاسی که بر اساس آن یک جریان سیاسی و اجتماعی با حداقل فرصت ها بیشترین بهره برداری را داشته باشد، سخنانش را آغاز کرد.  وی در ادامه افزود چشم انداز این مجموعه فقط محصول انگیزه های خیر خواهانه و آرمانگرایانه نیست بلکه متاثر از آن است که هدف و روش های رسیدن به آن چقدر امکان دفاع عقلانی داشته باشد. یکی از مسایلی که  نیاز به تحلیل و بررسی درست دارد انتخابات است. انتخابات خود هم روش و هم هدف می باشد و همچنین مسالمت آمیز ترین و کارآمدترین نوع رقابت و مبارزه سیاسی در جریانهای اجتماعی است که میدان را برای طرح مطالبات و تحرکات سیاسی  و اجتمائی را فراهم می آورد. معمولا هیچ گروهی نمی خواهد آن را از دست بدهد. بدری با عنوان چند راهبرد تصمیم گیری در مورد انتخاب فرد برای انتخابات آینده را بر عهده مجمع عمومی اصلاح طلبان گذاشت.

راهبرد اول این است در  صورت رد صلاحیت فرد مورد نظر اول ،حمایت از شخص دوم صورت بگیرد که هر چند احتمال موفقیت کمتری  داشته باشد اما آن شخص حاضر به اعلام مواضع حداکثری  اصلاح طلبان باشد. راهبرد دوم این است  که احتمال پیروزی بیشتری داشته باشد ولی حاضر به عملیاتی کردن حداقلی از دیدگاههای اصلاح طلبان باشد. بدری افزود در مورد ویژگی فرد مورد نظر باید به صورت سلبی و ایجابی به موضوع نگاه کنیم از نظر سلبی از کسی که چه در زمان گذشته و حال از آزادی احزاب و مطبوعات آزادی بیان و حقوق شهروندی مردم دفاع نکرده و یا از  رویارویی و پاسخ گویی به فعالان و مطالبه گران بخش اجتماعی بر حذر باشد نباید حمایت کرد. از نظر ایجابی هم فردی باشد که هم پایگاه و هم جاذبه آراء و حمایت اکثریت را با خود داشته باشد، عدم تزلزل در فکر و عمل داشته دارای علاقه و انگیزه حرکت جمعی  باشد و برداشت های شخصیی را بنای تصمیم گیری قرار ندهد.

ادامه دارد – مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " شاخص های مهم برای کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس " ارسال شده است.

 1. جوک گفت:

  من نمیدانم چه کسی به این آقایان صلاحیت داده است که به عنوان اصلاح طلب به ایراد سخن می پردازند؟
  آیا این آقایان شاخص های مهم برای کاندید شدن را تعیین می کنند یا اصلا یکی از این بزرگواران از حداقل صلاحیتی برخوردار هستند؟؟؟؟؟

 2. منجنيق گفت:

  يك اصلاح طلب ميانه رو در مشكين بيدا شده، برويد و بالاي صفحه ايلقار مشاهده بفرماييد.

 3. یاری گفت:

  جای تعجب است در منزل ریس ستاد قالی باف به روند انتخابات اصلاح طلبی تصمیم گیری می شود نتیجه همه بافتنی است چقدر اعتماد به نفس عامل تعطیلی روزنامه های اصلاح طلب روند را نقشه وطرح می دهد بی چاره تاج زاده و دیگران شما این چنینین یار غار دارید چه غم

 4. جمشیدی گفت:

  لایق و رضوانی و اکبر تقی زاده افراد خوبی برای این سرمایه گذاری هستند.

 5. شهروند گفت:

  آقای به نام جوک ویاری اینها هم مثل شما ومن می توانند در منزل نشسته و نظر بدهند ولی آن قدر علاقه به کار جمعی دارند که با عکس وانعکاس نظرات خود وارد میدان می شوند ونظر دادن هم نیازی به دادن صلاحیت دیگران نیست وضمنآ اینان در مورد آب ومنطقه آزادتجاری هم دیدگاه های خوبی ارائه کردند تا نماینده از خواب بیدار شود

 6. فاضل پریخانی گفت:

  جناب آقای یاری عزیز
  در برهه ای از زمان که یکسری رادیکالیست های چپ همگام با دشمنان این ملت برای مقابله با افراطگران راست دم از تحریم انتخابات میزدن اینجانب وظیفه خود دانستم تا مستقیماً وارد صحنه شوم تا بعنوان مسول ستاد انتخاباتی آقای قالیباف که منتسب به اصول گران معتدل بود انجام وظیفه نمایم و در آن زمان هم بنظر بنده که افکاری اصلاح طلبانه داشته و علاً هم اعلام کرده بودم که بنده اصلاح طلب هستم آقای قالیباف را بعنوان شخصیتی اجرایی جهت پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های ملت اصلحتر دانستم.

 7. قاسمی گفت:

  جناب اقای پریخانی عزیز این بهانه برای عملکرد و گذشته شما اصلا مناسب نبود. مسایل دیگری بود که خود بهتر میدانید. مردم را …… فرض نکنید.
  بگویید روزگاری مصلحت انچنان بود اکنون اینچنین است و شاید در اینده چنان دیگری شود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار