معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 5526 | تاریخ انتشار: 14:58:36 - پنج‌شنبه 30 بهمن 1393 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل:

منطقه آزاد مستقل به نفع همه است

ایلقارنیوز: استاندار اردبیل گفت: منطقه مستقل آزاد تجاری، گردشگری و صنعتی برای استان اردبیل برای تمامی اهالی استان اردبیل مفید وmantaghe-azad-300x161 موثر خواهد بود و قطعاً از سال آینده با تصویب مجلس عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مجید خدابخش در جلسه شورای اداری شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: برخلاف برخی ادعاها منطقه آزاد مستقل برای استان اردبیل که به تصویب اولیه شورای مناطق آزاد رسیده است به سرعت در دولت و مجلس مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفت تا زمینه اجرایی آن به سرعت فراهم آید که در این زمینه از نمایندگان استان انتظار داریم کمر همت ببندند.

وی افزود: به هیچ‌وجه شمال استان به ویژه شهرستان‌های پارس‌‌آباد و بیله‌سوار از این زنجیره منطقه مستقل آزاد به دور نخواهند بود بلکه کانون اصلی منطقه آزاد تجاری، گردشگری و صنعتی اردبیل شهرهای پارس‌آباد و بیله‌سوار است و اهالی این منطقه می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

رئیس شورای اداری استان به ثمرات و فواید راه‌اندازی این منطقه مستقل آزاد استان اردبیل اشاره کرد و گفت: همه باید همت کنیم تا یک فرایند مثبت و سازنده در این حوزه شکل بگیرد که قطعا نتایج به دست آمده نیز مفید به فایده خواهد بود.

خدابخش به مهار آب‌ها و جلوگیری از هدر رفت آن اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت کم بارندگی‌ها ما به منابع آب استان بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم و باید تلاشمان را به کار گیریم تا از منابع آب موجود هم در بخش‌های کشاورزی و هم صنعتی و بالاتر از آن در تامین نیازمندی شهروندان استفاده کنیم که در این زمینه منابع آب مورد نیاز تامین شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این مسئول ضرورت اجرایی شدن پایاب سدخداآفرین را در مناطق شمالی استان یادآور شد و بیان کرد: قرار است این پروژه در مدت چهار سال و با هدف ایجاد فرصت‌های اشتغال به انجام برسد که تامین اعتبار آن از طریق صندوق توسعه ملی به ارزش یک میلیارد دلار انجام شده و از سال آینده به نسبت اجرای پروژه منابع مورد نیاز تامین خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: ما امروز در مسیر توسعه و آبادانی استان راهی جز جذب سرمایه‌گذاران و مشارکت دادن آنها نداریم چرا که قرار نیست برای جوانان تحصیلکرده و بیکار استان دولت به شکل مستقیم ایجاد اشتغال کند بلکه تامین زیرساخت‌ها با تلاش دولت و ایجاد فرصت اشتغال به همت بخش خصوصی انجام می‌شود.

خدابخش تصریح کرد: در همین راستا در بخش معدن و تجارت نیز به عنوان اولویت جدید توسعه استان اقداماتی آغاز شده به طوری که در بخش معدن مس مشگین‌شهر سرمایه‌گذار بخش خصوصی بیش از ۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این مسئول در پایان سخنان خود یادآور شد: علاوه بر مس مشگین‌شهر در دو زون دیگر معدنی استان با مشارکت سرمایه‌گذاران شبه دولتی فعالیت‌ها و مطالعات اولیه برای استخراج معادن آغاز شده که امیدواریم با به نتیجه رسیدن این فعالیت‌ها زمینه حرکتی خوبی را در ایجاد فرصت‌های اشتغال در این حوزه شاهد باشیم

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار