خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 4820 | تاریخ انتشار: 19:25:39 - دوشنبه 13 بهمن 1393 | 1 نظر | |

نماینده مردم اهر و هریس درمجلس :

پروژه محور اهر-تبریز تکمیل نشود،‌ استعفا می‌دهم

 پروژه محور اهر-تبریز تکمیل نشود،‌ استعفا می‌دهم

 به گزارش ایلقار نیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران؛عباس فلاحی‌باباجان نماینده مردم اهر و هریس درمجلس به شدت از عدم رسیدگی وزارت راه و شهرسازی به مشکلات محور جاده اهر – تبریز انتقاد کرد.
وی افزود: محور اهر – تبریز حدود ۹۰ کیلومتر است که ۴۵ کیلومتر آن دوبانده شده ولی ۴۵ کیلومتر باقیمانده همواره حادثه‌آفرین بوده است.
 
عضوکمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در یک ماه گذشته ۱۲ نفر از هموطنان جان خود را در این محور از دست دادند، به طوری که اخیراً ۵ معلم در سانحه رانندگی کشته شدند و پیش از آن نیز ۴ نفر در سانحه رانندگی در آتش سوختند.
 
وی افزود: در بودجه ۹۴ حدود ۲۶ میلیارد تومان برای تکمیل این جاده در نظر گرفتیم ولی قطعاً این رقم کافی نخواهد بود، چرا که ۳۰ الی ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.
 
فلاحی‌باباجان اظهار داشت: در این محور روزانه ۲۵ الی ۳۰ هزار دستگاه ماشین به شهرهای اردبیل، تبریز، اهر،‌ هریس، ورزقان،‌ کلیبر، هوراند و مشکین شهر تردد می‌کند.
 
وی افزود: در سال ۹۳ دو بار از وزیر راه و شهرسازی دعوت کردیم تا از منطقه بازدید کند و آقای آخوندی از نزدیک وضعیت محور اهر – تبریز را مشاهده کرده است.
 
نماینده مردم اهر و هریس درمجلس تصریح کرد: هزینه‌ای که صرف درمان، بیمه و دیه مصدومان سانحه رانندگی در این مسیر می‌شود به مراتب بیشتر از هزینه تکمیل این پروژه است.
 
وی تصریح کرد: فقر و بیکاری در منطقه بیداد می‌کند به طوری که ۲۱ هزار نفر بیکار در منطقه ارسباران داریم ولی مردم از این موضوعات ناراضی نیستند و فقط می‌خواهند در مسیر اهر – تبریز کشته نشوند.
 
فلاحی‌باباجان اظهار داشت: مواد معدنی منطقه را به استان‌های دیگر منتقل می‌کنند که تردد ماشین‌های سنگین یکی از عوامل تصادف است.
 
وی افزود: مسئولان می‌توانند شرکت معدنی را مکلف کنند تا هزینه تکمیل پروژه محور اهر – تبریز را پرداخت کند.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد:این موضوع را با هیئت رئیسه مجلس در میان گذاشتم و از آن‌ها خواسته‌ام تا هر چه سریع‌تر به مشکلات محور اهر – تبریز رسیدگی شود.
 
وی اظهارداشت: اگر مسئولین کشور وظیفه خود را در قبال محور اهر – تبریز انجام ندهند، استعفا خواهم کرد، چرا که نمی‌توانم جوابگوی مردم باشم.
 

فلاحی‌باباجان اظهار داشت:درصورتی که استعفا کنم ناگفته‌هایی از تصادفات، زلزله، خودسوزی، حلق‌آویز کردن و… که تا به حال نگفته‌ام را خواهم گفت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " پروژه محور اهر-تبریز تکمیل نشود،‌ استعفا می‌دهم " ارسال شده است.

  1. خیاوی گفت:

    آقای فلاحی باباجان این معقول ترین تصمیم است البته نه تنهاحضرتعالی بلکه همه مسئولین اهر وحتی نمایندگان اردبیل,تبریز,ورزقان ,کلیبرومشگین شهرنیزبایداستعفا دهند همه شهرستانهای استان آذربایجان ازمزایای اتوبان بهره مندندغیرازاهر

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار