گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 5861 | تاریخ انتشار: 20:59:42 - یکشنبه 10 اسفند 1393 | 12 نظر | |

عباس‌زاده مشکینی:

ارزش تحقق اقتصاد مقاومتی قابل قیاس با تحقق انقلاب اسلامی است

ایلقار نیوز : نشست بررسی راهکارهای مقابله با فشارهای اقتصادی نظام سلطه با حضور محمود عباس زاده مشکینی استاندار سابق ایلام و کارشناس سیاسی و به همت انجمن پتروشیمی عباس زادهکشور برگزار شد.

وی در این نشست، با اشاره به سابقه تاریخی استفاده آمریکا از ابزار تحریم برای تحقق اهداف استکباری گفت: آمریکا در طول قرن بیستم تجربه 175 مورد تحریم اقتصادی در کشورهای مختلف را دارد و در تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران از تمام تجربیات خود استفاده کرده است.

استاندار سابق ایلام با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مشکل آمریکا با ایران به خاطر اصل انقلاب اسلامی است عنوان کرد:  آمریکا ظهور و بروز یک قدرت بزرگ و برخوردار از یک نظام سیاسی دموکراتیک بر مبنای فکر اسلامی به نام جمهوری اسلامی ایران را در غرب آسیا و قلب جهان اسلام، مغایر سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایانه و استعماری خود تلقی می‌کند و حاضر نیست چنین قدرتی بر بزرگترین و غنی‌ترین منبع انرژی جهان تسلط داشته باشد.

این فعال سیاسی تأکید کرد: آمریکا گفتمان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را آنتی‌تز نظام سلطه تلقی می‌کند و ماهیتاً با استقلال و اقتدار جمهوری اسلامی مخالف است به‌طوری که حتی در ردیف بودجه رسمی خود برای براندازی نظام سیاسی ما بودجه مستقل تصویب می‌کند، لذا شکی نیست که اقتصاد مقاومتی در شرایط حاضر تنها آنتی تز تحریم‌های ظالمانه غربی‌هاست.

فرمول لغو تحریم ها در داخل کشور است، نباید در خارج دنبال آن بگردیم!

عباس‌زاده مشکینی با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران بلافاصله بعد از انقلاب اسلامی با بلوکه کردن دارایی ملت ایران در آمریکا آغاز شد اظهار داشت: آنها به منظور طراحی یک سیستم تحریم هوشمند و کارآمد و به قول خودشان «فلج کننده» با مطالعه و بازبینی 175 مورد تجربه تحریم اقتصادی در یک صد سال گذشته 25 سال وقت صرف کردند و این کار به زعم خود بزرگ و پیچیده را برای تضعیف ساختار اقتصادی کشورمان و فشار بر مردم و ایجاد نارضایتی اجتماعی و مردد کردن مردم در حمایت و پشتیبانی از نظام طراحی و اجرا کرده‌اند، لذا اعتقاد دارم ما باید با پیگیری بسته ای از سیاست ها در ابعاد اقتصادی، سیاسی و منطقه ای به گونه ای پیش برویم که طرف مقابل در محاسبه سود و زیان خود را برنده مطلق این چالش تلقی نکند و بنده به ضرس قاطع می گویم که این شدنی است و آن وقت است که با التماس امتیاز می دهند.

وی ادامه داد: به ضرس قاطع می توان گفت تنوع منابع و ظرفیت های بالقوه فراوان در گستره ایران بزرگ اجازه می دهد که اقتصاد قدرتمند و مقاوم ودرونزا و توسعه یافته داشته باشیم اما افسوس مدیران استراتژیک ما غالباً مدیران بر مصرف هستند نه مدیرانی با تفکر مولد ! کسانی که  فکر می کنند نظام اقتصادی کشور از وابستگی به درآمد حاصل از فروش نفت رها شدنی نیست یا عاجزند یا تنبل هستند یا نمی دانند یا نمی توانند،  استقلال اقتصادی امری شدنی است.

اقدامات آمریکا نقض آشکار اصول و قوانین بین المللی است اما ضامن اجرای هر قانونی قدرت است

مدیرکل سیاسی اسبق وزارت کشور گفت: بدیهی است که اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا آشکارا بر خلاف میثاق بین المللی حقوقی مدنی و سیاسی است و بر همین اساس هیچ ملتی را در هیچ شرایطی نمی توان از وسایل معاش خود محروم کرد. بر اساس نظر دیوان بین المللی دادگستری لاهه با استناد به یک قطعنامه شورای امنیت نمی توان حقوق بشر را نقض کرد براساس قرارداد و عهدنامه مودت 1956 و بیانیه الجزایر1981  بین ایران و آمریکا نیز، طرف مجاز به این اقدامات ظالمانه نبوده و نیست اما واقعیت نظام حاکم بر روابط بین الملل عادلانه نیست و ضامن اجرای همه مقررات بین المللی قدرت و زور است که آمریکا و غرب تلقی اش این است که قدرت دست خودشان است.

ارزش تحقق اقتصاد مقاومتی قابل قیاس با تحقق انقلاب اسلامی است

نفر اول لیست تحریم اتحادیه اروپا گفت: ملت ایران با تحقق انقلاب اسلامی استقلال سیاسی خود را بدست آورد ولی طرف غربی تمام تمرکز و انرژی اش را صرف کرد که این ملت استقلال اقتصادی خود را پیدا نکند چون استقلال اقتصادی مکمل و متضمن استقلال سیاسی است، پای حرکت اقتصاد ما با دو تا غل و زنجیر «نفتی بودن» و «دولتی بودن» بسته شده است و به نظر من ما برای باز کردن این دو تا زنجیر به یک عزم و حرکتی انقلابی نیاز داریم که اهمیت آن کمتر از انقلاب سال 57 نیست و آن انقلاب طراحی و پیگیری و تحقق اقتصاد مقاومتی است. ارزش تحقق اقتصاد مقاومتی قابل قیاس با تحقق انقلاب اسلامی است چون در استمرار انقلاب اسلامی بزرگترین نقش را دارد

انتهای پیام/فارس نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


12 ديدگاه مطلب براي " ارزش تحقق اقتصاد مقاومتی قابل قیاس با تحقق انقلاب اسلامی است " ارسال شده است.

 1. من گفت:

  بنظر می رسد آقای عباسزاده باید وزیر امور خارجه یا حداقل سخگوی این وزارت بودند چراکه ایشان در همه امور کشور صاحب نظر می باشند یا اینکه خود اینگونه فکر می کند…

 2. علی گفت:

  عناوینی همچون: – استاندار سابق ایلام – نفر اول لیست تحریم اتحادیه اروپا-مدیرکل سیاسی اسبق وزارت کشور که همگی سوغات دوران 8 ساله احمدی نژاد بود الان در چه جایگاهی است که در مورد سیاست های کلان کشور سخنوری می کند معلوم نیست

 3. حدادی گفت:

  این روزها دیگه همه کس در همه کاری اظهار نظری در استین دارند خوب بالاخره انتخابات نزدیکه و خودنمایی ها برقرار

 4. زهرا قاسم زاده گفت:

  خدا را شکر که مشگین شهرمان شخصیتی را دارد که در سطح ملی به قول برخی از آدمهای منصف! خودنمایی می کند و رسانه های ملی و فراملی نیز حرف هایش به اندازه ای ارزش دارد که رسانه های ملی و فرا ملی پوشش می دهند .
  خوب ولی جناب من و تو حدادی و علی و ولی شما را چه شده است؟

 5. محسن خانيان گفت:

  نشست هم انديشي در تهران ! برگذاركننده شركت هاي پتروشيمي كشور! منعكس كننده و منبع گزارش خبرگزاري كشوري فارس! …هم در مشگين شهر !خوب چرا ؟
  پاسخ : حسادت ، تنگ نظري ، منفعت طلبي و جاه طلبي ! اون وقت انتظار داريم مشگين سوئيس شود ! خوب معلومه كه نمي شود با اين انديشه قرون وسطايي سوسيس هم نمي شود! همون حده پايلوت كفايت مي كند

 6. ما گفت:

  اما افسوس مدیران استراتژیک ما غالباً مدیران بر مصرف هستند نه مدیرانی با تفکر مولد ! کسانی که فکر می کنند نظام اقتصادی کشور از وابستگی به درآمد حاصل از فروش نفت رها شدنی نیست یا عاجزند یا تنبل هستند یا نمی دانند یا نمی توانند، استقلال اقتصادی امری شدنی است . مدیران استرا تژیک احمدی نژاد و خود وی مصداق فرمایشات این اقا بودند.حتی توانایی اینرا هم نداشتند که ۸۰۰میلیارد دلار در امد نفت وگاز را در کارهای زیر بنایی اقتصادی سرمایه گزاری نمایند.فقط بلد بودند مثل این سلفی خودشان حرف بزنند.ان هم حرفهایی که در حدشعار می باشد.

 7. رحیم توحیدی گفت:

  جناب ما ! جنابعالی ما نیستید یک نفر تشریف دارید که با هویت های جعلی در تمام سایت ها کامنت نویسی می کنید ولی دور از جنابعالی باید بگویم در مثنوی معنوی یک مصرع شعر است که می گوید ” مه فشاند نور و سگ وع وع کند” البته دور از جنابعالی !

 8. ضرس قاطع گفت:

  به ضرس قاطع استقلال اقتصادی امری شدنی است.به شرط انکه احمد اقا در راس و نایبش رحیم و رحیمی و رییس تامین اجتمایی مرتضوی و یکی از مدیران استراتژیک کسی مثل من باشد( تحریم شده .نخبه .دکتر .روزنامه نگار کیهانی و …) ….همانطور که تحریمها را برملت تحمیل کردیم فرمول لغو انهارا میدانیم و ان فرمول به ضرس قاطع در داخل کشور می باشد.

 9. شرفی گفت:

  سلام
  بنده از مهندسین حوزه نفت و گاز و پتروشیمی کشور هستم که در روز مهندس در نشست هم اندیشی با جناب آقای مشگینی در خصوص آثار تحریم و معیارهای نقض حقوق بشر ناشی از تحریم در حوزه صنعت نفت شرکت داشتم.
  امروز در خصوص سوابق ایشون در اینترنت جستجو می کردم که به این وب سایت رسیدم. پس از خواندن نظرات کاربران، واقعا افسوس خوردم! به نظر من (به رغم تفاوت دیدگاه بسیار عمده ای که با جناب آقای مشگینی) داشتم، ایشون یک فرد جامع نگر با دانش سیاسی بسیار بالا و دیدگاه فرا جناحی هستند. در نشست هایی که انجمن تا کنون برگزار کرده است، من کمتر شخصیت سیاسی را دیده ام که فارغ از مسائل و تعلقات جناحی، این چنین دغدغه حقوق ملت را داشته باشند.
  من به جرأت می توانم بگویم که آقای مشگینی یک فرد پایبند به اصول انقلاب ولی خواستار اصلاح هستند.
  آرزو می کنم که مردم مشگین شهر و استان اردبیل آقای مشگینی را به دور از ذهنیت های غلط و با نگاه عمیق بسنجند که بی شک آقای مشگینی منشاء خیر و برکت برای آنان خواهد بود.
  من از دوستانی که در پتروشیمی ایلام کار می کنند شنیدم که آقای مشگینی با چه تلاش و پیگیری های شبانه روزی توانستند با تسریع در عملیات احداث خط لوله خوراک، پتروشیمی ایلام را به بهره برداری برسانند. جالب است یک طرح ملی مثل پتروشیمی سیراف از سال 89 کلید خورده و حتی تا کنون یک آجر از آن هم چیده نشده، ولی 3 ماه پیش مناقصه “طرح توسعه پتروشیمی ایلام” برگزار شد! و دوستانی که در آن پتروشیمی مشغولند تمام این کارها را در سایه همت آقای مشگینی (استاندار سابق ایلام) می دانند.
  من اگر یکی از اهالی مشگین شهر بودم به داشتن همشهری مثل آقای مشگینی می بالیدم، که الآن به آشنایی با او می بالم.

  • نخبه گفت:

   شرفی:امروز در خصوص سوابق ایشون در اینترنت جستجو می کردم که به این وب سایت رسیدم. پس از خواندن نظرات کاربران، واقعا افسوس خوردم! جناب شرفی برای اینکه حرف شمارا باور نماییم به سایت وراوی نیوز هم یک نگاهی بیاندازید تا نظر کاربران مشگین شهری و سوابق اورامشاهده فرمایید تا حس بالیدنی شما بیشتر شکوفا شود

 10. روستایی گفت:

  ولی خواستار اصلاح هستند.اقای شرفی شما میتوانید به هرکسی به بالید .ولی من هم به عنوان یک مشگین شهری با توصیه و رهنمود شما به کسی نخواهم بالید. من به کسی می بالم که برای وطنم و برای منطقه ام و شهرم دل به سوزاند .نه اینکه مهره دیگران باشد و بس. ما هرگز کسانی که در داخل مسبب تحریم هستند و کشور هایی که مارا تحریم کرده اند را نخواهیم بخشید.اقای شرفی کم مانده که اورا اصلاح طلب هم معرفی نمایید.لطفا به فرمایید او و همفکران وی خواستار چه نوع از اصلاح هستند؟اقای شرفی! اگر او و رییس دولتی که وی هم از مریدان و ارادتمندان ان هستند دغدغه حقوق ملت را داشتند .چرا پرونده هسته ای را به شورای امنیت فرستادند تا امریکاییها و غرب هر طوری به خواهند با استفاده از حق ظالمانه وتو با ملت ایران برخورد نمایند؟اقای شرفی!ایا دست اندر کاران دولت نهم ودهم بخصوص ان معجزه قرن عواقب رفتن پرونده هسته ای را به شورای امنیت را نمی دانستند؟ایا معجزه قرن نمی گفتند قطعنامه های تحریم کاغذ پاره ای بیش نیست؟حالا چه شده است این مهره های سوخته دایه ای مهربان تر از مادر شده اند ودر موردتحریم و اثار ان حرف می زنند و نخسه پیچی می کنند.اگر واقعا دغدغه حقوق ملت راداشتند و یا دارند در زمانی که قدرت در دستانشان بود به این مهم عمل می کردند .بهتر است ساکت باشند تا انهایی که این دغدغه را دارند به کارشان برسند.مارا به خیر این معجزه و مهره ها و حامیان او امیدی نیست .شر مرسانند.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار