اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 6036 | تاریخ انتشار: 11:47:55 - شنبه 16 اسفند 1393 | 1 نظر | |

احمد رضایی:

باغدا اریک واریدی سلام علیک واریدی …

 باغدا اریک واریدی سلام علیک واریدی باغدان اریک قوتاردی سلام علیک قوتاردی

مثلی که درباره ی اغلب مسؤولین انتصابی و انتخابی ما صدق می کند. آری مصداق عینی و بسیار بارز این ضرب المثل همانا مسؤولان انتصابی و خصوصا انتخابی مملکت و شهرمان می باشند که تا آن زمانی که به هدف خود نرسیده اند و به رأی یا حمایت و یا پله شدن مردم  نیاز دارند (حکایت این پله بسیار سوزناک و دردآور است و اکثر نخبگان و خصوصا جوانان تجربه ی آن را دارند و از آن بسیار شکایت می کنند و بدتر از آن تقریبا درمانی ندارد جز نثار کردن فحش و بد و بیراه به فردی که از آنها به عنوان مصالح پله سازی  استفاده کرده است).

چنان سلام و تعظیمی می کنند که اشخاص کاردان و کسانی که چندین بار تجربه فرو  رفتن در این پالچیخ را دارند مسحورشان  گشته و و در بسیاری موارد آمادگی خود را برای پله شدن  اعلام می کنند (از جمله این ترفندها ارسال پیام کوتاه در ایام نزدیک انتخابات و صحبت کردن رو در رو با جوانان و صدا کردن آن ها با اسم کوچک است که عقل هر جنبنده را از کله اش بیرون می کند همچنین  شناسایی مشکلات ناتمام مردم و انگشت گذاشتن بر روی آن ها که به راحتی طرف را کت بسته در اختیار شان می گزارد).

البته متذکر می شوم اشخاصی هر چند انگشت شمار ، هستند که با تمام شدن انتخابات همچنان سلام و علیک و ادعای احترام  مسؤولین به آن ها  ادامه دارد یعنی اولارین باغلاریندا اریک قوتارسادا سلام عیلک گنه واردی. اما این قسم افراد بسیار کم و نادرند و دلیل تداوم این سلام علیک را عاقلان دانند!!! (ما که نمی دانیم). البته این اشخاص شامل مردم همیشه حاضر در پای صندوق های رای نمی شود. همه این را می دانیم که امکان ندارد کاری کرد که باغ همیشه زرد آلو داشته باشد یعنی همیشه اشخاص مزبور نیاز به رای و حمایت ندارند تا مجبور شوند هر روز  سلام و عیلک را بر قرار نگه دارند(لااقل  مسئولان انتخابی برای سه سال اول مسوولیت نیازی به سلام علیک نمی بینند). پس چگونه می شود مسؤولان را پاسخ گو در برابر افکار عمومی نمود؟

 ناگفته نماند از آن جایی که آسفالت ریزی یک کوچه شش متری که از وظایف  مبرهن و پیش پا افتاده شهرداری یک شهر است به پای جنابان اعضای شورای شهر می زنیم و در هنگام آسفالت ریزی سر و کله مبارک شان پیدا می شود و حتی برای اعلام حضور خود در صحنه آسفالت ریزی به بهانه ای در خانه آن ها را می زنند تا ساکنین محل شاهد خدمات بی منت این عزیزان باشند!!، و ما نیز از جناب ایشان چنان سپاس گزاری می کنیم که از خالق خود نمی کنیم و یا یرای پرداخت عوارض شهرداری نامه ای هر چند بی اهمیت و یا اگر گردن کلفت باشد چه بسا با اهمیت از او می ستانیم تا مبلغی کمتر پرداخت کنیم (برخی ها با یک تلفن اصلا پرداخت نمی کنند همان اشخاصی که باغلاریندا همشه اریک واردی)، انتظار سلام علیک بعد از انتخابات را نباید داشه باشیم. وقتی که از وکیل در امور قانون گذاری خواسته ای در مورد استخدام  هر چند روز مزد و قراردای را داریم، نباید هم انتظار داشته باشیم از افکار عمومی ترسی داشته باشند چون می داند با یک وعده ای هر چند  توخالی  مردم به او رای خواهند داد.  پس اندکی تفکر لازم است که به آن پی ببریم که چرا مسؤولین بعد از اتمام خواسته خود و بر آورد شدن آن دیگر آن چنان که باید با مردم سلام علیک نمی کنند. به این معنی که شخصیت و نوع حرکات شان قبل و بعد انتخابات و رسیدن مقصودشان  به صورت ۱۸۰ درجه تغییر می کند. آیا نمی شود چنان در این موارد حساس باشیم و کاری کنیم که که وقتی باغدا اریک قوتاریب سلام علیک قوتارماسین و مسؤولین مجاب به پاسخ گویی به افکار عمومی باشند در فرصت های آینده به آسیب شناسی این مسایل مفصلا و مصداقا وارد خواهیم شد.

مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " باغدا اریک واریدی سلام علیک واریدی … " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    با سلام و خسته باشید به دل می نشیند حرف دل

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار