اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

کد خبر: 6735 | تاریخ انتشار: 13:43:35 - سه‌شنبه 18 فروردین 1394 | 16 نظر | |

ولی ملکی:

زمین خواران یا زمان خواران کدام یک زیانبارتر است ؟

ایلقار نیوز:هرازگاهی از طریق رسانه های همگانی نامی از فرد یا افرادی برده می شود که با نفوذ ولی ملکیدر دستگاههای اجرایی و جعل اسناد ، با تصرف مناطق وسیعی از منابع طبیعی صاحب زمین گردیده و با تفکیک و واگذاری آن صاحب ثروتهای بادآورده شده‌اند. دامنه این اقدام سودجویانه بقدری وسیع بود که منجر به مداخله مقام معظم رهبری‌ گردید.

بطوریکه در یکی از اجتماعاتی که با مردم ومسئولان امور اجرایی داشتند به عواقب وخیم این امر هشدار داده و متذکر شدند که به بهانه ساخت و ساز ، باغات و کشتزارها و حتی کوهستان ها نباید مورد تعرض واقع شوند و اثرات زیانبار این پدیده شوم را در تخریب محیط زیست مورد تأکید قرار دادند. پرواضح است پدیدۀ زمین خواری در هر زمان و به هر عنوان خطرناک بوده و با تخریب محیط زیست ، زندگی را برای ساکنان زمین دشوار و ناامن می سازد. هدف از نگارش این سطور پرداختن به تفاوت زمین خواری و زمان خواری می باشد که اغلب مورد غفلت واقع شده است. برای پی بردن به اهمیّت زمان خواری نیاز به تبیین اهمیّت زمان و اثرات آن در زندگی انسان ها دارد.

در اهمیّت زمان همین بس که خداوند متعال سوره ای را با عنوان والعصر ( قسم به زمان ) نازل نموده است. خداوند در این سورۀ کوچک امّا پرمعنی رابطه بین زمان ، خسران ، ایمان و عمل صالح را روشن کرده است که می فرمایند قسم به زمان انسان در زیان کاری است مگراینکه ایمان آورده و عمل صالح انجام دهد. بالاتر از وحی خدا شاهدی بر اهمیّت زمان وجود ندارد چراکه از سوی خالق هستی اهمیّت آن بیان شده است. شاعره معاصر پروین اعتصامیگوید : گوهر عمر بدین خیرگی از دست مده آخر این درّ گرانمایه بهایی دارد صرف باطل نکند عمر گرامی ، ای دوستآنکه چون پیرخرد ، راهنمایی دارد چرا زمان این قدر با ارزش است ؟

همه به خوبی می دانند که آب رفته به جوی برنمیگردد عمر سپری شده نیز برگشت پذیر نبوده و قابل بازیافت نیست چراکه هرکس یک بار زاده می شودو یک بار از دنیا می رود به عبارت دیگر هیچ کس دو بار به دنیا نمی‌آید.

البتّه در نگاه اوّل و در ظاهر امراین موضوع صحت دارد امّا هستند انسان هایی که چندین برابر میانگین عمر طبیعی بشر از عمر خویش بهره می ‌برند این افراد با استفاده از تجارب دیگران از دوباره کاری دوری جسته و با تعیین هدف و به کارگیری برنامه و تبعیت از نظم از هدر رفتن زمان جلوگیری می کنند. درمقابل انسان‌هایی هستند که در کسوت مجری و یا مسئول با نگاه‌های بسته نه تنها از عمر خویش به جامعه نفعی نمی رسانند بلکه با عدم اجرای به موقع کارهاو با گریزاز نظم و برنامه ، موجب عقب افتادن پروژه های سودمند به حال مردم می شوند و از این راه با فرصت سوزی موجب هدر رفتن زمان می شوند. به جرأت می توان گفت که زیان وارده از راه زمان خواری به مراتب بیشتر از زیان وارده از طریق زمین خواری است چراکه درزمین خواری حداکثر چند هکتار زمین به طور غیرقانونی تبدیل به ویلا و یا ساختمان های مسکونی شده است که در نهایت مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد و با خلع ید از افراد متخلف خسارت مادی وارده به بیت المال برگشت داده می شود.

امّا درزمان خواری هیچ راه حل جبرانی وجود ندارد. در خبرها آمده است که پل معلق مشکین شهر به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه کف گذاری شده و در فصل بهار به بهره برداری خواهد رسید.شنیدن این خبر به دور از هرگونه شائبه بسیار خوشحال کننده و مسرّت بخش بوده و هست امّا باید دید چه عاملی سبب به تعویق افتادن هفت ساله این پروژه شده است. چارت زمان بندی محور گردشگری سبلان شادی مشکین شهر که پل تعلق به عنوان فاز یک آن می باشد در کتاب خدمت بی منت « نگارنده »به تفضیل بیان شده است اگر اراده جدی بر اجرای این پروژه وجود داشت بایستی اکنون شاهد اجرای مراحل پایانی پروژۀ یعنی نصب تله کابین ۱۴ کیلومتری از تپه گردولی تا پناهگاه اوّل می بودیم. پاسخ به سئوالات زیر می تواند ابعاد بی تدبیری و بی مسئولیّتی و میزان خسارت وارده را برای افکار عمومی روشن کند. – چه کسی رامیتوان دراین رابطه مقصر دانست؟ – زمان از دست رفته را چگونه می توان جبران کرد؟ – آیا منابعی برای جبران خسارت وارده از این غفلت و بی تدبیری وجود دارد ؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


16 ديدگاه مطلب براي " زمین خواران یا زمان خواران کدام یک زیانبارتر است ؟ " ارسال شده است.

 1. میرک ایگیدی گفت:

  با سلام به محضر مبارک آقای مهندس ملکی اندکی صبر سحرنزدیک است مردم شریف مشگین شهر را میتوانند برای مدتی گول بزنندو بعضیها پل معلق رابنام خودشان ثبت کنند ولی بی گمان نمی شودبرای همیشه مردم مشگین شهر را گول زد وگذشت زمان نتیجه اش را نشان خواهدداد طرح پروژه پل معلق در نتیجه تلاش های شبانه روزی جنابعالی به مشگین شهر آمده و انشاا… به دست جنابعالی هم افتتاح خواهدشد.

  • ح. فتاحی گفت:

   ز معلق ماندن پروژه پل معلق!

   مقصر 7 سال معلق ماندن پروژه پل معلق دو نفر بیشتر نیست جناب آقای ملکی و جناب آقای اسدی ، 3/5 سال از 7 سال تعلیق عملیات اجرای پروژه سهم یکی ، و 3/5 سال نیز سهم دیگری می باشد .

   1 _بر اساس توافق اولیه شرکت مکان شهر به سرمایه گذاری آقای کاوسی و رئوف با استاندار وقت آقای علی نیک زاد فاز اول عملیات اجرائی پل معلق با تملک زمین در سال 84 شروع می شود (در مرحله معرفی سرمایه گذار و توافق با استاندار هیچ کدام از دو رقیب دخالتی ندارند)

   2_ مدیر شرکت مجری پروژه در انتخابات مجلس در سال 86 از آقای ولی ملکی حمایت می کند ولی برخلاف پیش بینی مدیر شرکت آقای اسدی به جای آقای ملکی برنده انتخابات می شود .

   3_ آقای اسدی در سال 78 با ارسال نامه ای به آقای سعیدی کیا وزیر وقت مسکن و شهرسازی مدیر عامل شرکت مجری طرح را متهم می کند به اینکه با حمایت آقای ملکی زمین های دولتی را به نرخ ارزان در اختیار گرفته است لذا پروژه به علت فشارهای وارده به شرکت متوقف می شود.

   4_ مسئول پروژه در آستانه انتخابات سال 90 آقای اسدی را توجیه می کند که توقف پروژه به نفع شما نیست و کمک کنید در زمان نمایندگی شما از تعلیق خارج شده و در دور دوم نمایندگی شما به بهره برداری برسد و ما هم از شما حمایت می کنیم و در همین راستا در زمان تبلیغات انتخابات مجلس نهم ( اسفند 90)مسئول پروژه آقای ع در مسجد امیرالمومنین به نفع آقای اسدی سخنرانی می کند.

   5_ آقای ع مسئول اجرای پروژه با فشار رقیب آقای اسدی یک شب بعد از همان سخنرانی به نفع اسدی، عزل می شود لازم به ذکر است که در زمان عزل مسئول پروژه ، آقای جهانبانی اصولگرا مدیر عامل شرکت بوده اند( داستان عزل آقای ع مسئول وقت پروژه هم تلخ ولی شنیدنی و عبرت انگیز است که بعدا پردازش خواهیم کرد)

   6_تلاش های آقای اسدی برای بازگشت مجدد آقای ع مسئول معزول پروژه 3 سال جواب نمی دهد و در نتیجه عملا اجرای پروژه سه سال مجدد معلق می ماند.

   و نهایتا نتیجه گرفته می شود یکی از بهترین پروژه های گردشگری کشور به همین سادگی قربانی درگیری سیاسی دو رقیب سنتی برای کسب کرسی نماینگی مجلس می شود.

   • رضا گفت:

    جناب آقای فتاحی به قول خودت بزرگترین پروژه گردشگری رو کاندید مورد حمایت شما به این شهر آورده یا مهندس ملکی!…

   • شهروند گفت:

    دوست عزیز با این داستانی که شما گفتین اقای ملکی بنده خدا هیچ گناهی ندارند. با عزل یک مسئول اجرایی کار که به مدت 3 سال نمیخوابد.انهم اگه راستشو بگین که با دخالت ملکی عزل شده.

  • یار بی طرف گفت:

   «خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج»
   باللی جالی قارداش سلام، یاواش گئد بیزده مینه ک. ایح ایح.
   آقای مهندس ملکی به نقاط جالبی اشاره کرده اند ولی حیف که این فرصت را ایشان قبل از نماینده ی وقت در اختیار داشتند.
   اگر به فکر تخریب آقای یونس اسدی هستند و هدفشان زمینه چینی بر تصاحب دوباره کرسی سبز است ، باید گفت : «آزموده را آزمودن خطاست .»
   به نظر بنده مشکین شهر زمانی کاملا آباد خواهد شد که مردم نماینده وقت را درک کنند و برعکس. رقابت به ستیزه جویی و تخریب طرفین ختم نشود و بعد از روز اعلام آراء کاندیدها به یاری طرف برنده بشتابند و یک دل و یک صدا به پیشرفت شهر فکر کنند نه تجمع طرفدار. با تشکر

 2. hashem گفت:

  نمیدونم چرا وقتی شما از این حرفا میزنید خود به خود خندم میگیره،یعنی نمیتونم جدی بگیرمتون،ببخشیدا البته….
  ولی داش ولی خودتم میدونی خودتم بودی باز همین آش بودو همین کاسه، تو هم زیاد جدی نگیر بیخیالی طی کن

 3. علی گفت:

  باسلام اقایی ملکی همه میدانند قلم فرسایی شما برای چیست خودت هم خوب میدانی اختلاف هیت مدیره باعث تاخیرپروژه بود خداسلامت کند اقای جهانبانی را از وقتیکه او ۹۵درصد سهام را خریده خودش باتشویق مسولین حاضر اومد کار وشروع کرد

 4. محسن جعفری گفت:

  جناب آقای مهندس ملکی مردم فهیم وقدرشناس منطقه مشکین شهر معنی و مفهوم خدمت بی منت را به درستی درک میکنند وباور دارند که با موفقیت مجدد جنابعالی در این دوره وهموارشدن راه سرمایه گذاران به این شهر و ایده های اقتصادی متناسب با اقلیم منطقه شاهد شهرتوریستی وبالاتر از سایر شهرهای استان من جمله سرعین و.. خواهیم بود . تا آن زمان یا علی میگوییم و اعلام می کنیم همواره پشتیبانت هستیم مشکین به شما نیاز دارد شما هم برای آبادی این منطقه از ته دل یا علی بگویید!.

 5. آرش گفت:

  به امید خدا به دستان توانمند شما افتتاح خواهد شد.لیاقتتان بیشتر از اینهاست.با اینکه نماینده شهرمان نیستی ولی دلت بیشتر از نماینده فعلی برای جوانان این شهر میسوزد.با آرزوی توفیق و طول عمر برای دکتر ملکی عزیز

 6. بهنام آذر گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب اقای مهندس ملکی
  امیدوارم با موفقیت جنابعالی در اسفند 94 شاهد شکوفایی و پیشرفت شهر و منطقه از لحاظ توریستی و اقتصادی باشیم ومردم مشگین شهر همچنان قدرشناس زحمات جنابعالی باشند.

 7. من گفت:

  بله درست است این پروژه در زمان شما توسط سرمایه گذار شروع شد و این را نیز همگان میدانند که همین خود شما بعد از اینکه دیگر مردم به شما رای ندادندو صندلی سبز را به اسدی سپردند با سرمایه گذار قبلی که از دوستان شما بودند دست به یکی کردید و مانع پیشرفت و ادامه کارش شدید ولی به کمک خداوند و دولت تدبیر و امید که در رأس آن استاندار و نماینده شهر بودند سرمایه گذار جدید جذب و پروژه را از حالت رکود به این حال که مایه خوشحالی مردم است رساندند
  حال جای تعجب اینجاست که شما درست در موقعی که مردم از این وضیع راضی هستند متأسفانه بر خلاف نظر مردم حرکت میکنید.

 8. همشهری 11 گفت:

  با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان بزرگوار :
  زمان قرآن به دست گرفتن و یکی یکی وارد منزل دیگران شدن برای رای جمع کردن تمام شد ،دیگه همه مردم به اندیشه های پلید … آگاه اند ،دیگه قول مظلوم نمایی های این آقا را نخواهیم خورد .بیایید به خاطر خودمون و شهرمون آگاهانه و به دور از تعصب انتخاب کنیم تا دیگر شاهد بی آبرو شدن شهرمون نباشیم(اشاره به… )

 9. بی طرف گفت:

  از 6 مورد یاد شده شما فقط در مورد 5 اقای ملکی مقصر میدانید ولی گناه را به صورت مساوی و 3/5 سال را به وی نسبت میدهد. خوبه که شما خدا نیستین. اخه چرا باید کسی که خود بانی کاری بوده جلو پیشرفتشو بگیره اقای تحلیلگر.

 10. محمد تقی گفت:

  ببین طرف چه قدرتی داره زمانی هم که نماینده شهر نیست می تونه مهره ها را عوض کنه ،انصافا نماینده فعلی در حد و اندازه های ملکی نیست .یک یا علی تا آبادی

 11. بهزاد عیوضی گفت:

  جناب اقای دکتر ملکی انشاالله با روی کار امدن دوباره شما کمی از الام شهرستان کم میشود و دوباره در مسیر پیشرفت قرار میگیریم من به توانمندی شما ایمان راسخ دارم

 12. قزوینی گفت:

  آقای یار بی طرف عفت کلام را نگهدار سخنان شما نشان شخصیت تربیت خانوادگی شماست و از این بیشتر از شما انتظاری نیست.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار