فرزاد قلندری در نشست با جمعی از مسئولان امور شهری در اردبیل اظهار کرد: از این تعداد ۷۷ نفر برای مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی به زودی جذب شهرداری‌های می‌شوند و آزمون دوم شهرداری‌ها شهریور ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این آزمون قرار است نیروهای تخصصی و مورد نیاز شهرداری‌ها در قالب آزمون انجام شده و به تعداد ۲۵۰ نفر استخدام جدید در شهرداری‌های استان را شاهد باشیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: در کنار استخدام نیروی جدید برای شهرداری از طریق آزمون ما سعی کردیم در یک سال اخیر به شهرداری‌ها کمک‌های قابل توجهی را داشته باشیم به طوری که به نسبت سال ۹۲ ما در سال ۹۳ سقف اعتبارات خودمان را در کمک به شهرداری‌ها تا سه برابر افزایش دادیم.

قلندری ادامه داد: ۱۱۵ میلیارد تومان به شهرداری‌های استان در توسعه، عمران و آبادانی کمک کردیم و در کنار آن نسبت به تامین قیر یارانه‌ای ۵۰ درصد نیز اقدام شده است.

وی به خرید ماشین‌آلات و تحویل آن به شهرداری‌ها بعد از سال‌ها چشم انتظاری اشاره کرد و یادآور شد: با تامین ۵۰ درصد هزینه‌ها این ماشین‌آلات اعم از لودر، گریدر و ماشین‌آلات آتش‌نشانی به شهرداری‌های استان تحویل داده شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در پایان سخنان خود گفت: در تامین قیر مورد نیاز ۵ میلیارد تومان تامین اعتبار شده که تاکنون ۴ میلیارد تومان آن برای شهرداری‌های استان پرداخت شده تا در فصل کاری بتوانند نسبت به بهسازی و آسفالت‌ریزی معابر اقدام کنند.