مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 7224 | تاریخ انتشار: 9:42:11 - پنج‌شنبه 10 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

کنسرت موسیقی آذربایجانی ودود موذن زاده در اردبیل

ایلقار نیوز : کنسرت موسیقی مقامی ودود موذن زاده هنرمند و خواننده اردبیلی روزهای 17 و 18 اردیبهشت ماه در تالار مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ، ودود موذن زاده روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: در چند سال اخیر تلاش شده موسیقی ملی و محلی از محافل عروسی بیرون کشیده شده و در صحنه های وسیع تر به صدا درآید.

وی بیان کرد: حرکت هایی در بین نسل جدید شروع شده و امید می رود این نسل با نگاهی علمی تر به موسیقی خصوصا موسیقی ملی این هنر اصیل را زنده نگه دارند.

وی با اشاره به استقبال خانواده های اردبیلی از موسیقی مقامی و فرستادن فرزندان خود به کلاس های آموزشی این موسیقی اصیل گفت: موسیقی مقامی قوت موسیقی ما بوده و ما باید با حمایت های مالی و معنوی راه را برای اثبات این نوع موسیقی هموار کنیم.

وی موذن زاده با بیان اینکه هنر موسیقی نیازمند حمایت و توجه بیشتر است ، ادامه داد : یکی از اساسی ترین مشکل جامعه موسیقی استان اردبیل نبود سالن دارای ظرفیت استاندارد است که این امر مانع از حضور چهره های برتر موسیقی کشور برای اجرای کنسرت در استان می شود.

در ادامه این نشست وحید محمد علیپور رهبر ارکستر کنسرت موسیقی مقامی گفت: موسیقی کلاسیک در اردبیل خیلی اندک است و باید با معرفی سازها به مردم گرایش به این نوع موسیقی را در استان بیشتر کنیم.

وی با اشاره به برگزاری کنسرت موسیقی کلاسیک و پاپ در اردبیل در روز 17 و 18 اردیبهشت در اردبیل افزود:این کنسرت تلفیقی از پاپ و کلاسیک و موسیقی آذربایجان است که با ساز قانون همراه می شود.

وی بیان کرد: هدف از تلفیق این دو نوع سبک موسیقی استقبال از حضور تمامی علاقه مندان به موسیقی در رشته های مختلف است.

وی بیان کرد: در این کنسرت همچنین تیتراژ پایانی سریال استاد شهریار نیز اجرا می شود.

ودود مؤذن زاده به سال 1339 در شهر هنرپرور اردبیل در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. به لحاظ موروثی بودن صدای خوش در خانواده مؤذن زاده اردبیلی وی نیز از این نعمت خداوندی بهره مند شد و به جهت نبوغ هنری و علاقه وافر خویش از کودکی به فراگیری موسیقی مقامی در خانواده خود پرداخت.

وی در زمینه هنر نقاشی هم از نقاشان مطرح کشور بوده و آثار گرانقدر و نفیس اش رونق افزای موزه ها و محافل هنری ایران و جهان بوده و تاکنون چندین نمایشگاه از آثار نقاشی او با استقبال شایانی در داخل و خارج برگزار شده است.

موذن زاده همانگونه که در موسیقی و نقاشی شناخته شده و نام آشنا است ، در زمینه مجسمه سازی نیز استادی نام آشنا برای هنرجویان و دوستداران این هنرمی باشد.

انتهای پیام /*

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار