اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 7310 | تاریخ انتشار: 14:00:53 - یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 | 18 نظر | |

آقای نماینده ۸ سال شعار توسعه کشاورزی چه شد؟ / صنعت راه چاره خروج مشگین شهر از بن بست

ایلقار نیوز :/به نقل از خیاو نیوز: تا چند ماه دیگر بار دیگر سرنوشت ۴ ساله  ی آینده شهرستان مشگین شهر با دستان مردم همین شهرستان رقم خواهد خورد،سرنوشت اجتماعی،سیاسی،و اقتصادی که در ۸ سال گذشته در بن بست و خفا قرار گرفته بود.

می خواهم در این مقال به پروا به برخی مسائل مهم این شهرستان اشاره کنم،مسائلی که موجبات عقب ماندگی شهرستان در ۸ سال گذشته را رقم زد.

در چند حوزه به این مسائل ورود کرده و آن را کالبد شکافی می کنیم.

نماینده محترم شهرستان مشگین شهر در مدت زمان حضور خود به عنوان وکیل مردم در بهارستان،از زمان انتخابات تا به اکنون با شعار توسعه کشاورزی وارد عرصه رقابت شد،و به این دلیل که خیل عظیمی از مردم این شهرستان به شغل کشاورزی مشغول هستند،مجذوب تبلیغات نماینده محترم شده و وی را راهی بهارستان کردند،اما باید دید آیا واقعا شعار حمایت از کشاورزی و چشم دوختن به صورت تمام و کمال در راستای توسعه شهرستان به بحث کشاورزی آیا موضوعی منطقی است یا خیر!

شعار کشاورزی –  عملکرد ( منفی)اسدی

شهرستان مشگین شهر که در شمالغربی استان اردبیل قرار گرفته،به دلیل مجاورت با سبلان و قرار گرفتن در ارتفاع،هوای خنک و سردی را حتی در ایام تابستان تجربه می کند،در این راستا همین آب و هوای خنک و گاه تبدیل همین هوای خنک به برف و باران و تگرگ موجب شده است که اقتصاد کشاورزان منطقه غل و زنجیر شود.

نیک می دانیم که چند سالی است،کشاورزان این شهرستان به دلیل سرما زدگی، تگرگ،سیل و سایر بلایای طبیعی،صرفا به دلیل آب هوای مشخص نتوانسته اند،به در آمدی پایدار در این حوزه دست یابد،که همین امر زندگی افراد را دستخوش تغییرات محسوسی کرده است،به طوری که حتی برخی کشاورزان در ایام سال به دلیل مشکلات مالی نتوانسته اند مایحتاج زندگی خود را تامین کنند که دلیل این امر نیز حمایت از اقتصاد بی بهره تک بعدی است.

شهرستان مشگین شهر به دلیل شرایط مکانی،دارای استعداد های فراوانی در تمامی حوزه‌های اقتصادی است،که نیاز است کارشناسان با بررسی همه ی جانبه ی امکانات در راستای توسعه منطقی شهرستان گام بردارند.

به عنوان مثال در طول این چند سال مسئولین محترم درک می کردند که این شهرستان،جای سرمایه گذاری یک سویه برای کشاورزی نیست،و عایدی مناسبی به دلیل مشکلات آب و هوا برای کشاورزان ندارند،به همین دلیل به جای آزمون خطا باید فکر خود را به سوی یک اقتصاد پر بهره همچون ((صنعت)) معطوف می کردند،تا اکنون مردم شهرستان مشگین شهر در این منجلاب مشکل اقتصادی گرفتار نمی شدند.

شعار صنعت + عملکرد ( مثبت )maleki

کمی با تامل اگر به قضایای انتخاباتی و شعار افراد شرکت کننده در انتخابات گذشته نیم نگاهی بکنیم،در می یابیم که در بین تمامی افراد فقط یک فرد به حوزه ی صنعت نگاه ویژه ای داشته است، و این نگاه برگرفته از نگاه توسعه گرایانه به شهرستان در کوتاه مدت و دراز مدت است.

در این میان مهندس ولی ملکی تنها فردی بود که با شعار حمایت از صنعت در شهرستان مشگین شهر وارد عرصه رقاباتی شد، یک دوره شانس حضور در مجلس را پیدا کرد، و برای پیشرفت و توسعه صنعت شهرستان مشگین شهر کارهای زیر ساختی را انجام داد،اما به هر دلیلی که می توانیم در مورد آن سخن به زبان بیاوریم ،از بد اخلاقی انتخاباتی گرفته تا زور و تزویر برخی افراد شانس حضور در مجلس را پیدا نکرد،تا با فراغ بال به توسعه صنعت در شهرستان بپردازد.

اگر واقع بین باشیم،می بینیم اگر آن همه انرژی که نماینده محترم شهرستان به حوزه کشاورزی صرف کرد،اگر همین انرژی در حوزه صنعت به کار گرفته می شد،چه اتفاقاتی در شهرستان نمی افتاد و وضعیت ما اکنون اینگونه نبود.

اما متاسفانه آقای نماینده خود به دلیل کشاورز بودن با دید سنتی پیش رفت و بدون اعتقاد به حوزه صنعت به نوعی جلوی توسعه و پیشرفت شهرستان راگرفت.

در این میان،چه جوانانی که هنوز بیکار ماندند،جوانانی که با شعار حمایت از کشاوری راه به جایی نبردند،در حالی که امکانش وجود داشت که با یک گارگاه در حوزه ی صنعت چندین جوان را صاحب شغل کرد.

حال امیدواریم مردم عزیز شهرمان در انتخابات آتی به فردی که حمایت از صنعت را سر لوحه کار خود قرار می دهند نگاه جدی داشته باشند،آرزو داریم که صنعت شهرمان همچون متولی صنعت مشگین شهر (مهندس ملکی) اینبار مورد ظلم قرار نگیرد و مردم با دیدی وسیع به قضایا نگاه کرده و آینده شهر و خود را رقم بزنند.

من الله توفبق/ علی کرمی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


18 ديدگاه مطلب براي " آقای نماینده ۸ سال شعار توسعه کشاورزی چه شد؟ / صنعت راه چاره خروج مشگین شهر از بن بست " ارسال شده است.

 1. اشکان انصاری گفت:

  جناب آقای علی کرمی عزیز:
  اولاً از دغدغه جنابعالی در مورد اشتغال جوانان و پیشرفت شهرستان کمال تشکر را دارم
  در ادامه جسارتاً چند نکته را یادآور می شوم و امیدوارم شما و مردم عزیز قضاوت کنید…
  ۱- پر واضح است که این قلم فرسایی به سفارش چه کسی بوده و این خود نشان از ضعف انتخاباتی و احساس شکست است که مجبوراً از هر رسانه ای و به هرقیمتی در صدد تخریب رقیب اصلی خود می باشد.
  ۲- من نیز یک سوال کوتاه از جنابعالی دارم و دوست دارم شما نیز کوتاه و مفید جواب دهید که کدام پروژه، کارخانه و یا صنعت ماندگار از زمان استاد اقتصاد!!! در شهرستان به یادگار مانده است؟؟؟
  ۳- کدامین سرمایه گذار به جز منافع شخصی به فکر آینده این جوانان بوده است؟؟؟
  ۴- آیا شخصی که با شعار حمایت از صنعت در شهرستان مشگین شهر وارد عرصه رقاباتی شده بود جواب قانع کننده ای در مورد پروژه های موفق(لنت گستر ، شیشه آذران، اتوبوس سازی، خیابان ۱۲۰ متری و ….) دارد یا سکوت در مقابل حق پایمال شده این جوانان بهترین جواب است؟
  و من ا… التوفیق

 2. ه_قاسمی گفت:

  با سلام تحلیل بسیار زیبایی بود از طرف نگارنده متن. واقعیت این است که پتانسیل منطقه در امور کشاورزی محدود است و راه اقتصاد پایدار شهر از ایستگاه صنعت مگذرد.

 3. همشهری 11 گفت:

  نماینده فعلی انصافا در حد واندازه های وکیل مردم مشکین شهر شدن نبوده ,نخواهد بود همون بهتر که بخشدار مرادلو باشند ولی نباید از حق گذشت که ملکی لایق وکیل شدن است

 4. yek shahrvand گفت:

  اﮔﻪ اﺳﺪﻱ ﻻﻳﻖ ﻧﺒﻮﺩ ﻭاﺳﻪ 2ﺩﻭﺭﻩ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻧﻤﻴﺸد.ﻳﺎﺷﺎﺳﻦ اﺳﺪﻱ

 5. علی گفت:

  با سلام . به نظر بنده این نماینده محترم نمیدانستند مشگین شهر چه جور جایی هست پس بعدا متوجه شدند که توسعه کشاورزی امکان پذیر نیست. فکر کنم نباید مردم دوباره اشتباه کنند نباید فریب حرف هایشان را خورد

 6. ﻋﻠﻲ گفت:

  ﻳﺎﺷﺎﺳﻦ اﺳﺪﻱ,ﻏﻴﺮﺗﺪﻱ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻣﻴﺰ

 7. محمد گفت:

  به قول استاد س ز این پایلوت که میگن چیه ؛ واسه ما که آب و نان نشد ولی برای بعضی ها هم هتل شد هم مجتمع رفاهی و استخر و باغ های آن چنانی ….

 8. کیم فوت الب آیا؟؟؟ گفت:

  با سلام
  دوست عزیز آقای کرمی چرا سرتان را زیر برف کرده اید؟؟؟؟!
  جالب است شما شعار صنعت +عملکرد آقای ملکی را مثبت تلقی کرده اید!!!!!اگر امکان دارد یک نمونه از عملکردهای موفق و زیر ساختی که ایشان از خود به جا گذاشته اند و مردم مشگین در حال بهره بردن از آنند ،ناشما انتظار دارید مردم کارشان که کشاورزی است را ول کرده و در کارخانه های آقای ملکی مشغول به کار شوند؟؟؟؟ایشان زرنگ باشند میتوانند هم ایالتی های خودشان را جایی بند کنند
  دوست عزیز واقعیت این است که سرمایه گذاری در بخش صنعت آخر و عاقبتش به اتوبوس سازی و …. دچار خواهد شد و به جایی نمی رسد

  • امیرعلی گفت:

   کیم فوت هیچکس نگفته که کشاورزی تعطیل بشه و مردم بیاند کارگری کنند بلکه اولویت شهرستان را باید در نظر بگیرید چرا که به خاطر نبود کشاورزی در سالهای اخیر روستائیان به شهر هجوم برده اند و اگر میادین شهر را نگاه کنید همه در بدر دنبال کارگری هستند که اونم پیدا نمی شه

 9. اقایی گفت:

  بنده چند نکته نیز از بین کامنتها یاداور میشوم.1 جناب اشگان انصاری همان طور که شنیده میشود شما طرفدار اسدی هستی.چون شما رو به دانشگاه برده.و باید هم طرفدار باشین.نکته بعد برای جوانان هیچ کاری صورت نگرفته. و اسدی فقط شعار داده پایلو پایلوت.و خودش هم معنای واقعی پایلوت رو نمیداند.و اگر بخواهیم برای اسدی پستی در نظر گرفته شود بخدا دهیاری مرادلو برایش زیادی هست.

  • تکم چی گفت:

   آقای آقایی شما که میدانید پایلوت چیست بفرمایید تا از افاضات جنابعالی استفاده کنیم

  • اشکان انصاری گفت:

   جناب آقای آقایی بنظر می رسد شما اطلاعات ناقص دارید و یا اطرافیانتان سرکارتان گذاشته اند….
   دانشگاه؟؟؟؟؟؟
   کدوم دانشگاه؟؟؟؟؟
   خوشحالم رفته ام دانشگاه خودم خبر ندارم

 10. علی گفت:

  اقای اقایی شما معنی پایلوت رو بفرمایین تا ما هم از دایره لغات شما بهره ببریم..واقعا متاسفم برای بعضی ها که …… حرف میزنن..نه علم و منطق….!!!!

 11. انتخاب 94 گفت:

  بنظرم مردم خیلی خوب تشخیص خواهند داد به چه کسی رای بدنند همانطور که در انتخاب اقای روحانی نشان دادنند اشاالله به کسی رای میدیم تا با دولت جناب روحا نی هم فکر باشنند

 12. حافظ گفت:

  انصافا آقای مهندس اسدی سرش آنقدر مشغول عزل ونصب هابودکه بکارهای دیگروقت نداشتند

 13. حتم گفت:

  این عزل ونصب ها هم خاصیت جز رسوایی ثمری نداشته زیرا آموزش و پرورش را به آشی تبدیل کرده که هنوز مراسم نام گزاری برایش در طول این هشت سال وقت نشده ترتیب یافته باشد ، لطفاً اندکی بجنبید زیرا…….

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار