اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 7729 | تاریخ انتشار: 10:29:00 - چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

توکل مشکبار

از خودی ها چیزی نمی آموزید

سال ۹۴ هم رسید .  کارنامه  هریک از ما بخصوص  مسئولین خدمتگزار  در حل مسائل  ومشکلات  اساسی  منطقه  در مقابل چشمان مردم منطقه قرار دارد .

واقعیت این است   مردم   منطقه  مشگین شهر با وجود نعمت های خددادی و آب های گرم معدنی  در مقایسه با شهرهای دیگر استانی  مثل سرعین  از اختصاص بودجه عمومی کشور در رنج بوده  و تاکنون به حق اصلی  خود نرسیده اند  ولی  از دستگاه های اجرایی و  مسئولین منطقه  منتخبین  خویش انتظارات فراوانی  دارند و برای حل مسائل و مشکلات  چشم به دست و عملکرد مسئولین بخصوص منتخبین خویش  دوخته اند تا شاید گشایشی  حاصل شو د.

امیداست در این  سال جدید  با همت و برنامه ریزی مسئولین   شاهد تحوالات  مهمی در منطقه باشیم  . تغییر و تحوالاتی که زندگی مردم منطقه و سیمای شهر مان را تحت  تاثیر قرار داده و در سایه همت و عملکرد مسِولین  دلسوز منطقه  شاهد شکوفایی و پیشرفت  همه جانبه  در منطقه سرسبز مشگین شهر باشیم

انتظار داریم    مسِئولین و منتخبین مردم منطقه که زمانی  در مساجد و مراسم ها ازحل  مشکلات منطقه و مر دم  داری دم می زدند  در سال جدید  بیشتر به فکر حل مسائل  و مشکلات مردم باشند و سیمای شهر را  همزمان با تحول طبیعت با  برنامه ریزی دقیق و تصمیمات  کار شناسی شده و  اقدامات  اساسی خویش که به قول وزیر کشور   روستایی بیش نیست  تغییر دهند و متحول نمایند.

هرچند عده ای بعداز برکناری شهردار قبلی  تلاش می کنند  اهمیت  این حرف ها  و کمبود ها را نادیده بگیرند  ولی  واقعیت این است که چشم بستن بر واقعیت ها و  مشکلات مردم را به دست تقدیر سپردن را ه چاره نیست   در شرایط کنونی  رهایی از این حرف ها و مشکلات  و داشتن شهری توریستی به   درایت و هوشمندی  و تدبیر مسئولین و منتخبین مردم منطقه  بستگی دارد تا خدای نکرده مثل پروژه  پل ۷ تیر شاهد حیف ومیل بیت المال در منطقه نباشیم.

با حرکت لاک پشتی و جناحی  نمی توان نوسازی  کرد . بی شک  هر گونه  نظر و انتقاد  و توصیه بربرنامه ریزی و تصمیمات کارشناسی شده  اثر فوق العاده ای داشته و  نقش مهمی در دگرگون سا زی و تغییر و تحوالات منطقه خواهد داشت  وتوفیق مسئولین منطقه برای خدمت به مردم و حل مشکلات  به استفاده  آنان از نظرات کارشناسان شهری  و صاحبان فکر واندیشه و مقاومت  آنان در برابر زیاده خواهان و جناح بازان   بستگی خواهد داشت.

همچنان که  گاهی لقمه نانی  با ضیاقتی برابری می کند  نظر یک جوان تحصیلکرده  و صاحب  اندیشه  نیز  گاهی با برنامه ریزی و نظرات و جلسات متعدد  حضرات نه تنها برابری می کند  بلکه در بعضی  موارد  و مواقع  مسئولین و خدمتگزاران منطفه را از پرتگاه سقوط  و  اشتباه که ریشه به تیشه  آبرو و احترام آنان و بیت المال میزند نگه می دارد و جلوی هزینه بیکران نابسامانیها و پیامد های پنهان و پیدای آن را می گیرد.

با مدیریت ضعیف  و نا کارآمد تا پنجاه سال آینده هم نمی توان کاری کرد .برای خدمت کردن به مردم و تغییر و تحوالات اساسی باید از باختن  در گذشته   و کج رویهای آن  پند گرفت و با جان و دل به سخن جوانان همیشه در صحنه و مخالفان گوش فرا داد چون  ازکسانی که  در کنارتان  قرار دارند و موافق شماهستند نمی توانید چیزی یاد بگیرید  و برمردم خدمت  کنید .   برای پیروزی و خدمت کردن باید حرف های منتقدان و مخالفان را  شنید چون   مخالفان  بهتر از موافقان  و افراد خودی و باندی  عیب ها و مشکلات  را گوش زد می کنند.

با  موجودیت غیر مردمی و حکومت خانوادگی وباندی و شاخ و شانه کشیدن و لحن و گفتاری خشن نمی توان  سیمای شهر را تغییر داد و پپیشرفت کرد  و صاحب اعتبار شد  . برای کسب ارزش و اعتبار  و داشتن شهری در شان مردم منطقه مشگین شهر باید در مقابل اراده  و نظرات صاحبان  فکر و اندیشه بخصوص جوانان تحصیل کرده منطقه  سر خم کرد.

در خاتمه امیدواریم مسئولین منطقه همسو با منافع مردم منطقه  با فرار از ادعا های نخ نما شده  و  محتوایی سیاه و   جناحی و باندی  و بهر ه گیری از مدیران جدی و کار آمد که نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه دارند زمینه های رشد و توسعه در منطقه را فراهم  ساخته و سیمای شهر را که به قول  معروف هنوز سیمای روستایی دارد، به سیمایی  شهر ی بی بدیل   و توریستی تبدیل  کرده و با گام هایی محکم  مقدمات توسعه و پیشرفت اساسی را در منطقه هموار سازیم.

توکل مشکبار

 خبرنگار مطبوعات مشگین شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار