افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 8125 | تاریخ انتشار: 23:06:38 - شنبه 2 خرداد 1394 | 2 نظر | |

به پاس حماسه خرمشهر

حدیث آزادی با نجوای عشق

ایلقار نیوز : تاریخ را ورق می زنیم حماسه ها را مرور می کنیم و از آرش کمانگیر که تیروجودش را رها کرد تا مرزهای این خاک ، تا ابد به نام ایران و ایرانی رقم بخورد تا سرداران و رزمندگانی که جانشان را در راه وطن و آزادگی و شرف تقدیم نمودند .

حماسه ها جاویدانند و حماسه خرمشهر برگ زرینی است که برطارق حماسه های ایران می درخشد و افتخار و غرورآن برای نسل های بعدی ایران زمین سندی از عشق و ایثار خواهد بود.

خرمشهر یک شهر نیست یک تاریخ است تاریخی از جنس شهادت که ایثار و مقاومت را جانی دوباره داد و تفسیری تازه از خاک وطن را که با روح و جان این ملت گره خورده است رقم زد.

سرزمین من خالی از حماسه نیست و تاریخ این سرزمین با عزت و پایمردی مردان و زنان غیور عجین است اما حماسه خرمشهر رنگی دیگر از حماسه دارد رنگی از خون و عشق که در رگ های زمین جاریست .

فرزندان این سرزمین در حماسه خرمشهر نشان دادند که ایثار و شهادت در دفاع از این مرز بوم همیشگی و جاودانه است و از کوه های سرد آذربایجان تا شن های تفتیده خرمشهر و اهواز همه ریشه در رگ های غیرت این جوانان دارد و دفاع از این مرز و بوم حماسه های بزرگی را در قلب خود به یادگار خواهد گذاشت .

شهدا و سرداران آذربایجان پیام روشنی از آزادگی و اتحاد این ملت را در تاریخ ثبت کردند و از دامنه سهند و سبلان تا خرمشهر و هویزه و شلمچه مرزی به امتداد ایران اسلامی با رنگ خون کشیدند تا نگاه بیگانه به مرزهای جاودانگی این کشور را تا ابد کور کنند .

سوم خرداد فتح دلهای عاشق بود با حدیث ایمان و دفاع از حیثیت و شرف ملتی که ایمان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به دفاع از اسلام و انقلاب برخاستند . سوم خرداد روزی بود که خداهم دست در دست رزمندگان اسلام یاریگر این سرزمین بود و ارمغان آزادی را به پاس ایمان جوانان به آنها هدیه داد .

پاس بداریم حماسه های فرزندان ایران را آنانکه با عشق و ایمان به شهادت دنیا را مبهوت حماسه ی خویش کردند ودرس آزادگی را در مکتب ولایت جانی دوباره دادند.

اکبر عطایی

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " حدیث آزادی با نجوای عشق " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    با تبریک ایام شعبانیه و سالروز فتح خرمشهر آقای عطایی خسته نباشید.

  2. نادر خان محمدی گفت:

    ضمن تقدیر و تشکر از بیانات زیبای جناب آقای عطایی ، آری تداوم بخشيدن به فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس بايد همواره جزو اولويت‌هاي ما باشد. به‌خصوص اينكه امروز هم دچار تحريم و نامهرباني و ظلم‌هاي متعددي از طرف برخي اعضاي جامعه بين‌الملل هستيم و شايسته است به عنوان يك كار فرهنگي دامنه‌دار و گسترده به دفاع مقدس و ماجراي فتح خرمشهر بپردازيم. به‌ويژه اينكه با وجود گذشت بيش از 3دهه از آن روزها، هنوز برخي ابعاد سياسي، اجتماعي و فرهنگي فتح و حتي سقوط خرمشهر براي مردم باز نشده و همچنان حكايت‌هاي ناگفته‌اي از اين حماسه جاودان باقي است.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار