تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 7593 | تاریخ انتشار: 22:30:11 - شنبه 19 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

هشدار جد برای باغداران وکشاورزان:

رگبارهای بهاری در اردبیل ، احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر

ایلقار نیوزرگبار و رعد و برق های موقتی بهاری با رخنه امواج کوتاه ناوه سودانی دوباره از فردا ragbar-300x225(یکشنبه) در اردبیل و قسمت وسیعی از این استان آغاز می شود.

نقشه های پیش یابی هواشناسی همچنان نشانگر فعالیت یک ناوه با منشاء سودانی می باشد که از سواحل شمال شرق آفریقا تا خاورمیانه و فراز دریای مدیترانه گسترش یافته است.

این ناوه که به خاطر حرکت آهسته از اوایل هفته گذشته در نقاط یاد شده مستقر بوده و فعال است بارش های چشمگیری را برای قسمت اعظم کشورمان و ازجمله استان اردبیل به ارمغان داشته است.

این ناوه در حرکت شرق سوی خود دو موج کوتاه را در روزهای یکشنبه و دوشنبه به سوی کشورمان روانه می کند و استان اردبیل نیز در دامنه تاثیرهای ناشی از آن قرار خواهد گرفت.

اثرهای این امواج به شکل تشکیل و گسترش هسته هایی از ابرهای توفانزا در آسمان ؛ وقوع رگبارهای موقتی و رعد و برق به خصوص در ساعات عصر و اوایل شب در اردبیل و نقاطی از این استان پدیدار خواهند شد.

انتظار می رود که با افزایش فشار هوا در سطح زمین به هنگام فعالیت ابرهای بارشی ؛ ساکنان منطقه شاهد وزش بادهای خنک از جانب شمال شرق و در بعضی نقاط مستعد کوهستانی حاکمیت هوای مه آلود باشند.

هوای اردبیل از روز سه شنبه تا پایان هفته نیز قسمتی تا نیمه ابری با احتمال وقوع رگبارهای پراکنده در ساعات پایانی روز در کوهپایه ها خواهد بود ولی از پنجشنبه همین هفته با شکل گیری الگوی بهاری دوباره رگبار و رعد و برق قسمت وسیعی از این استان را در بر خواهد گرفت.

در بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی ، خبرها حاکی از در پیش بودن روزهای پربارش برای روزهای پایانی اردیبهشت ماه جاری می باشند که انتظار می رود استان اردبیل نیز از ریزش های قابل توجه و هوای خنک که در بعضی روزها سرد نیز خواهد بود برخوردار باشد.

جزییات دقیقتر و بیشتر از تاثیرهای دو ناوه به شکل نسبی عمیق که پیش بینی می شود از اوایل هفته آینده فعالیت خود را در کرانه های جنوب غرب خزر و شمال غرب کشورمان آغاز نماید در روزهای پیش رو اعلام خواهد شد.

در عصر شنبه دمای هوای اردبیل ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و آسمان قسمتی تا نیمه ابری است. امکان وقوع بارش های موقتی خفیف در ساعات پایانی روز به خصوص در کوهپایه ها وجود دارد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی از شرایط هوایی با دامنه دگرگونی های زیاد برخوردار است و اغلب امکان دارد بسیاری از ساکنان منطقه جلوه هایی از شرایط فصول گوناگون سال را در یک روز مشاهده نمایند که این ویژگی منحصر به فرد می تواند جاذبه ای دل انگیز برای طبیعت گردان باشد

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار