معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 7763 | تاریخ انتشار: 17:04:55 - چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

حسین پیرموذن:

قوانین منطقه آزاد و ویژه به شکل تفکیکی اطلاع‌رسانی شود

ایلقار نیوز: حسین پیرموذن صبح امروز در جلسه گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل با تبریک اقدام اخیر رئیس جمهور در تأیید منطقه آزاد تجاری و ارسال این pirmozenلایحه به مجلس اظهار کرد: باید با فعالیت‌های شبانه‌روزی و همت نمایندگان استان هر چه سریع‌تر شاهد تحقق منطقه آزاد تجاری در اردبیل باشیم.

وی افزود: در قدم اول باید فعالان اقتصادی و عموم مردم در جریان قوانین و مقررات منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی قرار گیرند تا موازی‌کاری‌ها و برخی نگرش‌های غیرواقع‌بینانه را در این حوزه شاهد نباشیم.

دبیر شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل ضرورت تفکیک این قوانین و مقررات را در فعال کردن بیشتر مجموعه‌های اقتصادی یادآور شد و گفت: در اتاق بازرگانی یکی از بررسی‌های دقیقی که انجام شده در حوزه رفع موانع توسعه صادرات است که سعی بر شفاف‌سازی و ارائه راهکارهای عملی برای از بین بردن موانع توسعه صادرات و گمرک است که قطعاً به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.

پیرموذن وظیفه اتاق را مشاوره دادن به سران سه قوه، مدیران و مسئولان اعلام کرد و یادآور شد: باید برای اجرای قوانین تصویب شده و مطابقت آن با قوانین اداری در برخی از کشورها اقدامات جدی انجام شود؛ اتاق آمادگی دارد تا در بازنگری این قوانین ورود پیدا کند.

این مسئول اضافه کرد: افت صادرات از گمرک استان اردبیل نمودی از عدم اجرای قوانین صادراتی در سطح ملی و منطقه‌ای است لذا انتظار می‌رود مشکلات 25 ساله‌ای که امروز گمرک استان اردبیل وارث آن است با تدبیر مدیرکل جدید برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: اتاق اردبیل تنها اتاقی است که در هیئت مدیره نمایشگاه‌ها جایگاهی برای آن تعریف نشده است چرا که مجموعه نمایشگاه در گذشته براساس نگاه سیاسی اعضایش چیدمان شده‌ است.

پیرموذن افزود: در اکثر استان‌ها متولی نمایشگاه‌ها اتاق بازرگانی است لذا امیدواریم با اختصاص زمینی به اتاق بازرگانی اردبیل بتوانیم عملیات احداث نمایشگاه بین‌المللی را در استان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا همچون سایر استان‌ها اتاق بازرگانی در هیئت مدیره نمایشگاه‌های استان که پیش از این به شکل شبه دولتی مدیریت شده ورود پیدا کند تا بتوانیم با بودجه ملی نمایشگاهی مناسب و در شأن استان اردبیل احداث کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل در پایان سخنان خود با انتقاد از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی که هیچ‌وقت در جلسات اتاق حاضر نمی‌شوند، گفت: مشکلاتی که در صدور پروانه بهره‌برداری وجود دارد باید به دست فعالان و مدیران این مجموعه برطرف شود که در جلسات حضور نمی‌یابند.

انتهای پیام//

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار