اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 8298 | تاریخ انتشار: 18:33:51 - چهارشنبه 6 خرداد 1394 | 1 نظر | |

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری:

مشکل تأمین زمین برای طرح‌های گردشگری برطرف می‌شود

ایلقار نیوز :به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، چهل و یکمین نشست هیات نظارت بر مقررات‌زدایی در محل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضا و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اتاق‌های بازرگانی و تعاونی برگزار شد.

علیشیری در حاشیه این نشست گفت: در این جلسه در خصوص محدودیت ها و مشکلات موجود بین سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه نحوه تامین و تخصیص زمین های دولتی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی طرحهای گردشگری، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس هیأت مقررات زدایی در ادامه افزود: در این نشست دبیرخانه اجرایی ماده ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، گزارش جامعی از وضعیت موجود، تناقضات و ابهامات قانونی و محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از رویه‌های اجرایی به ویژه در دستگاه‌های استانی که منجر به طولانی شدن و پیچیدگی زیاد فرآیند واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری می‌شود، ارائه داد.

علیشیری خاطرنشان کرد: این گزارش نشان می‌داد که فرایند رسیدگی به تقاضاهای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ویژه در محدوده‌های شهری به دلیل تداخل و پیچیدگی‌های گردش کار دستگاه‌ها، فقدان قاعده‌مندی مشخص و تعارض در برداشت‌های ناشی از ماده ۲۲ قانون الحاق و آیین نامه های نحوه اداره مناطق گردشگری موجب سردرگمی سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری در این حوزه شده بود.

رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری با اشاره به مشکلات موجود در توسعه صنعت گردشگری گفت: شکایتهای زیادی از متقاضیان سرمایه گذاری در این حوزه از استانهای کشور داشتیم که نشان می داد کسب و کار در حوزه توسعه اماکن و مناطق گردشگری، بویژه در محدوده‌های شهری با سختی زیاد و افزایش هزینه ها مواجه است و لازم بود قوانین و مقررات در این حوزه بازنگری مجدد شود.

رئیس هیات نظارت بر مقررات زدایی در ادامه تصریح کرد : در این جلسه، مقرر شد سازمان ملی زمین و مسکن واگذاری زمینهای مورد نیاز سرمایه گذاران بخش گردشگری را پس از تایید صلاحیت فنی و صدور موافقتنامه اصولی و معرفی توسط سازمان گردشگری با قیمت کارشناسی و بدون نیاز به انتشار فراخوان عمومی واگذار و همچنین آیین نامه اجرایی ماده ۲۲ قانون الحاق با همکاری سازمان گردشگری و سازمان ملی زمین و مسکن و وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت سه ماه بازنگری و برای تصویب به دولت ارائه شود.

پیش بینی می‌شود با اجرای مصوبه مذکور و تدارک آیین نامه اجرایی مورد نظر هیات مقررات زدایی، مشکلات اجرایی و تاخیرهای طولانی در فرآیند تامین و تخصیص زمینهای دولتی به سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرا و احداث طرحهای گردشگری در حوزه ها و محدودیتهای شهری مرتفع گردد.

اعضای هیات نظارت بر مقررات‌زدایی به استناد تبصره ۴ ماده ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط رییس جمهور انتخاب می شوند و دبیرخانه اجرایی ماده ۷ قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مستقر در سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران مسئولیت انجام فعالیتهای دبیرخانه ای، آماده سازی دستور کار جلسات و ارائه گزارشات تحلیلی و کارشناسی هیات مزبور را به عهده دارد.

بر اساس این گزارش، در این نشست علاوه بر اعضای هیأت مقررات زدایی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، مدیران کل ذیربط سازمان گردشگری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی ایران، مدیران کل دستگاه‌های استانی، نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و تهران، اتاق تعاون و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " مشکل تأمین زمین برای طرح‌های گردشگری برطرف می‌شود " ارسال شده است.

  1. پاینده گفت:

    با تشکر از مدیر محترم سایت ایلقار نیوز.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار