مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

کد خبر: 7451 | تاریخ انتشار: 23:52:23 - سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

دکتر روحی سرپرست دانشگاه آزاد مشکین شهر :

هرکس که بلند مدت فکر کند اسیر وسوسه و باند بازی نخواهد شد

ایلقار نیوز : دکتر روحی در همایش تجلیل از اساتید دانشگاه ازاد مشکین شهر ضمن تقدیر و تشکر DSC_0050از اساتید دانشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از مسئولین شهر بویژه امام جمعه عالم و دانشگاهی همچنین تقدیر و تشکر از مسئولین ادارات و دادستان و رئیس دادگستری ،معاون فرماندار و فرمانده سپاه و اساتید دانشگاه و دانشجویان دانشگاه ازاد ، ضمن اشاره به ایام وفات حضرت زینب افزود دین و مذهب ما دین آسمانی است امروز اگر بخواهیم روز معلم راپاس بداریم اول معلم انسان همان کسی است که فتبارك الله احسن الخالقين است اول معلم انسان همان کسی است که دنیا را خلق کرد برای انسان و انسان را خلق کرد برای خودش و اثبات کرد در سوره بقره بارها خواندیم که من جهان هستی را برای انسان خلق کردم و به فرشتگان دستور داد باید به انسان سجده کنید . خدا دوست داشتنش را برای ما اثبات کرده خدایی که خالق ماست .خالقی که نیاز به مخلوق ندارد . ایشان ضمن اشاره به مقام والای انسان گفت وقتی اسم معلم به میان می اید مسئولیت سختی که انبیا و اولیا داشتند به ذهن میاید .

ایشان با اشاره به شخصیت والای شهید مطهری وی را عالم بالزمان خوانده و آثارش را متناسب با زمان حال داستند . و افزودند با چه امیدی دانشجو ها از خانواده ها فرزندان خود را به مدارس و دانشگاه ها می فرستند تنها به امید اعتماد به امید علم و معرفت و وای به حال مدرسه و دانشگاهی که نه تنها چیزی به دانش و علم اضافه نکند بلکه بی راهه و کجی ها را توسعه بدهد .

دکتر روحی افزود : دانشگاه ازاد اسلامی با حمایت های حضرت امام ایجاد شد تا معرفت را در جامعه زیاد کند اگر امروز در دانشگاه وضعیت دانشجو و استاد خوب نباشد مقصرهمه ما هستیم اگر استاد به موقع سرکلاس حاضر نشود و درک نکند که سی چهل نفر منتظر من هستند و دانشجو درک نکند برای که من چرا باید اینجا باشم و به چه امیدی خانواده ام مرا اینجا فرستاده اند معرفت واقعی بوجود نخواهد آمد.

سرپرست دانشگاه ازاد مشکین شهر در ادامه افزود : علم و ادب و دین انتها ندارد چرا که معرفت doktor rohiلاینهی است .دانشگاه محل علم است دانشگاه چهره دانشگاهی می خواهد و باید با محیط بیرون دانشگاه خلط ندهیم چرا که دانشگاه مکان مقدسی است و اگر تقدس را ار دانشگاه و اماکن متبرکه بگیریم دیگر فرقی با سایر جاها ندارد و این تقدس مختص دانشگاه نیست و فردی که به آنجا وارد می شود و استاد و معلمی که در دانشگاه حاضر می شود باید مقدس باشد .

ایشان با اشاره به حدیثی از امام رضا ((هرکسی که بلند مدت فکر نکند از ما نیست))افزود : ما باید دیدگاهمان را بلند کنیم و بلند مدت فکر کنیم و هرکس که بلند مدت فکر کند بی سواد و بی آبرو نخواهد شد و اسیر وسوسه و باند بازی نخواهد شد و به خاطر دنیا آخرت خود را نخواهد فروخت .

ایشان با اشاره به آمار جمعیتی شهرهای استان اردبیل افزود با این آمار جمعیتی مشکین شهر باید رتبه دوم دانشگاه های استان را داشته که متاسفانه در رتبه پنجم قرار گرفته است .

ایشان در پایان با اشاره به خدمات و زحمات گذشتگان در دانشگاه گفت آفت هایی نیز در این راه وجود داشته و هر کس جوابگوی کوتاهی های خود خواهد بود و اینک از مسئولان خواهشی داریم که برای پیشبرد اهداف دانشگاه ما را یاری کنند تا دانشگاه ازاد مشکین شهر جایگاه اصلی خود را پیدا کند و ی افزود وام دار هیچکسی نیستیم و با هیچکس عقد اخوت نبستیم و نخواهیم بست اما در این راه به تک تک شما نیاز دارم تا دانشگاه را سر و سامان دهیم .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار