۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 7571 | تاریخ انتشار: 13:44:01 - شنبه 19 اردیبهشت 1394 | 4 نظر | |

گفتگو با حسین عباسی نیا:

پروژه گردشگری و تفریحی «بام مشگین»

ایلقار نیوز: حسین عباسی نیا چهره ای شناخته شده و مشهور در پروژه های عمرانی و زیربنایی abasiniaست . وی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴در مشگین شهر با معرفی شرکت سرمایه گذاری مکان شهر در قالب پروژه های گلستان و پل معلق شروع کرده است.پدر و مادرش مشگین شهریند و شاید همین دلیل باعث شده است وی مشگین شهر را به عنوان کانون اصلی فعالیت های خود انتخاب کند. خود مهندس علاوه بروابستگی به شهر و دیار ،  علت حضورش را  در سرزمین مادری ، پتانسیل ها و ویژگی های خاص منطقه اعلام می کند و از آغاز پروژه ای عظیم و جدید در آقبلاق مشگین شهر خبر می دهد. عباسی نیا بارها و بارها آماج شایعات متعددی قرار گرفته و ثابت کرده است که برخلاف شایعات ، فردی علمی و فنی ست وانگیزه و هدفی ای جز خدمت ندارد و دغدغه و حساسیت سیاسیون از حضور وی بی مورد است . وی رقیب هیچ کس نیست و به هیچ عنوان قصد شرکت در رقابت های انتخاباتی را ندارد.

عباسی نیا از  پروژه عظیم  و جدیدی به نام »بام مشگین« حرف می زند وی در گفتگویی اختصاصی با خیاو می گوید: با مساعدت شرکتی بزرگ  ، پروژه گردشگری و تفریحی »بام مشگین«  را در مساحتی به وسعت ۶۰ هکتاردر زمین های آقبلاق شروع کرده ایم.بخشی از اراضی این پروژه متعلق به منابع طبیعی و قسمتی هم متعلق به مردم شریف آقبلاق است.عباسی نیا سپس از همکاری و مساعدت بخشدار محترم مرکزی و اعضای شورا و دهیار محترم روستای آقبلاغ تشکر می کند و می افزاید: امیدواریم با همکاری عزیزان خرید اراضی را تا پایان اردی بهشت ماه به اتمام برسانیم. وی در ادامه از مشخصات و ویژگی های خاص پروژه » بام مشگین« حرف می زند و می گوید: یکی از مهمترین بخش های پروژه »بام مشگین «آبشار موزیکال است. این آبشار چند وجهی از هر طرف قابل رویت است. یعنی برخلاف آبشارهای معمولی ، از هر سمتی می توان این آبشار را مشاهده کرد و از زیبایی سمعی و بصری آن لذت برد . البته ساختن چنین آبشاری کار شاقی ست ولی امکان پذیر وشدنی ست.و ما در نظر داریم درکنار این پروژه قطار کششی را ایجاد کنیم قطاری به  طول یک کیلومتر.و به نبود قطار در منطقه پایان دهیم و در شهر خود شاهد حرکت قطاری واقعی در دامنه های سبلان باشیم .

مدیر پروژه »بام مشگین« می افزاید : ویلا ، شهربازی ، نمایشگاه ها و بخش های مختلف فرهنگی این پروژه می تواند در شناسایی و معرفی فرهنگ زیبا و عمیق بومی  منطقه  تاثیرگذار باشد . ما در این پروژه زندگی و کوچ عشایر منطقه را به نمایش خواهیم گذاشت.  عظمت و جاودانگی  و زیبایی زندگی روستایی وبومی منطقه را در قالب طرح ها و پروژه های متفاوت نشان خواهیم داد.

عباسی نیا می افزاید: ما درپروژه »بام مشگین« به فصلی و مقطعی بودن تفریحات خاتمه خواهیم داد. و با تاسیس و ایجاد پارک های مختلف آبی مسقف  در فضایی سربسته و بکار گیری آب گرم در طرح ها ،  تفریحات و خدمات را در تمام فصول سال ارائه خواهیم داد و درفصل  زمستان نیز از گردشگران   پذیرایی  خواهیم کرد. وی ادامه می دهد: ده سال پیش بنده در مصاحبه با رسانه ها اعلام کردم مشگین شهر ظرفیت بسیار بالایی در گردشگری و کشاورزی و باغداری دارد . انصافا در این زمینه هم رشد خوبی داشته است و بخش خصوصی در این زمینه فعالیت قابل توجهی از خود نشان داده است . شاید در آینده ای نه چندان دور مشگین شهر بالاتر از سرعین هم  مطرح شود و حق هم  همین است. همین جا هم اعلام می  کنم که ما باید در کنار فعالیت ها ی  گردشگری و تفریحی  باغات و مزارع خود را حفظ کنیم ، چون کشاورزی و باغداری مکمل فعالیت ها ی گردشگری هستند و بدون اینها اماکن گردشگری و تفریحی جاذبه های  لازم را نخواهند داشت.

وی سپس از اهالی روستایی در کشور کره جنوبی حرف می زند که چگونه با کاشت درخت گیلاس به شهرتی جهانی دست یافته اند : اهالی روستایی د رکره طبق رسمی خانوادگی کشت درختان گیلاس را در روستایشان شروع کرده اند آنان به مبارکی و میمنت تولد هر نوزادی در حیاط و کوچه و خیابان خود درخت گیلاسی کاشته اند حالا اهالی این روستا توانسته اند توریست ها و جهانگردان نقاط مختاف جهان را به روستایشان بکشانند . آنان کاشت درخت گیلاس را اول از حیاط  و کوچه و خیابان شروع کرده و سپس به کنار جاده ها رسانده اند .این روستا حالا شهرتی جهانی دارد و اکثر ساکنین آن ثروتمند و غنی هستند.

مدیر پروژه »بام مشگین« ادامه می دهد: کاشت درخت در دین و آیین ما هم  اهمیت ویژه ای  دارد ، در ماه های گذشته هم ، مسئولان حرکت خوبی را نشان داده اند و در خیاوچایی و مکان های مختلف شهر کا رکاشت را شروع کرده اند.مشارکت مسئولان در کاشت حرکت خوبی ست باید کاشت و کاشت و کاشت.

در کنار همه این کارها باید به گردشگری روستایی توجه ویژه ای داشته باشیم. ما دراین زمینه پتانسیل بالایی  داریم. در شیراز و کرمان  چندین روستا را به عنوان روستاهای نمونه گردشگری مشخص کرده اند. پس بیاید ما هم برای مردمان خسته از دود و ترافیک و کار روزانه  ، مکانی ساکت و آرام  فراهم کنیم  و در ایجاد آرامش روحی و فکری مردمان بزرگ کشورمان ایران سهم داشته باشیم. و آنان را با آداب و رسوم بومی سرزمین آبا واجدادی مان آشنا کنیم. (امید است مسولین محترم هر سال هفته ای را در فصل بهار بعنوان هفته شقایق ها نامگذاری نمایند وجشنواره شقایق هارا بر‍پاکنند تا همگان این نعمت زیبای خدادای تماشاکرده ولذت ببرند بدین صورت گردشگران را به شهرمان دعوت کرده تا هرچه بیشتر این شهرستان آوازه شهرت قرار گیرد)

عباسی نیا با حرارت حرف  می زند و از طرح های و پروژه های خود می گوید گویی آنچه را می گوید می بیند و من می مانم چگونه این همه را در قالب کلمات ردیف کنم .  گفته هایش را باور می کنم  ، ولی این کافی نیست .با خود می گویم کاش شهروندان مهمانش بودند و لحظاتی با او به گفتگو می نشستند واز نزدیک با افکار این مرد آشنا می شدند.

انتهای پیام/خیاو

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


4 ديدگاه مطلب براي " پروژه گردشگری و تفریحی «بام مشگین» " ارسال شده است.

 1. حسین نجف اوغلی گفت:

  ما هم برای شما آرزوی موفقیت می کنیم به امید آن روز انشالله

 2. سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید اقای عباس نیا در صورت امکان بخاطر قدردانی از زحمات مهندس ملکی اگر قدر شناس باشید آقای ملکی را هم دعوت بکنید زیرا خداوند شاهد است که ایشون زحمات زیادی برای اون پل کشیده اند برید از اهالی و شورا و دهیار میرک بپرسید حقیقت را برای همیشه نمی توان کتمان کرد و گذشت زمان پاسخ خواهد داد.با تشکر از زحماتتان.

 3. سعید گفت:

  همه مردم مشگین منتظر تقدیر از زحمات مهندس ملکی در جهت توسعه صنعت توریسم مشگین هستند

 4. میرکی گفت:

  همه ی مردم میرک هم قدردان زحمات مهندس ملکی هستند و این دوره هم از ایشون حمایت خواهند کرد

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار