افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 8901 | تاریخ انتشار: 1:49:03 - دوشنبه 25 خرداد 1394 | 1 نظر | |

با حضور مسئولان کشوری واستانی:

جشن دو سالگی دولت تدبیر و امید در اردبیل برگزار شد

مجید خدابخش یکشنبه شب در همایش جشن دو سالگی دولت تدبیر و امید در اردبیل افزود: کشور و از جمله استان اردبیل زمان روی کار آمدن دولت در سال 1392با مشکلات بسیاری روبرو بود که به صرف اعتقاد مسوولان به عقلانیت و اداره امور با حسن تدبیر بسیاری از آنها برطرف شد.

وی گفت: رفع کینه از دل ها ، کنار گذاشتن بدخواهی ، عدم سوء ظن و تجسس در گذشته و منش سیاسی افراد از جمله مواردی بود که سرلوحه فعالیت مسوولان در دو سال گذشته قرار گر81646464-6519729فت.

استاندار اردبیل اظهار کرد: استفاده از همه نیروها فارغ از وابستگی های سیاسی در قالب جلسات هم اندیشی فرهنگی ، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به منظور ایجاد نشاط اجتماعی با کمترین حاشیه ها و ترسیم نقشه راه توسعه استان با استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی و شبه دولتی در دستور کار قرار داشته است.

او همچنین بیان کرد: در این مدت با توجه به تغییر دولت ، عزل و نصب معاونان ، فرمانداران ، بخشداران و مدیران با مشورت نمایندگان استان صورت گرفت ، همه این تصمیم ها در مسیر شرایط حاکم بود و عواقب آن را می پذیرم.

خدابخش ادامه داد: بیشترین مشکلات کشور و از جمله استان در حوزه اقتصاد بود و با کلیدهای متعددی که دکتر روحانی تحویل مدیران دادند ، متعهد شدیم که برنامه های دولت را فارغ از حاشیه ها با تمام توان به منصه ظهور برسانیم و در حد امکان نیازها را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: گزارش های نهادهای امنیتی نشان می داد با وجود سه برابر شدن قیمت ارز در دولت گذشته سونامی اقتصادی وارد کشور شد و این استان نیز از آن بی بهره نماند ، پروژه های عمرانی راکد شد و کارگران برای ماه ها حقوق دریافت نکرده بودند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: یک هزار نفر بدون اختصاص ردیف بودجه برای استخدام در دستگاه های استان جذب شده بودند و با روی کار آمدن دولت یازدهم این افراد مطالبه داشتند ، نیمی از واحدهای تولیدی تعطیل و نیم دیگر در آستانه تعطیلی قرار داشتند.

او اضافه کرد: به برکت سفر دکتر روحانی به استان اعتبارات 11 برابر و بسیاری از پروژه های عمرانی راکد دوباره فعال شدند و در ماه های گذشته گزارشی مبنی بر عدم پرداخت دستمزد کارگران این پروژه ها دریافت نکردیم.

خدابخش همچنین با اشاره به آشفتگی کامل در نظام عمرانی کشور گفت: البته ماه ها طول کشید تا پیمانکاران دوباره فعال شوند و از این رو 910 میلیارد ریال از اعتبارات سال گذشته همچنان در حساب دستگاه های اجرایی استان باقی مانده است.

او افزود: با توجه به آن شرایط عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی نمین و تصویب منطقه آزاد تجاری مستقل استان اردبیل یکی از برنامه های دولت برای تحول در سیمای اقتصادی منطقه و معیشت مردم بود.

استاندار اردبیل گفت: اختصاص یک میلیارد دلار به استان برای مهار آب های مرزی از محل صندوق توسعه ملی در سفر رییس جمهوری به منطقه که به واسطه آن در چهار سال ، 82 هزار هکتار از زمین کشاورزی دیم به آبی تبدیل خواهد شد از دیگر دستاوردهای اقتصادی دولت دکتر روحانی است.

وی همچنین از فعالیت دوباره بنگاه های اقتصادی خبر داد و اظهار کرد: برخی از این بنگاه ها با کلید تدبیر و تنها با مذاکره بدون پرداخت ریالی از تسهیلات دولتی دوباره فعال شدند و برخی نیز با بانک ها مشکل داشتند که به صورت هفتگی از آنها بازدید شده و نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام می شود.

خدابخش در ادامه به نقش جوانان در ستاد تدبیر و امید و انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری گفت: در زمان انتخابات جوانان با صداقت به صورت شبانه روزی تلاش کردند اما اکنون درهای دولت برای جذب آنها بسته است.

او افزود: دولت به جذب جوانان و تربیت مدیران اینده کشور بی توجه نیست اما شرایط برای جذب آنها وجود ندارد ولی با کلید تدبیر و رونق اقتصادی امیدواریم شرایط برای اشتغال آنها فراهم شود.

پخش کلیپ و اجرای موسیقی زنده از جمله بخش های همایش دو سالگی دولت تدبیر و امید بود که با عنوان ‘روحانی تنها نیست’ با حضور معاون سیاسی وزیر کشور ، مسوولان استانی و اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مجتمع فرهنگی فدک اردبیل برگزار شد.

8123/6018

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " جشن دو سالگی دولت تدبیر و امید در اردبیل برگزار شد " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    زنده باد روحانی

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار