مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

کد خبر: 9159 | تاریخ انتشار: 19:13:33 - یکشنبه 7 تیر 1394 | بدون نظر | |

اختصاصی/ در شهر توریستی مشگین شهر:

در ماه ضیافت خدا؛ نشست صمیمی مدیر عامل پل معلق با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر

ایلقار نیوز: نشست همفکری شهردار و اعضای شورای شهر با مدیرعامل و سرمایه گذار پروژه پل معلق مشکین شهر برگزار گردید

در این جلسه اعضای شورای شهر و شهردار به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در رابطه با پل معلق و مشکلات آن پرداختند و راهکارهایی را جهت حل مشکلات ان ارائه نمودند .

عباسی نیا : آماده همکاری در نصب تابلهای گردشگری با شهرداری می باشیم

به گزارش ایلقار نیوز :مدیرعامل پروژه پل معلق ضمن قدردانی و تشکر از شهردار و شورای شهر مشکین شهربه با اشاره به فضای بوجود آمده در زمینه گردشگری و جذب مسافران به برخی از مشکلات موجود در پروژه پل معلق پرداخت که با همکاری شهرداری و شورای شهر در فرصت بوجود آمده در ماه مبارک رمضان به رفع این مشکلات اقدام نمایند . عباسی نیا از جمله مشکلات را مشکل کمبود آب برای آبیاری فضای سبز محوطه ، نبود سطل زباله در خیابان های منتهی به پروژه پل معلق ، انباشت زباله در روزهای تعطیل و ساماندهی دست فروشان که در محوطه پروژه اقدام به دستفروشی می کنند دانست . وی همچنین با اشاره به نبود تابلوهای گردشگری اظهار داشت که آماده همکاری در این زمینه با شهرداری می باشیم و حتی قسمتی از هزینه نصب تابلو ها را شرکت می تواند متقبل شود . مدیر عامل پروژه پل معلق همچینین خواستار تسریع در صدور پروانه ساختمانی پروژه های پل معلق شد تا بتوانند هر چه سریعتر پروژه را به پیش ببرند .

سیامک مظلومی شهردار مشکین شهر : گفت تاریخ را نمی توان پاک کردچرا که واقعیت برای مردم روشن است

DSC_0266

مظلومی ضمن تشکر از سرمایه گذاران مکان شهر ابرار گفت تاریخ را نمی توان پاک کردچرا که واقعیت برای مردم روشن است وی افزود با افتتاح پل معلق شاهد جهشی در جذب توریست مواجه بودیم و در آینده نیز ثمرات آن موجب ترقی و پیشرفت مشکین شهر خواهد شد که مدیون تلاش های سرمایه گذاران است

مظلومی ضمن تاکید بر اهمیت اینگونه نشستها و همفکری افزود در تلاش هستیم تا در فرصت بوجود آمده در ماه مبارک رمضان کمبودهایی که وجود دارد از جمله تابلوهای گردشگری را باهمکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برطرف سازیم وی همچنین از پازل گذاری و ساماندهی مسیرهای منتهی به پل معلق خبرداد .

ایمانعلی ایمانی (رئیس شورای شهر): مشکین شهر برند جاذبه طبیعت و گردشگری است

ایمانعلی ایمانی ضمن تشکر و سپاسگزاری از سرمایه گذار و مدیرعامل پروژه پل معلق خواسته های آنان را به حق دانسته و تاکید کرد که مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد با همکاری شهرداری و شورا می تواند در کوتاهترین زمان حل و شود .

رئیس شورای شهر با اشاره به جاذبه های گردشگری مشکین شهر گفت جاذبه های طبیعی و زیبایی های مشکین شهر را در هیچ کجا نمی توان دید و می توان گفت مشکین شهر برند جاذبه طبیعت و گردشگری است و باید از این داشته های خدادای به نحو احسن بهره ببریم و در ارتقای امکانات بکوشیم و قدردان آن باشیم .

رئیس شورای شهر با انتقاد از برخی اظهارنظرها از شورا و شهرداری گفت متاسفانه هرجا کمبود و نارسایی وجود دارد شهرداری را مقصر می دانند ، با توجه به مشکلاتی که از سال های قبل در زیرساخت ها وجود دارد که قسمتی از آن به شهرداری مربوط می باشد اما باید در نظر داشت قسمت هایی از این مشکلات نیز به ادارات و نهادهای دیگر مربوط می باشد که باید با تلاش و همدلی آنها را از میان برداریم

وی افزود باید تلاش کنیم زیرساخت ها را بسازیم چرا که برای توسعه شهرکارهای زیربنایی حیاتی است باوجود اینکه در کوتاه مدت می توان برخی کارها را پیشبرد ولی برای طولانی مدت نیاز به برنامه ریزی و توسعه زیرساخت ها داریم .

ایمانعلی ایمانی ضمن تاکید بر نقش پل معلق در گردشگری آن را نعمتی برای شهر خوانده و افزود نگاه سیاسی به کارها، ما را زیر سایه می برد و باید از نگاه سیاسی به کارهای خودداری شود وی افزود خداوند به این شهر لبخند زده است و ماباید این لبخند را پاسخ دهیم

دکتر قربان پناهی : عوارض را به موقع با تفاهم پرداخت نماید

دکتر قربان پناهی ضمن تشکر از همه کسانی که از ابتدا تا کنون فارغ از هر حزب و گروهی برای این پل زحمت کشیدند و برای اعتلای شهرستان قدم برداشتند ابراز داشت : درخواست ها از شهرداری و شورای شهر بجا و قانونی است که وظیفه شورا و شهردار ایجاب می کند که آنها را تامین کنیم به شرطی که شرکت نیز وظیفه خود را در قبال شهرداری انجام داده و عوارض را به موقع با تفاهم پرداخت نماید و در مقابل خواسته های شما جامه عمل بپوشد .

وی افزود وقتی می خواهیم توسعه پایدار داشته باشیم باید عوارض نیز اخذ کنیم تا بتوانیم در خدمت رسانی شرمنده مردم نباشیم .

حاج عزیز محمد حسینی : اگر ارتباط نزدیک داشته باشید تمام کارها حل خواهد شد

DSC_0262

عضو شورای شهر مسکین شهر در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر و تشکر از سرمایه گذار پروژه و همه مسئولینی که از سابق تا الان زحمت کشیدند بخصوص این اواخر استاندار محترم دکتر خدابخش که تلاش شایسته ای را نشان دادند قدردانی نمود .

حاج عزیز محمد حسینی گفت اگر ارتباط نزدیک داشته باشید تمام کارها حل خواهد شد و لی اگر ارتباط و تعامل قطع شود شرمنده خواهیم شد .

دکتر فانی : در زمینه گردشگری باید از مدیریت سنتی خارج شویم

دکتر فانی با اشاره به قابلیت های مشکین شهر گفت اگر چشم انداز گردشگری مشکین شهر را پنج ساله در نظر بگیریم با پتانسیل هایی که وجود دارد سه ساله می توانیم به اهداف خود در بخش گردشگری برسیم . ایشان با اشاره به بحث مدیریت درگردشگری افزود باید تلاش کنیم ضمن فراهم نمودن امکانات رفاهی لازم از مدیریت سنتی خارج شویم واز افراد آشنا به صنعت گردشگری با لباس های فرم برای تکریم مسافران استفاده کنیم تا گردشگران را برای بازگشت دوباره ترغیب نماییم .

عضو شورای شهر با اشاره به اهمیت راهنمایی گردشگران پیشنهاد داد تا در میدان سبلان مکانی را شهرداری به پل معلق اختصاص دهد تا نسبت به راهنمایی مسافران با استفاده از کاتالوگ و بروشور بپردازند وسایر مکان های گردشگری را به مسافران معرفی نمایند .

فانی افزود توسعه پایدار با توسعه فضای سبز همراه است و NGO ها می توانند باهمکاری شهرداری و منابع طبیعی اقدام به درختکاری در محوطه پروژه پل معلق نمایند .

دکتر فانی با اشاره به قابلیت های ورزشی پروژه پل معلق پیشنهاد داد تا ورزشهای کوهستانی از جمله صخره نوردی و ورزشهای زمستانی مانند یخ نوری در این مکان ایجاد گردد .

عیسی نادری : بسیاری از کسانی که در مقابل پل معلق کارشکنی می کردند اینک نادم و پشیمانند

عیسی نادری با اشاره به اینکه پل معلق نمادی برای مشکین شهر در ایران و دنیا شده است و فرهنگ مشکین شهر را باید به دنیا معرفی نماید گفت هر اقدامی که در جهت ارتقای فرهنگ و توسعه مشکین شهر باشد شورا از ان حمایت می کند وی افزود باید به مسائل فرهنگی اهمیت دهیم و میهمان نوازی مردمان مشکین شهر باید زبان زد عام و خاص گردد .

عیسی نادری از آمادگی کامل شهرداری و شورای شهر خبر داد و گفت بهتر است جلسات ماهانه هم اندیشی داشته باشیم تا بهتر مشکلات را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام نماییم . وی افزود بسیاری از کسانی که در مقابل پل معلق کارشکنی می کردند اینک نادم و پشیمانند .

رحیم فرجی : حجم زیاد مسافران وظیفه ما را سنگین تر می کند

DSC_0297

رحیم فرجی هدف تشکیل این جلسه را کمک به توسعه گردشگری شهر وفرصت بوجود آمده را فرایندی برگشت ناپذیرو راهی به سوی آینده دانست . وی کشمکشها و نقدها را از روی دلسوزی دانسته و تاکید کرد استارتی زده ایم تا این شهر توریستی شود و باید زیرساخت ها را آماده کنیم تا علاه بر مسافران تورگردها را نیز جذب کنیم .

فرجی ورود مسافران ابراز خوشحالی کرده و افزود حجم زیاد مسافران وظیفه ما را سنگین تر می کند و باید برای فراهم نمودن امکانات تلاش کنیم و امکان اقامت موقت مسافران را باید فراهم نماییم تا امنیت و آسایش آنها تضمین گردد وی افزود شورای شهر در کنار دیگر مسئولان باید دست بدست هم بدهند و ضمن آماده سازی شرایط از سرمایه گذاران نیز حمایت لازم را بعمل آورند .

دکتر فاطمی : شهروندان بیشترین نفع را از این سرمایه گذاری ها خواهند داشت

دکر فاطمی ابراز امیدواری کرد با شروع فاز دوم پل معلق و تلاش برای به پایان رسیدن آن مشکین شهر به شهر توریستی تبدیل شود وی با اشاره به سرمایه گذاری های انجام گرفته ابراز اشت مسلما شهروندان بیشترین نفع را از این سرمایه گذاری ها خواهند داشت و به صورت مستقیم و غیر مستقیم بیشتر سود آن به مردم مشکین شهر می رسد .

دکتر فاطمی با اشاره به فعالیت شوراهای آن دوره در کمک به احداث این پروژه پیشنهاد داد تا از تمامی ظرفیت ها بخصوص راه اندازی سایت اینترنتی و ثبت در گینس آن را به دنیا معرفی کنیم .

ولی قاسمی : برای مشکین شهر شهرت جهانی آوردیم

رئیس کمسون حقوقی شورای شهر با اشاره به تاریخچه ای از ورود سرمایه گذار پل معلق به مشکین شهر اظهار داشت باید کسانی که کار مثبتی انجام دادند و پای سرمایه گذاران را به این شهر بازکردند گفته شود و نباید گذشته را انکار کنیم وی افزود من و مهندس ملکی در آن زمان مورد هجمه های مختلفی قرار گرفتیم و سختی های زیادی را برای آوردن و جذب سرمایه گذار متحمل شدیم و به همراه آقای عباس نیا که در آن زمان نیز علیه او تاخت و تاز های زیادی صورت گرفت تمام تلاشمان را انجام دادیم و این پل اکنون باعث شده است مشکین شهر شهرت جهانی پیدا کند وباید بدانیم که افراد رفتی هستند و هرآنچه که می ماند برای مشکین شهر است .قاسمی افزود هر کس در زمان تملک زمین ها زیرآفتاب سوزان تابستان و سرمای سوزناک زمستان انواع اهانت ها را شنید از فرمانداران و شهرداران و استانداران و همه مسئولان و حتی کارگران و مهندسانی که به نوبه خود سهمی در این پروزه داشتند باید قدردانی نمود .

وی با اشاره به اینکه اگر این پروژه در موعد مقرر افتتاح می شد چندین سال جلوتر بودیم افزود آرزوی دیرینه مردم برآورده شد و باید نماز شکر به جا بیاوریم که برای مشکین شهر شهرت جهانی آوردیم و به خاطر استعداد های این منطقه می تواند بهشت سرمایه گذاران شود

ولی قاسمی گفت : نباید سرنوشت پل معلق را با سرنوشت اشخاص گره بزنیم چرا که اگر پروژه در مسیر سیاسی بیفتد جلو نخواهد رفت به خاطر اینکه مردم جلوتر از زمان می اندیشند ومی دانند که این پروژه بدون هزینه دولتی احداث شده است و نباید پاتوقی برای برخی افراد باشد.

گنجعلی بیگ ( سرمایه گذار پروژه پل معلق ) : با تنگ نظری و مته به خشخاش گذاشتن کار به پیش نمی رود

DSC_0293

 به گزارش ایلقار نیوز: مهندس گنجعلی بیگ ضمن تشکر از شهردار و شورای شهر به خاطر قبول دعوت و تشکیل این جلسه افزودند اندیشه ای که در آن زمان داشتیم اینک به بار نشسته است وکار کوچکی که از دست ما برمی آمد برای مشکین شهر انجام دادیم که امبدوارم برای مردم این شهر مبارک باشد و از همه دوستان که از ابتدا تا الان برای آن زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می نمایم .

سرمایه گذار پل معلق مشکین شهر افزود در ابتدای شکل گیری این پروژه چند نفر بودند که واقعا مرا در این راه یاری نمودند که یکی از آنها آقای عباسی نیا بودند که زحمات زیادی را در این راه متحمل شدند ، دیگری مهندس رئوف مدیرعامل شرکت در ان زمان بودند که پشتیبان ما بودند و نفر سوم مهندس مطلومی بودند که در ان زمان هم شهردار بودند و پس از اولین دیدار و محبت هایی که به ما داشتند تصمیم گرفتم هرطور شده کاری به یادگار برای این شهر انجام دهم و بعد از دیدن دره خیاوچایی تصمیم گرفتم کاری ویژه و به منحصر به فرد را انجام دهم . وی افزود ما جزو اولین سرمایه گذاران در بخش گردشگری بودیم و بعد ازما خوشبحختانه سرمایه گذاران دیگری نیز در بخش های مختلف شروع به سرمایه گذاری نمودند و مسلما اگر این پروژه زودتر از این به نتیجه می رسید سرمایه گذاران بیشتری جذب می شد .

وی با اشاره به شیوه های جذب سرمایه گذار در کشورهای توسعه یافته برای سرمایه گذاری در شهرهای کوچک افزود فراری دادن سرمایه گذار بسیار راحت می باشد ولی باید سرمایه گذار را نگه داشت و از سرمایه آن برای توسعه شهر استفاده نمود . وی افزود باید از یک جایی کوتاه بیایید تا ددر بلند مدت از آن استفده نماید وقتی که اهالی شهر درامدشان بهتر شود به تبع آن شهرداری نیز دارای درآمد بهتر خواهد بود

وی افزود با تنگ نظری و مته به خشخاش گذاشتن و کارشکنی و سنگ اندازی کار به پیش نمی رود بلکه موجب فرار سرمایه گذار می شود و باید تلاش کنیم از پتانسیل هایی که خداوند به این شهر عطا کرده به نحو مطلوب استفاده کنیم .

DSC_0297

DSC_0266

DSC_0293

DSC_0272

DSC_0260

DSC_0262

DSC_0316

انتهای پیام/ گزارش: اکبر عطایی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار