باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

کد خبر: 9588 | تاریخ انتشار: 15:40:29 - دوشنبه 22 تیر 1394 | 1 نظر | |

در شورای اداری مشگین شهر صورت گرفت:

درگیری لفظی شهردار مشگین شهر با فرماندار شهرستان برسر اعتبارات/ ناعدالتی در توزیع اعتبارات

ایلقار نیوز : در شورای اداری مشگین شهر درگیری لفظی شهردار مشگین شهر با فرماندار شهرستان برسر اعتبارات صورت گرفت.

به گزارش ایلقار نیوز به نقل از مشکین رسا: صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان مشگین شهر با حضور دستگاه های اجرایی شهرستان در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

مظلومی و امامی در بخشی از این جلسه ابراهیم امامی فرماندار مشگین شهر به اعتبارات واگذار شده از طرف دولت به شهرداری اشاره و در جمع حاضرین اعتبارات واگذار شده به شهرداری مشگین شهر و دیگر شهرداری های شهرستان در سال 93 را با سه سال گذشته مقایسه کرد.

 وی در ادامه این جلسه با بیان اینکه خدمات دولت برای عمران و آبادانی شهر بی نظیر است گفت: وظیفه دولت مساعدت به شهرداری هاست اما متاسفانه در این راستا هیچ تعاملی توسط اعضای شورای شهر با فرمانداری شهرستان صورت نگرفته است اما انتظاری که از اعضای شورای شهر می رود این است که در اظهارات خود واقعیت ها را بیان کنند به طوری که در سال 93 بیش از 50 میلیارد ريال به شهرداری مشگین شهر از محل های مشخص واگذار شده است.

 وی افزود: 16 میلیارد ريال از محل تملک دارایی، حوادث، ماده 10 و 12 به شهرداری مشگین شهر واگذار شده است که علاوه بر این احداث سرویس بهداشتی پارک ولایت از محل اعتبارات میراث فرهنگی، برق رسانی جاده مواصلاتی قره درویش بااعتیاری بالغ بر 950 میلیون ريال از محل اعتبارات اداره برق و 750 میلیون ريال تعمیرات داخل پارک جنگلی که جمعاً 20 میلیارد ريال در بحث عمران به شهرداری مشگین شهر مصوب شده است.

 امامی با مقایسه مساعدت های سه سال گذشته شهرداری گفت: اعتبارات واگذار شده به شهرداری مشگین شهر در مقایسه با میانگین سه سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است در حالی که در سال گذشته 20 میلیارد ريال به شهرداری تخصیص یافته است و برای سایر شهرداری های شهرستان مشگین شهر نیز به طور متوسط حداقل 14 میلیارد ريال و حداکثر 17 میلیارد ريال از ردیف های مختلف  برای سال 93 اعتبار تخصیص یافته است.

وی تصریح کرد: شهردار فعلی مشگین شهر وارث بدهی شهرداران گذشته بوده است اما با این حال انتظار می رود شورای شهر با ایجاد درامد زایی شهرداری را در امر خدمات رسانی یاری کنند.

 سیامک مظلومی شهردار مشگین شهر در پاسخ با اظهارات فرماندار شهرستان گفت: اعتبارات شهرداری ها در قالب تملک سرمایه، و ماده 10 و12 تامین می شود اما اعتبارات دولتی در قالب موافقت نامه انجام می گیرد و دستگاه های اجرایی ملزم به رعایت موافقت نامه هستند.

 وی ضمن قدردانی از خدمات دولت در امر شهرداری ها افزود: اعتبارات تخصیص یافته به تمام شهرداری های استان همچون سایر دستگاه های اجرایی است به طوری که در سال گذشته اعتبارات واگذار شده به شهرداری ها در قالب ماده 10 و 12 و تملک سرمایه، شهرداری مشگین شهر 16 میلیارد ريال تحقق یافته است اما اعتباری که سازمان شهرداری ها به صورت مستقیم به حساب شهرداری های کل کشور واریز می شود در قالب های مختلف از جمله درصدی از درامد واحد های تولیدی و جرائم انجام شده در سطح شهر به حساب خزانه واریز و در قالب فصول مختلف و بر مبنای وسعت منطقه بین شهرداری ها تقسیم می شود.

 وی با اشاره به شهرداری های مختلف استان اردبیل گفت: کل کمک های سازمان شهرداری ها به شهرداری پارس آباد نزدیک به 70 میلیارد ريال، شهرداری گرمی با جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر نزدیک 50 میلیارد ريال، شهرداری خلخال با جمعیت 40 هزار نفر نزدیک 50 میلیارد ريال و …. شهرداری مشگین شهر با جمعیت 75 هزار نفر 54 میلیارد ريال تخصیص یافته است.

 وی ادامه داد: برای شهر های رضی 14 میلیارد ريال، لاهرود 14 میلیارد ريال، فخرآباد 13 میلیارد ريال، مرادلو 14 میلیارد ريال، قصابه 17 میلیارد ريال واگذار شده است که به طور میانگین جمعیت هر یک از این شهر ها یک هزار نفر است در حالی که در مقایسه با جمعیت 75 هزار نفری مشگین شهر عدالت رعایت نشده است.

 مظلومی در خصوص مقایسه اعتبارات واگذار شده به شهرداری ها گفت: در سال 87 ( دولت احمدی نژاد) که دلار 8 هزار ريال و هر تن قیر 30 هزار ريال بود 25 میلیارد ريال به شهرداری مشگین شهر از محل اعتبارات دولتی واگذار شده بود اما در سال جاری که دلار بیش از 30 هزار ريال و قیمت هر تن قیر 220 هزار ريال است و اعتبار واگذار شده از محل تملک سرمایه 16 میلیارد ريال است.

 به گزارش مشکین رسا، با توجه به اینکه در سال 1387 ابراهیم امامی فرماندار مشگین شهر در شورای شهر مشگین شهر حضور داشتند مظلومی خواستار مقایسه خدمات شهرداری در سال 87 و 93 شد که اعتبارات و هزینه ها در هر دو دوره برای همگان قابل مشاهده است.

 ادامه جلسه با جر و بحث هایی همراه شد که در این میان مظلومی اظهار کرد: برای بررسی اعتبارات دستگاه ها می بایست تمام دستگاه ها مد نظر قرار گیرد نه اینکه با انگیزه های خاص شهرداری ها را نشانه گرفته شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " درگیری لفظی شهردار مشگین شهر با فرماندار شهرستان برسر اعتبارات/ ناعدالتی در توزیع اعتبارات " ارسال شده است.

  1. كريم اقا گفت:

    اقاي شهردار،عجله نكن،فرصت كمي از اقايون باقي است،وعده جواب دهي مردم در اسفند ماه خواهد بود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار