خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

کد خبر: 10107 | تاریخ انتشار: 23:34:04 - پنج‌شنبه 8 مرداد 1394 | 11 نظر | |

سایت محلی شهرستان سرعین:

پاسخ به ادعای کذب: مردم سرعین وقت نوشتن طومار علیه مشگین را ندارند /پاسخ خیاو نیوز

به گزارش چشمه لرچند وقتی هست که مطلبی با تیتر” آب گرم هایی که در سرعین غیر بهداشتی هستند / طومارها علیه مشگین شهر نوشته شدند ” در سایت خبری خیاونیوز مشگین شهر منتشر شده است که اوج تهمت و افترا را به سمت شهر توریستی سرعین و نگین 14_1گردشگری استان اردبیل روانه کرده است.
گردانندگان سایت خیاونیوز به کجا چنین شتابان شما در مطالب خود دم از تبعیض و بی قانونی میزنید چرا اینگونه به دومین قطب گردشگری ایران این گونه تهمت ها و افترا ها را روانه می کنید.
سرعین یکی از بهترین و بی نظیرترین مناطق گردشگری ایران محسوب می شود که سالانه پذیرای بیش از هشت میلیون گردشگر داخلی و خارجی می باشد شهر توریستی سرعین دارای آبگرم های متعدد درمانی می باشد که از نظر خاصیت درمانی یکی از بی نظیرترین آب گرم های معدنی دنیا را دارد.
در مطالب سایت خیاونیوز به غیر بهداشتی بودن آبگرم های سرعین و نوشتن طومار علیه مشکین شهر توسط مسولان و مردم سرعین اشاره شده است که باید برای روشن شدن موضوع خدمت گردانندگان سایت مذکور عارض شوم که اولاً در سرعین به غیر از آبگرم گاومیش گلی که یکی از بی نظیرترین آب گرم های دنیا محسوب میشود که به خواست خود مردم و استقبال گردشگران به صورت سنتی اداره میشود و بقیه آب گرم های سرعین به صورت کاملاً مجهز و با پیشرفته ترین امکانات روز به گردشگران محترم ارایه خدمات می نمایند.
نمی دانم شنیده اید یا نه که در چند هفته اخیر یکی از مدرنترین ابدرمانی های خاورمیانه با نام مجتمع ابدرمانی مدرن پهنلو در سرعین با تمامی امکانات روز دنیا احداث و آماده ارایه خدمات به مسافران گرامی می باشد.
دوماً در مورد طومار علیه مشگین شهر عرض کنم که مسولان و مردم فهیم سرعین در حال آبادانی و ارایه خدمات به گردشگران و هموطنان عزیز می باشند و وقت نوشتن طومار را ندارند و به مسایل حاشیه ای بی توجه  و در حال خدمت به هموطنان عزیز و ارتقاء رتبه گردشگری این شهر می باشند.
گردانندگان سایت خیاونیوز مشگین شهر شما در مطلب خود به بکر نبودن جاذبه های گردشگری سرعین اشاره کرده اید که باید جهت اطلاع عارض شوم که سرعین دارای مناطق بکر متعددی است که سالانه گردشگران عزیز از آن ها دیدن می کنند.
منطقه نمونه گردشگری الوارس که یکی از کم نظیر ترین مناطق دیدنی ایران محسوب می شود که دارای پیست اسکی و آب های پاک معدنی چشمه آبشار گور گور سبلان که یکی از جاذبه های گردشگری منطقه محسوب میشود.
روستای زیبای ویلادره در پنج کیلومتری سرعین دارای چشمه آب گازدار معدنی که برای انواع بیماری های داخلی مفید و قابل استفاده است.
غارهای زیبای روستای کنزق در دو کیلومتری سرعین در کنار دره زیبای سلامت و دره های زیبای روستاهای ورگه سران و کلخوران که یکی از زیباترین مناطق بکر سرعین محسوب میشود و در کنار ابدرمانی های کاملاً بهداشتی و مجهز پذیرای گردشگران می باشد.
شهر توریستی سرعین دارای۲۲۰ هتل،هتل آپارتمان و مجتمع اقامتی می باشد که بعد از مشهد مقدس دومین شهر از نظر تعدد مراکز اقامتی در کشور محسوب میشود.
و اما مشکین شهر که مردم با محصولات کشاورزی و دامپروری این شهر را می شناسند نه به عنوان شهر گردشگری که تازگی با ساخت پل معلق با هزینه های میلیاردی و غیر قابل توجیه و نبود امکانات اولیه گردشگری که در سایت های خبری داخلی مشگین شهر (مشکین سلام) به نبود سرویس بهداشتی به حالت تمسخر در مورد راهنمایی مسافران در مورد سرویس بهداشتی به گفته (سایت مشکین سلام)به زبان آذری (داشین دیبی) اعتراض واشاره شده است.
نویسنده محترم شما که به مسایل بهداشتی خیلی حساس هستید به این مشکلات شهر خود هم اشاره می کردید که شهری که ادعای شهر گردشگری را دارد ولی نمی تواند یکی از اولیه ترین امکانات و نیازهای گردشگران را که وجود سرویس بهداشتی هست که نارضایتی بیشتر گردشگران را فراهم آورده است و پذیرایی خوبی از مسافران گذری این شهر که به علت نبود جاذبه خاص و امکانات رفاهی و اقامتی از این شهر به صورت چند ساعت استفاده می کنند فراهم کنید چگونه می خواهید با شهری که دومین قطب گردشگری ایران بعد از مشهد مقدس را صاحب خود کرده است رقابت کنید و آن هم رقابت ناسالم و به دور از انصاف و انتشار مطالب خلاف واقع ای کاش مشگین شهری های عزیز در کنار رقابت در گردشگری به فکر محصولات کشاورزی خود هم بودند که در حال نابودی و از دست دادن رتبه خود در محصولات کشاورزی و دامپروری می باشند.

یادداشت:امید حسینی مهندس شیمی و فعال گردشگری

پاسخ خیاو نیوز

ضمن عرض ادب و احترام خدمت نگارنده مطلب فوق

از اینکه فرصت کرده و در قبال موضوع مطروحه قلم فرسایی کرده اید سپاسگذاریم.

لازم به ذکر است که مواردی که شما به آن اشاره کرده اید، نه تنها از زبان نگارنده متن در سایت خیاو نیوز بلکه در خبرگزاری های متعدد کشوری انتشار یافت که مستندات آن به شرح ذیل می باشد.

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1722154202716771363

این لینک را نیز ببینید

اینجانب در نگاشته قبلی خود به هیچ وجه فقدان طبیعت بکر شهرستان سرعین و وجود مردمانی مهربان و مهمان نواز را منکر نشده ایم،بلکه اشاره ای داشته ایم به برخی شیطنت های مسئولین در استان اردبیل و خارج از استان که به خاطر سرعین علیه شهرستان مشگین شهر بد اخلاقی هایی را روا داشتن که مستندات آن در مطالب بالا به رشته ی تحریر در آمده است.

که در حال نیز به هیچ وجه عملکرد و درایت در خور شان مجموعه شهرداری و فرمانداری و عوامل انتظامی شهرستان سرعین قابل کتمان نیست که جای تقدیر دارد.

ما به هیچ وجه وارد گود رقابت با شهری نمی شویم،چون بر این باوریم که هر کس به وسع داشته هایش برداشت خواهد کرد و این را نیز قبول داریم که شهرستان مشگین شهر در بسیاری از مسائل عمومی دچار مشکل است که خدا را شاکریم با همت و درایت فرماندار دولت تدبیر و امید شهردار محترم شهرستان مشگین شهر،نماینده پرتلاش و همچنین با راهنمایی های عالمانه امام جمعه شهرستان مشگین شهر این مشکلات روز به روز بهبود می یابد.

از اینکه اگر به خاطر مقاله ی بنده خاطری از دل مردم مهربان شهرستان سرعین آزرده شده،اینجانب صمیمانه از مردم شهرستان سرعین عذر خواهی می کنم.

سینا اسدی

مدیر مسئول سایت خبری خیاو نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


11 ديدگاه مطلب براي " پاسخ به ادعای کذب: مردم سرعین وقت نوشتن طومار علیه مشگین را ندارند /پاسخ خیاو نیوز " ارسال شده است.

 1. ایمان گفت:

  سپاسگذاریم غلط است. سپاسگزار صحیح است.

 2. سیما ادیبی گفت:

  جناب آقای مهندش شیمی مطلب حضرتعالی و جوابیه همکار محترم سینا اسدی را خوتندم متاسفانه شما یا شناختی از قابلیتهای گردشگری مشگین شهر ندار ید ویا می دانید وکتمتان می کنید .
  آیا میدانید سبلان همان کوه افسا نه ای ومقدس که امروزه شما بر سر سفره آبهای گرم آن نشسته اید در حوزه جغرافیایی شهرستان مشگین شهر واقع شده وچزو پلاک ثبتی این شهرستان می باشد .
  آیا میدانید داغ ترین چشمه جهان یعنی قینرجه وسلطان آبهای معد نی دنیا یعنی قوتور سوئی در این شهرستان واقع شده است .
  آیا میدانید مجتمعهای مدرن آبدرمانی شابیل وله زیر قینرجه وملک سویی در این شهرستان واقع شده وعملیات احداث 5مجتمع آبدرمانی بزرگ نیز آغاز شده است.

  آیا میدانید بزرگترین محوطه باستانی شما لغرب کشور موسوم به شهریری در این شهرستان واقع شده است .
  آیا میدانید شاه اسماعیل صفوی بنیانگذار این سلسله در مشگین شهر دیده به جهان گشوده است ..
  آیا میدانید دومین جام نفیس ایران بعد از جام مارلیک از دل خاک این شهرستان بدست آمده است.
  آیا میدانید بیش از 75درصد از محصولات سردرختی استان از جمله سیب وانگور در این شهرستان تولید می شود.
  آیا میدانید تنها پارک طبیعی داخل شهری خاورمیانه در مشگین شهر واقع شده است
  آآیا میدانید به لحاظ قابلیتهای متعدد گردشگری دومین اداره مستقل میراث فرهنگی کشور در مشگین شهر دایر شده است .
  وصدها مورد دیگر را که حتما خود شمانیز اگر به قول خودتان فعال گردشگری باشید از آن مطلع هستید .
  بنده قبول دارم تعداد مراکز اقامتی سرعین به مراتب بیشتر از مشگین شهر می باشد اما عزیر برادر گردشگران واقعی یک شب اقامت در یک اوبا در دامنه های سبلان را به هتلهای چند ستاره شما تر جیح میدهند .
  عزت زیاد ایام بکام

 3. فرشاد گفت:

  والله من 3 سال سرعین درس خوندم چیزی ندیدم در این روستا (از لحاظ توریستی)
  بجز چندین آبگرم ساختگی و جدید الکشف…! که همگان آگاهند چگونه و با چه کانال کشی هایی از آبگرمهای همسایه کشیده شده است و نام و خواص درمانی جدید به خود گرفته است.
  سرعین حتی یک دهم زیبایی ها و جاذبه های طبیعی گردشگری مشگین را هم ندارد
  پس در این موضوع جای بحثی و شکی نیست
  و اما چرا سرعین سرعین شده است!!! دلیلش واضح است… سرعین منافعی برای شهر اردبیل دارد که میتوانست با عدم غرض ورزی و بی اعتنایی مسئولین استانی مشگین شهر هم داشته باشد
  و چون واضح است که هیچوقت مشگین شهر مانند سرعین خود را برده و مطیع اردبیل نخواهد کرد لیکن مسئولین هیچگونه همیاری و دلسوزی برای این شهرستان به خرج نمیدهندو به همین علت سرعین شده است سرعین و مشگین با دارا بودن پتانسیل ده ها و حتی صدها برابر از سرعین همینک از غافله گردشگری و توریسم عقب مانده است.

 4. nadir ardabili گفت:

  “شهر توریستی سرعین دارای آبگرم های متعدد درمانی می باشد که از نظر خاصیت درمانی یکی از بی نظیرترین آب گرم های معدنی دنیا را دارد”
  بده از سال 1383 به مدت 6سال ساکن سرعین بوده ام و منزل من هم نزدیک مسجد جامع بود. و الان ساکن اردبیل هستم.
  تو رو خدا اینقد نخندون مارو… هرکی ندونه من که 6سال اونجا زندگی کردم میددونم همه آبگرمهای تازه کشف شده با خواص درمانی متفاوت همان آبگرمهای استخرهای دیگر است که به طریقی به آن مجموعه ها انشعاب داده شده و به دروغ خاصیت درمانی متفاوتی بر روی اون گذاشته شده و این مصداق کلاهبرداری است. مردمی که فوج فوج گسیل میشند به سرعین برای درمان امراض خود نمیدانند که چه کلاه بزرگی به سرشان رفته است.
  در ضمن همه از کوچک و بزرگ دشمنی مسئولان استانی رو در قبال مشگین شهر میدانند و نیازی به بازگویی نیست… شاید اگر کمی از حمایتهای مسئولین امر برای مشگین شهر هم می بود شما اکنون زبانتان را در کام خود فرو میبردید و اینگونه گستاخانه مشگین را فقط منطقه کشاورزی نمی انگاشتید. مگر روستایی که اکنون سرعین خوانده میشود از اول قطب گردشگری بود؟؟؟ احیانا شما محصولات کشاورزی و مایحناج خود را از نزولات آسمانی دریافت میکردید؟؟؟
  به گونه ای سخن میگویید که انگار سرعین در اروپا هست و فرسنگها با مشگین فاصله دارد…!!!

 5. الناز گفت:

  خخخخخخخخخخخخخخخخخ
  کلی خندیدم. سرعین!دومین قطب! بینظیرترین آبگرمها! خواص درمانی متفاوت!
  عموی من ساکن سرعین است و هر از گاهی راهمون اونور میخوره.
  والله من تو این شهر تعداد معدودی رو دیدم که اصالتا ساکن سرعین باشد
  همه سرمایه گذارها و حتی کبابی ها و شورت و مایو شنا فروش ها از شهرهای دیگر مثل کرج و تهران بودند نه بومی!!! کمی هم خودتان در صحنه باشید تاببینیم اصلا اهالی و مردم سرعین چه شکلی هستند…!!! اصلا هستند!
  شهر توریستی سرعین تا همین دیروز دانشگاه پیام نورش که رشته کارشناسی جهانگردی رو هم داره در یک باب منزل مسکونی دو طبقه داشت فعالیت میکرد! و اسمشو گذاشته بود دانشگاه…!!! خخخخخخخخخخخ 😀

 6. عزیز گفت:

  باسلام واحترام
  جناب اقای مهندس واقعا تعجب برانگیزاست که جنابعالی دراستانی زندگی میکنید که
  درامد اصلی مردم این استان از کشاورزی وباغداری ودامپروری است پس امثال من وشما باید دست بوس این قشر زحمتکش باشیم
  واما راجع به مشگین شهر خدمت شما عارضم که همه کسانی که یکبار از مشگین شهردیدن میکنند محو زیبائیهای خالق هستی در این دیار میگردند شهری که بیشترین منابع بکر واثار طبیعی رادر دل خود جای داده است شهری که 48چشمه اب معدنی دارد که در هیچ جای دنیا دیده نمیشود چشمه هایی که بیشتر انها مقام اول دنیا رادارند
  شهری که مردم ان باسواد ترین مردم استان محسوب میگردند وفرهنگ والای انان زبانزد عام وخاصه شهری که مشاهیری چون پروفسور محبوب وپروفسور اکبری خیاوی وایت اله مشگینی وخیلی از عالمان وبزرگواران رادر دامن خود پرورانده که خدمات ایشان بر هر کسی که صاحب علم واگاهی باشد واضح ومبرهن است
  اینکه می فرمایند طومارها علیه مشگین شهر نوشتند کاملا صحت دارد چراکه من خودم ساکن اردبیلم وبه وضوح میبینم که چه حسادتهایی علیه مشگین شهر است
  ودر خود سرعین شاهد بودم که چطوری علیه مشگین شهر عزیز جو سنگینی بوجود اوردند نمونه بارز ان فرستادن بنر وبروشور پل معلق به سرعین بود که با کمال تاسف
  اقدام به قیچی کردن ان بود ولی قبل از اینها همزمان با افتتاحیه پل معلق که به گفته خیلی از صاحبنظران بزرگترین وزیباترین پل معلق دنیاست بهترین جا ومکان مجموعه گردشگری پل معلق را به سرعین اختصاص داده بودند ازاینجا میتوان به شعور وفرهنگ بالای مردم مشگین شهر پی برد
  شبکه محترم سبلان تاجائی که من سراغ دارم وهمیشه پیگیری میکنم فقط ابهی سرعین وبولاغلار نیر وخود اردبیل را تبلیغ میکند خدارا گواه میگیرم اکه مشگین شهر در استان دیگری غیر از اردبیل بود جزو پیشرفته ترین شهرهای کشور عزیزمان بود
  هم از لحاظ صنعت ومعدن وهم از لحاظ گردشگری وهم از لحاظ باغبانی هیج یک از شهرهای استان به پای مشگین شهر نمیرسد
  تعجب میکنم که مطقه حیران که متغلق به شهرستان آستاراست وفقط مقداری از راهداری ان که جز دردسر وهزینه چیزی برای اردبیل ندارد وسورتمه ریلی استارا تبلیغ میشوند ولی مناطق بکر واب در مانی های مدرن وبی نظیر واثار تاریخی بسیار کهن
  توجهی نمیشه واگرم بشه بسیار بسیار ناچیز
  خودشما بهتر میدونید که دبی وخاصیت درمانی اب درمانی های مشگین شهر بسیار بالاتر از سرعینه واگر بی مهریها وغرض ورزیهای بعض مقامات استانی نبود مشگین شهر جایگاهش این نبود
  اگر مشگین شهر میخواهد این استعدادها وپتانسیلهایی را که از طرف خداند متعال به مردمانش عطا شده شکوفا کنه شما چرا ناراحتید به نظرم باید دیدگاهتان را تغییر دهید

  امسال به گفته مقامات استانی وشهرستانی بیشترین تعداد مسافران را در تعطیلات عید فطر هم در سرعین وهم در اردبیل بودیم ودلیل ان هم به خاطر پل معلق مشگین شهر بود پس مدیون مشگین شهرید
  تعجب میکنم شبکه استانی اردبیل که نام کوه سبلان رابه یدک میکشد که جزو اثار طبیعی وثبتی مشگین شهر میباشد اثار تاریخی وباستانی ومناطق دیدنی مشگین شهر رابه نام اردبیل در دیگر شبکه های داخلی پخش میکند جنایت از این بالاتر
  ورزشکارانی چون حسین رضا زاده وشهریار شیروند وهاشم بیگ زاده را اردبیلی می نامد
  مردم فهیم وبافرهنگ مشگین شهر با اتحاد وهمدلی که دارند در کنار مسئولین محترم این شهرستان دست به دست هم میدهند تا روز به روز شاهد پیشرفت مشگین شهر عزیز خاهیم بود
  یاعلی

 7. ساربانلار گفت:

  با اینکه مدت ۵ سال در سرعین خدمت کرده‌ام ولی ۲۰ سال از آن زمان می گذرد هنوز به سرعین نرفته ام چون چیزی ندارد.

 8. علی گفت:

  از حسادت درمورد سرعین اینقدر بسوزید تا بميريد سرعین شهر چشمه های بهشتی

 9. رضا گفت:

  مشکین شهر يه دهات دور افتاده استان اردبیل هستش و اردبیلی ها افتخار میکنن به سرعین من خودم ساکن و اهل اردبیل هستم و هرگاه مسافر یا مهمانی برایم مياد برای پذیرایی به شهر زیبای سرعین میبرم چون سرعین واقعا نگین گردشگری استان و حال پذیرایی آن محسوب میشود من به مشکینی ها توصیه میکنم که با سرعین در نیافتند که شکست خواهند خورد من به عنوان یک اردبیلی به بودن شهر زیبای سرعین در کنار اردبیل افتخار میکنم و به همه مسافران و گردشگران توصیه میکنم که به سرعین مسافرت کنند و از آن دیدند کنند مشکین شهر چه چیزی دارد که مردم به این شهر بروند با آن جاده های خطرناک که هر روز حادثه در آن رقم میخورد یاشاسین اردبیل یاشاسین سرعین

 10. عزیز گفت:

  هیچ کس با سرعین شما در نیفتاده این شماهائید که از افتتاح بزرگترین وزیباترین پل معلق خاورمیانه از حسادت وبخل وکینه نمیدانید چیکار کنید ببینم مگه ما مشگین شهریها میخواهیم از ظرفیتهای عظیم گردشگری که در دنیا بی نظیره استفاده کنیم از جیب شما کم میشه منطقه مشگین شهر بزرگترین مساحت راداره که طبیعت بکر ودیدنی ومعادن عظیم وباغات سرسبز کوه سبلان همگی تنها بخشی از این خطه سرافرازه مردمانش باسوادترین وبافرهنگترین مردم استانه شهری که بیشترین پروفسورها ودانشمندان را در دامان خود پرورانده اب در مانی های اصیل در این شهر قرار داره که از نظر تعداد در دنیا نظیر نداره برادر گرامی اولا باید دیدگاهتان را نسبت به ده ودهاتی تغییر دهید ثانیا شما ها که با سیب زمینی امرار معاش میکنید چرا این حرفها را میزنید شماها که طبیعت وجاهای باستانی ومناظر بکر مشگین شهررا در شبکه های دیگه به اسم خودتان تبلیغ میکنید اگر مشگین شهر جیزی نداره چرا از داشته های خودتون مایه نمیذارید خرده نمیگیرم اخه چیزی ندارید اگه معنی شما از دهات اون چیزیه که تصور میکنید پس اردبیل روستاست نگران جاده ما هم نباشید بزودی اتوبان مشگین شهر به بهره برداری میرسه و سرمایه گذاران بسیاری مشگین شهر را برابی سرمایه گذاری انتخاب کردند ما مردم فهیم مشگین شهر دلهایمان صافه وبا همدلی وهمکاری با مسئولان روز بروز شاهده پیشرفت مشگین شهرسرفراز خواهیم بود شماها هم برید هر چه میتوانید وهر جه از دستتان می اید انجام بدید وقتی مسئول یه شهر اقدام به پاره کردن بنر پل معلق میکنه از مردم اون شهر نباید انتظار بیشتری داشت برید دلهایتان را صاف کنید نمیتوانید جلوی پیشرفت مشگین شهر رو بگیرید وقتی شعار شهر حسینی را میشنوم واز نزدیک شاهد رفتار وکردار شماها میشوم حالم به هم میخورد چقدر دوریویی جقدر خدا به دادتون برسه وشماه رو هدایت کنه

 11. التفات طالبی گفت:

  شهرزیبای مشگین شهررابایددید وان وقت است زیبایهای ان رامشاهده کرد

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار