اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 10881 | تاریخ انتشار: 14:39:15 - سه‌شنبه 27 مرداد 1394 | بدون نظر | |

او از جنس آب و آینه بود / به مناسبت غروب ناباورانه ی زنده یاد دکتر جعفر حبیبی

ایلقار نیوز: سال ۷۴ بود که با عنوان معلم تازه کار و تقریبا جوان در دبیرستان طالقانی به عنوان دبیر معارف اسلامی تدریس می کردم. در آن زمان که هنوز خبری ازjafar1 غربال دانش  آموزان و درجه بندی آن ها به نوع ۱ و ۲ و ۳ و مدارسی با القاب و مارک های گوناگون تیزهوشان، نمونه، شاهد، هیئت امنایی و عادی نبود. یادش بخیر آن روزگاران گذشته ی معلمی! چه کلاس های پر ذوق و شوق، و اندیشه محور و کارآمدی داشتیم. دبیرستان طالقانی در یک دوره ی زمانی در قالب سه یا چهار کلاس دانش آموز به لحاظ استعداد علمی، معرفت و اندیشه ورزی در حوزه های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی و حتی هنری در نوع خود بی نظیر بود و اگر تیغ تیز تجربه ی ناتمام نظام جدید آن زمان بر سرشان سنگینی نمی کرد به تمامه، آن کلاس ها دانشگاه بودند، هر چند ستارگان زیادی در سپهر علم و معرفت دیارمان نورافشانی می کنند اما جعفر!

شادروان مرحوم حضرت حجت الاسلام دکتر جعفر حبیبی، در یکی از آن کلاس ها بود که سه سال اندیشه ها، اخلاقیات، اطلاعات، باورها، تفکرات سیاسی و اجتماعی و دینی مان را در کلاس ها می آمیختیم و سال ها در خارج از کلاس و مدرسه و در حوزه های مختلف فکری از همدیگر می آموختیم که این اتفاق مرا بر آن داشت تا خاطرات و دریافت های خود را بنگارم تا یادی شود و یادمانی از آن شادروان. باشد که دوستان و همفکران آن یار سفر کرده را نیز در این یادمان شریک کنیم.

در اولین برخوردها که روال بنده بر این بود با دانش آموزان به عنوان یک دوست و رفیق  رفتار می کردم جعفر به نظر می رسید بیش از هم دل دوستی مان را ربود. او با معصومیت و سادگی تمام یکی از اعضای فعال و پرسشگر کلاس بود و فراتر از سن و زمان خود به مسایل اجتماعی و سیاسی می پرداخت. ما جعفر را خیلی زودتر از دوستان هم قد و قواره ی خود در کلاس های پرسش و پاسخ اجتماعی، اقتصادی، سیایس و حتی انتخاباتی همیشه همراه خود می دیدیم. در تحلیل مسایل سیاسی و روز صاحبنظر بود. شخصیت جعفر آنچنان از سادگی و زلالی و شفافیت برخوردار بود که در مسایل با صراحت و صداقت تمام وارد می شد و به این خاطر بود که جنس آب و آیینه مصداق جعفر است. از همان آغاز پیدا بود که وی دل در حوزه ی معنویت و دین سپرده اما در این دل سپردگی، شالوده و چارچوب استواری از عقل و استدلال، یقین و انتخاب آگاهانه داشت و این بود که علی رغم رشته ی تحصیلی اش (علوم تجربی) به اردوگاه علم و معرفت انسانی روانه شد.

جعفر از آغاز روحانی به معنای آسمانی بود حتی پس از این که در قم بود مباحثه و مناظراتی داشتیم. او به رودها و رودخانه ها نمی اندیشید و پیوستن به دریاها را در سر داشت. در درس و بحث اکثر مراجع شرکت می کرد و بهره می گرفت. برای آینده ی علمی و فکری او به عنوان یک شهروند امیدوار بودیم لیک غروب ناباورانه اش همه ی بوته ی امید را خشکاند و ما را در سوگی اسفناک فرو برد. روحش شاد.

مشکین سلام، قربانعلی محمدی

تیم مدیریتی پایگاه خبری ایلقار نیوز به نوبه خود سالگرد  شادروان مرحوم حضرت حجت الاسلام دکتر جعفر حبیبی را به همکارگرامی جناب آقای صفر حبیبی تسلیت عرض می نماید

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار