اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 10939 | تاریخ انتشار: 10:11:22 - شنبه 31 مرداد 1394 | بدون نظر | |

مدیرکل منابع طبیعی اردبیل:

مشگین شهر رتبه نخست طبیعت‌گردی و اکوتوریسم شمال غرب کشور

ایلقار خبر:شهامت هدایت پیش از ظهر امروز در بازدید از منابع طبیعی مشگین‌شهر اظهار داشت: با پلتوجه به ظرفیت‌هایی بالای گردشگری و منابع طبیعی در شهرستان مشگین شهر، این شهرستان توانسته براساس آمارها و بررسی‌های انجام شده رتبه نخست طبیعت‌گردی و اکوتوریسم شمال غرب کشور را به خود اختصاص دهد که این امر می‌تواند به توسعه منابع طبیعی و نیز شهرستان مشگین‌شهر منجر شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 25 درصد مراتع استان اردبیل در شهرستان مشگین‌شهر واقع شده است، تصریح کرد: 18 هزار هکتار از جنگل‌های ارسباران در این شهرستان بوده که این امر می‌تواند در رونق و توسعه صنعت طبیعت‌گردی در این شهرستان مفید و موثر باشد که انتظار می‌رود به این امر توجه جدی از سوی مسئولان شهرستانی شود.

هدایت از اجرای طرح ممیزی در سطح استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح و صدور سند برای اراضی در سطح استان مشکل دیرینه منابع طبیعی با روستاییان برطرف شده و زمین‌های منابع طبیعی و روستاییان مشخص شده و مشکلات در این حوزه از بین می‌رود که تلاش می کنیم تا هر چه زودتر این طرح در سطح استان اجرا شده و به اتمام برسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از خارج شدن بیش از 700 هکتار از اراضی ملی از دست افراد سودجو و متعرضان به این اراضی خبر داد و افزود:‌ این اراضی ملی با تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان منابع طبیعی استان اردبیل در مناطق مختلف آزادسازی شده که تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم با این امر با پدیده زمین‌خواری در سطح استان مقابله کنیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در امر محافظت از اراضی ملی و مقابله با پدیده زمین‌خواری بیان کرد: اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل برای تحقق تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش همه‌جانبه‌ای کرده و در این راستا 700 هکتار از این اراضی در استان آزادسازی شده است.

هدایت حراست از منابع طبیعی را وظیفه قانونی و شرعی مردم دانست و افزود:‌ در حال حاضر منابع طبیعی استان با کمبود نیرو مواجه بوده به طوری که تنها با 250 نفر نیرو در استان برای حفاظت از بیش از یک میلیون هکتار مرتع و 65 هزار هکتار جنگل اقدام می‌کند که برای توفیق در این حوزه نیازمند مشارکت مردمی و بسیج همگانی هستیم.

انتهای پیام/ تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار