باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

کد خبر: 11236 | تاریخ انتشار: 11:17:04 - پنج‌شنبه 5 شهریور 1394 | 3 نظر | |

در پی پاره کردن بنر های پل معلق:

تحلیلی بر رفتارهایی غیرمدنی از سوی عده ای ناآگاه در شهر سرعین

ایلقار خبر: در خبرها آمده بود بنرهای تبلیغاتی پل معلق مشکین شهر در شهر سرعین مورد بی مهری عده ای نااگاه قرار گرفته و از سوی برخی از مسئولین اردبیل نصب بنر غیرقانونی اعلام شده بود فارغ از قانونی یا غیر قانونی بودن نصب بنر به چرایی اقدام ناشیانه افراد خودسر و اظهارات مسئولین یاد شده می پردازیم.
ممکن است عده ای بر این باور باشند که رونق گردشگری مشکین شهر بازار صنعت توریسم در اردبیل و به تبع آن سرعین را تحت الشعاع قرار داده و از رونق آن بکاهد. بعبارت روشن افتتاح پل معلق نان عده ای را آجر کند. در نگرش سطحی و غیر کارشناسی این نظر مورد تایید می باشد اما امروزه به مدد ارتباطات و وجود نظریه های علمی و کارشناسی این گونه تفکر مردود بوده و مورد پذیرش صاحبان علم و اندیشه نمی باشد. لازم است برای آگاهی بیشتر خوانندگان عزیز و هم استانی های محترم به اثرات مثبت پل معلق وتکمیل پروژه گردشگری نور سبلان اشاره کنم:

ولی ملکی
طبیعت زیبا و چشمه های آب گرم معدنی و دره های سرسبز در یک کلام چشم انداز دامنه کوه سبلان از جانب مشکین شهر با جلوه خاص خود، هر بیننده را به سوی خود جلب می کند. این استعداد خدادادی سبب شده است که پل معلق بر روی دره زیبای خیاوچایی در نوع خود در سطح منطقه خاورمیانه و حتی جهان بی نظیر باشد بطوریکه اگر مسئولین استان و شهرستان همت کنند پل معلق استحقاق نمونه و مقام اول شدن در جهان را دارد و می تواند درکتاب گینس ثبت شود.
با توجه به آب و هوای استان اردبیل از جمله مشکین شهر و سرعین در صورت ایجاد مزیت های خاص افزایش توریسم به چندین برابر آمار موجود امکان پدیر است. بطوریکه منطقه توریستی و تفریحی نور سبلان به همین منظور طراحی گردیده و اجرا می شود که در صورت بهره برداری کامل از آن از اقصی نقاط جهان سیل گردشگران به منطقه سرازیر خواهد شد. و سرریز آن ناگزیر به شهرهای دیگر استان از جمله سرعین، چند برابر گردشگران فعلی خواهد بود.
باید بدانیم کوته اندیشی مارا از رسیدن به آرزوهای بلند باز می دارد. بیائید دست به دست هم دهیم و برای رونق استان زرخیز و نخبه پرور اردبیل چاره اندیشی کنیم که رونق توریسم یکی از راههای رسیدن به رونق اقتصادی استان می باشد. با این نگاه بایستی تابلوهای تبلیغاتی در سطح استان هماهنگی داشته و مقدم و مکمل هم باشند. به امید آنکه مسئولین امور در این جهت قدم بردارند و به آگاهی مردم استان در این راستا بیفزایند.
لازم به یاداوری است که در سالهای گذشته عده ای از همشهریان از احداث جاده سرعین به قینرجه (که به عنوان کمربند سبز مطرح شده بود) نگران بودند که آمار گردشگران مشکین شهر کمتر خواهد شد . در پاسخ آن عزیزان اینجانب مطرح میکردم که در صورت ایجاد مناطق گردشگری با مزیت نسبی بهتر، کمربند سبز نه تنها برای مشکین شهر یک تهدید نمی باشد بلکه یک فرصت طلایی خواهد شد. امروزه با افتتاح فاز اول پروژه گردشگری نور سبلان با نام پل معلق درستی پیش بینی فوق به اثبات رسید بطوریکه اینک باعث نگرانی اهالی محترم سرعین گردیده است که البته با توضیحاتی که در سطور بالا داده شد این نگرانی نیز بی پایه و اساس می باشد.

انتهای پیام/اقتصاد مولد

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


3 ديدگاه مطلب براي " تحلیلی بر رفتارهایی غیرمدنی از سوی عده ای ناآگاه در شهر سرعین " ارسال شده است.

  1. مشكيني گفت:

    ممنون از جناب دكتر ملكي، انصافا فكر تان كه تقريبا از ١٥ سال قبل مطرح شده است بسيار سازنده و ارزنده بوده است اميدواريم كه در انتخابات اتي برنده باشيد و كارها بيش از كذشته رونق داشته باشد،ما نيز از جنابعالي حمايت مي كنيم.

  2. آرمان گفت:

    انصافا” كه مهندس ملكي ديد بسيار وسيع و بالاتري نسبت به همه امور دارند

  3. حسین گفت:

    دررابطه با دکتری ملکی توضیحی بفرمایید

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار