اجاره سوئیت در مشکین شهر

یکصدو پنجیم شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

کد خبر: 10618 | تاریخ انتشار: 16:20:03 - چهارشنبه 21 مرداد 1394 | 12 نظر | |

گزارشی از:

سیزدهمین جلسه مجمع عمومی اصلاح طلبان مشکین شهر/عکس

ایلقار نیوز به نقل از مشکین سلام ،سیزدهمین جلسه مجمع عمومی اصلاح طلبان مشگین شهر، روز یکشنبه ۹۴/۵/۱۹ با حضور اکثریت اعضاء با
موضوع انتخابات و کاندیداهای احتمالی اصلاح طلبان، تجزیه و تحلیل وضعیت رقباء و آرایش سیاسی جریان های سیاسی و برنامه ها ی احتمالی در خصوص انتخابات آینده برگزار شد.

با توجه به نزدیک بودن انتخابات و اعلام حضور و فعالیت افراد متعدد در این دوره و احتمال کشیده شدن رقابت ها به دور دوم مانند انتخابات مجلس ششم مجلس شورای اسلامی و با وجود اینکه چند نفر از افراد حاضر در انتخابات  به علت حضور متعدد در انتخابات نامشان برای جامعه آشناست اما علی رغم این نقطه قوت دارای نقاط ضعف و آراء منفی در بدنه جامعه هستند و در واقع دافعه شان بیشتر از جاذبه شان است بنابراین برای استفاده مطلوب از این شرایط نقطه نظرات و  دیدگاهای متعددی از سوی حاضرین جلسه مطرح شد. ولی با وجود نظریات متفاوت و بعضا متضاد، اشتراک نظر بر روی  مواردی وجود داشت که قابل توجه بود.

اکثریت در ضمن سخنان شان بر  این نکته اشاره می کردند که اصلاح طلبان با مشورت و رایزنی از درون جمع خودشان کاندیدای نهایی را انتخاب کنند هر چند در مقابل این نظر اکثریت، اشخاصی بودند که اعتقاد حداقلی بر انتخاب فردی خارج از این جمع نظر داشتند. حاضرین حرکت های خود محور و فعالیت هایی که باعث سوء استفاده جریان مقابل از آن می شود را به صلاح جریان ندانسته بیشتر بر این تأکید داشتند که علی زین العابدین به علت کاریزما و قدرت بسیج کنندگی و نام آشنا بودن در عرصه سیاسی و ایثارگری همچنان جزء کاندیدهای احتمالی  مجموعه باشد. هر چند این مسأله مخالفانی هم داشت.

در ادامه جلسه با توجه به عقب نشینی دو تن از پنج کاندیدایی که در اواخر اسفند ماه سال گذشته اعلام حضور کرده بودند و عدم حضور متوالی  دو تن دیگر در جلسات اصلاح طلبان که مورد اعتراض اعضا قرار می گرفت در این جلسه بیش تر بحث درباره کاندیداتوری علی زین العابدین و همزمان حضور اکبر مردانی و پیشنهاد عده ای از دوستان و اصلاح طلبان برای اعلام حضور  محمد بدری بود.

در این میان به نظر می آید اکبر مردانی به عنوان کارشناس ارشد عرفان و ادب با داشتن سابقه مدیریتی در آموزش پرورش مشکین شهر در دوره نمایندگی خلیل آقایی، اخلاق گرا بودن در مسایل سیاسی و اجتماعی و اتکا به آراء زادگاهش همچنین داشتن پایگاه آراء اجتماعی در میان یرخی اصولگرایان و دارا بودن جایگاه مطلوب در بدنه آموزش پرورش  وزنه قابل اتکائی برای انتخابات باشد.

همچنین با توجه به احتمال حضور یا عدم حضور  محمد بدری در اثر رایزنی ها و مشورتها که با داشتن کارشناسی ارشد علوم سیاسی و  چهره ای مقبول و شخصیتی خوشنام در حوزه سیاسی و اجتماعی  و همچنین دارا بودن هویت سیاسی اصلاح طلبانه و داشتن جایگاهی قابل قبول در درون این جریان قدرتمند شهرستان ، همزمان حضور مستمر  در رسانه ها با داشتن مقالات و تحلیل های قوی در خصوص مسایل پیش روی جامعه که می تواند او را شخصیتی موجه و نام آشنا در بین اصحاب رسانه ،کارکنان و فرهنگیان مشکین شهر خصوصا بخش لاهرود نشان دهد و با وجود اینکه ایشان  تا کنون هر گونه مسؤولیت اجرایی پیشنهادی از طرف مقامات عالی شهرستان را قبول نکرده آیا او تصمیم بر اعلان رسمی حضور در انتخابات خواهد گرفت یا همچنان فعالیت در سیاست نظری و مدنی را به سیاست عملی ترجیبح خواهد داد ؟و آیا به جمع اکبر مردانی و علی زین العابدین خواهد پیوست یا نه؟

به نظر می رسد اصلاح طلبان با گذر زمان بهترین ترکیب را برای انتخابات آینده از نظر جایگاه اجتماعی و سیاسی تشکیل می دهند که با هم افزایی آراء و توازن سیاسی می توانند نتیجه بهتری بگیرند البته به شرطی که در کوتاه ترین زمان تکلیف خود را مشخص کنند و این را بدانند که یک اجماع ۶۰ درصدی به موقع بسیار کار آمدتر از یک اجماع ۱۰۰ درصدی بی موقع و بی اثر خواهد بود در این میان طبیعی است که برخی بنا به صلاحدید خود در این جمع نباشند اما این دلیل نمی شود اکثریت وقت گرانبها را هدر بدهند.

در ابتدای این جلسه با نظر جمع از بین بهمن خادم مسجد و عسگر عطایی برای جایگزینی  اکبر تقی زاده به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری قرعه کشی انجام گرفت که عسگر عطایی به عنوان عضو جدید شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مشکین شهر معرفی شد.

انتهای پیام/عکس حمید نجف اوغلی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


12 ديدگاه مطلب براي " سیزدهمین جلسه مجمع عمومی اصلاح طلبان مشکین شهر/عکس " ارسال شده است.

 1. علی گفت:

  باش تا صبح دولتت بدمد

  • جعفر2 گفت:

   با سلام خدمت دوستان به اصطلاح اصلاح طلبٰ. در بین جمع افرادی مشاهده می شود که متاسفانه حتی نمی توانند آرمانهای اصلاح طلبی را تشریح نمایند صرف حضور و عضویت افراد در این جلسات نمی تواند کسی را اصلاح طلب نماید.

 2. اصلاح طلب گفت:

  بنظرم به خاطر احترام ریش سفیدی هم که بود نباید قرعه کشی می شد و باید بهمن خادم مسجد انتخاب می شد مگر قبلا اکبر تقی زاده با قرعه کشی انتخاب شده بود ؟ البته خادم مسجد باید خودش قرعه را قبول نمی کرد . منطق در کارها ارزش جلساتتان را بالا می برد .

 3. سلام گفت:

  مثل اینکه حاج علی در جلسه حاضر نبودند .حاج اقا بجز دو سه نفر از عزیزان حاضردر جلسه مابقی اعضا از مقبولیت مردمی برخوردار نیستند بهتر است یک تیم قوی از الان چینش نمایید که به درد شما بخورد

 4. همشهری گفت:

  حامیان دولت ،اصلاح طلبان وتحول خواهان بخوانند!به نظر من تحلیل وارزیابی انتخابات باید بر اساس واقع بینی وشرایط جامعه باشد .لذا دور نمای انتخابات این دوره نشان می دهدکه از طرفدارن دولت واصلاح طلبان،اسدی نماینده نخواهد شد بدین جهت دور اول موفق به کسب اراءنخواهد شد اگر به دور دوم هم کشیده شود با هرکی (مثل دوران اقای اقایی وهمتی)قطعا شکست خواهد خورد. ۲-اقای زین العابدینی که از اصلاح طلبان ناب منطقه بوده وهست ،امامتاسفانه همیشه با مشکل تائید صلاحیت روبروست اما اقای بدری که باز از محبوبیت خاص بین اصلاح طلبان منطقه واستان شاید مرکزهست بدلیل داشتن دوستانی صادق در شرق ودر غرب ودر منطقه لاهرود وبجهت خوشنامی وصداقتی که مردم ازو سراغ دارند با حمایت این سه نفرحداقل به دور دوم راه پیدا بکند قطعا انتخاب مردم خواهند بود لذا به نظر بنده بهتر است مردانی اقای اسدی وزین العابدینی بیشتر ازاین دچار تعلل نشوند بایک تصمیم جدی طرحی نو در انداخته از انتخابات کنا رکشند البته اگر غرور وعلاقمندی به قدرت این سه بزر گوار اجازه دهد

  پاسخ دادن

 5. سلام گفت:

  مردانی هم میتونه رای آوری خوبی داشته باشه اگر علی زین العابدین واقعا از ته دل برای محمد بدری کار کنه مجموع آرائ این دو در نبود اسدی می تونه محمد بدری را به دور دوم بره . این شاید در اول کمی حرف سنگینی باشه اما باور کنید همه کاندیداها خیلی ضعیفتر از اینها شروع کردن و الان شدن بت برای ما که حتما باید کسی دها سال اسمش گفته بشه تا مردم به او رای بدهند.

 6. هموطن گفت:

  از خودتان خیال بافی نفرمائید در لاهرود و حومه کسی این دوست محترم را نمی شناسند……….

 7. حسن گفت:

  يوخومدا كؤردوم حسن آليب مني،…..
  اين به اصطلاح اصلاح طلباني كه مطرح ميشوند هيجكدام در حد نماينده بودن نيستند و راي نمي اورند.

 8. فرهنگی گفت:

  اقای مردانی اصلاح طلبی نوپاست

 9. سینا گفت:

  به نظرم باتوجه به اینکه احتمالا شورای نگهبان به اقای زین العابدینی اعتماد نکند و با توجه به وضعیت شهرستان اقای مردانی گزینه خوبی باشند چون فردی هستند که رای منفی ندارند و اگر رای اصلاح طلبان به صندوق او وارد شود احتمال پیروزیشان خیلی بالا میرود

 10. منصف گفت:

  با احترام به نظر تمامی دوستان ، با نظر سینا موافقم .

 11. محمديان گفت:

  سلام بر اقاي مرداني عزيز، نظر به اينكه شما از روستاي بريخان هستيد و حضور شما در انتخابات موجب برداشت از اراي اقاي ملكي خواهد شد بنابراين امدن شما كمك حال ي اسدي خواهد شد و بايدبه اين نكته توجه فرماييد. فردي را به ميدان بفرستيد كه از اراي اسدي بكاهد هرجند اسدي تمام شده است اما بايد اسدي را با قتدار از صحنه بيرون راند.شما اصلاح طلبان شايسته است كسي را بفرستيد به ميدان كه به شكستن اسدي كمك كند. در شرايط فعلي فقط با ملكي ميتوان اسدي را شكست داد.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار