سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 10946 | تاریخ انتشار: 11:08:32 - شنبه 31 مرداد 1394 | 1 نظر | |

دکتر روحی:

عده‌ای تلاش می‌کنند با تفکر کینه‌ای، دولت روحانی را به نام خود تمام کنند

ایلقار خبر :دکتر روحی پیش از ظهر امروز در همایش جبهه ایستادگی اردبیل اظهار کرد: در این ۳۶ روحیسال داعیه‌داران اصولگرایی و اصلاح‌طلبی همیشه به این جناح‌ها خیانت کردند و
دولت اعتدال نباید اجازه دهد تا این خیانت تاریخی از سوی داعیه‌داران اعتدال نیز تکرار شود.

وی با بیان اینکه بحث ولایت فقیه علاوه بر اثبات در کلام قرآن و سیره اهل بیت با تئوری آمریکا نیز قابل اثبات است، تصریح کرد: در خود کشور آمریکا حتی نظریه‌پرداز معروف این کشور در اصول ۱۴گانه خود موضوع وحدت فرماندهی را در سازمان مطرح می‌کند که این وحدت فرماندهی در جمهوری اسلامی ایران به نام ولایت فقیه یاد می‌شود که خود غربی‌ها نیز به آن اذعان دارند.

وی با بیان اینکه این همان فصل‌الخطاب واقعی در انجام امور و نقطه مشترک و اتفاق واقعی است، گفت: از یک اجتماع کوچک مانند خانواده بگیریم تا جامعه وسیع و فراگیر همه نیازمند این فصل‌الخطاب و فرماندهی در حرکت‌ها و سازماندهی‌ها هستیم که در جامعه اسلامی ما نیز ولایت مطلقه فقیه در رأس کار است و همه باید تابع این محوریت و مرکزیت باشیم.

روحی افزود: جالب است اگر در نظام غرب حق وتویی وجود دارد که در حقیقت پایان‌بخش تمام مجادلات و مباحثات است ما از این حق وتو در نظام اسلامیمان به عنوان فصل‌الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری یاد می‌کنیم که در اعتقادات معنویمان نیز بزرگ و سرور یک جامعه می‌تواند فصل‌الخطاب تمام صحبت‌ها و اظهار نظرها باشد که قطعاً در کشور ما نیز همکاری بین قوا در عین تفکیک وظایف آنها و انسجام و هدف‌گذاری درست در سایه ولایت‌پذیری و انجام شایسته امور امکان‌پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما در بحث تفکرات و روش‌ها سلیقه‌ای و ستیزه‌جویانه عمل نمی‌کنیم و هدف ما بر این است تا آن روش‌ها و سلیقه‌های مختلف که در حقیقت از مجرای احزاب مختلف بیرون می‌آید به نقطه اشتراک و افتراق در توسعه و پایبندی به اصول قانون اساسی تعریف و در نظر گرفته شود.

روحی اضافه کرد: در فضای رقابتی نباید مشکلی در رسیدن به آن هدف و آرمان واقعی باشد هر چند که در اکثر دولت‌ها که بر سر کار آمده‌اند روند مصادره‌ای را شاهد هستیم ولی باید این واقعیت را بپذیریم که هر دولتی به سمت مصادره‌ای شدن توسط احزاب و گروه‌ها سوق پیدا کند قطعاً آن دولت موفق و کارآمد نیست.

وی دولت اعتدال و روش در نظر گرفته در این دولت را یادآور شد و ادامه داد:‌ در این دولت هم کشمش بر سر احزاب راست و چپ در مصادره واقعی کاملاً مشهود است و دلیل اصلی این مصادره نیز بهره‌برداری از منافع و حرکت‌های تند مزاجی است که حتی گاه جلوتر از خط ولایت می‌خواهند ضربه و خدشه‌ای به حرکت دولت‌ها بزنند.

روحی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به نظر می‌رسد عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش شدند و همین تندروی‌ها و جلوتر از خط ولایت حرکت کردن‌ها آسیب‌هایی را وارد می‌کند که رهبر معظم انقلاب نسبت به این آسیب‌ها هشدارهای جدی را همیشه ارائه کردند.

روحی اظهار کرد: در هر حزب چه جناح چپ و یا جناح راست و یا چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب اگر عده‌ای بخواهند تفرقه را بیشتر کنند، خائن به این ملت و نظام هستند در حالی که فصل‌الخطاب همه ما باید فرمایشات مقام معظم رهبری باشد.

وی افزود: احزابی که با کینه و سرخوردگی عده‌ای درست شود احزاب موفق آرمانی انقلاب نیستند بلکه همان خوارج دوران حضرت علی (ع) هستند که به روی امام زمان خود شمشیر کشیدند.

روحی آفت حزبی را در کشورمان خواسته یا ناخواسته مصادره به اسم و برخی حرکت‌های غیرمنطقی و غیراصولی اعلام کرد و ادامه داد: باید این واقعیت را بپذیریم که در هشت سال دفاع مقدس همه ملت در صحنه بودند و آنهایی هم که از مشکلات اقتصادی زبان به گلایه نگشودند در حقیقت تداوم‌بخش پیروزی‌های رزمندگان بودند اما اینکه بخواهیم امروز با عقده‌های شخصی و کینه‌ها مردم را از هم جدا کنیم تا به بهانه حضور در جبهه یا عدم حضور تفرقه ایجاد کنیم درست و منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی در ادامه بیان کرد: احزابی که از عقده‌های شخصی و حقدها درست شود و در آن هیچ سعه صدر نباشد قطعاً راه به خطا برده و ناکام می‌مانند.

معاون سابق هماهنگ کننده دانشگاه های آزاد استان اردبیل اضافه کرد: با همان تفکر کینه‌ای و مصادره به اسم عده‌ای تلاش می‌کنند تا دولت روحانی را به نام خود تمام کنند در حالی که اصلاً چنین اندیشه و تفکری درست نیست چراکه دولت یازدهم دولت همه ملت است و همه باید در زیر سایه این نظام و تلاش دولت احساس آسودگی کنند.

روحی با بیان اینکه نباید تخم نفاق و تفرقه در جامعه کاشته شده و بین آحاد مردم جدایی و دو دستگی شکل بگیرد، اظهار کرد:‌ در شش ماه مانده به انتخابات عده‌ای مدعی هستند که برای حضور افراد سالم در انتخابات دیر شده چراکه این افراد باید از دو سال پیش با توزیع درهم و دینار نظر مردم را جلب می‌کردند در حالی که شیعه علی (ع) هیچ وقت به خاطر جلب نظر مردم رنگ ریا و تظاهر به خود نمی‌پوشد.

وی تصریح کرد: ما به هیچ وجه راضی نیستیم که هندوانه زیر بغل مردم بگذاریم و با دو رویی و نفاق در صدد گرفتن آرای مردم باشیم چراکه اگر صدا و سیما می‌خواهد ریشه این فتنه و نفاق را بررسی کند باید واقع‌بینانه و به دور از تظاهرسازی به این عرصه وارد شود.

روحی قوی بودن یک جامعه و نظام را در سایه حزب موفق با روش منطقی نه با منیت‌ها و کینه‌ها به همراه تبعیت از ارزش‌ها، آرمان‌ها و قانونمداری به همراه صیانت از آرای مردم در پیشبرد اهداف اعلام کرد.

استاد مدیریت دانشگاه‌های اردبیل گفت: هیچ دولت افراطی و مصادره‌ای در این کشور موفق نمی‌شود و باید در کنار تبعیت از مقام معظم رهبری و قانون‌مداری از هرگونه افراط‌گری و حرکت بیهوده پرهیز کرده و توان مضاعف خود را در انجام مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها به نمایش گذاشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " عده‌ای تلاش می‌کنند با تفکر کینه‌ای، دولت روحانی را به نام خود تمام کنند " ارسال شده است.

  1. اکبر غفاری گفت:

    ما تا آخرین نفس در کنارت خواهیم ایستاد ای مرد از جنس اعتدال

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار