اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

کد خبر: 11297 | تاریخ انتشار: 20:09:32 - جمعه 6 شهریور 1394 | 4 نظر | |

بررسی:

هزینه ها و کارهای انجام گرفته ناهمگون میراث فرهنگی مشگین شهر

ایلقار خبر : در هفته دولت اکثر نهاد و سازمان های دولتی برای معرفی عملکرد خود و ارائه کارهای انجام گرفته تبلیغاتی را جهت اطلاع رسانی به مردم ارائه نمودندنمودند و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشکین شهر نیز از این قافله عقب نمانده و با چاپ بنرو نصب آن در سطح شهر اقدامات خود را معرفی نموده است این خدمات هر کدام به نوبه خود جای تشکر و قدردانی دارداما همانگونه که در این هفته باید خدمات انجام شده بازگو گردد باید سوالات مردم نیز پاسخ داده شود.

 با توجه به رویکردی که مشکین شهر در زمینه گردشگری دارد و تلاش و همت سرمایه گذاران بخش خصوصی که موجب رونق و آبروداری مشکین شهر در زمینه گردشگری شده است و اگر نبود همت این سرمایه گذاران در بخش آبهای معدنی و گردشگری و بخصوص افتتاح پل معلق مشکین شهر ، به جرات می توان گفت میراث فرهنگی و گردشگری مشکین شهر هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

متاسفانه در طول سالیان متوالی این درد گریبانگیر میراث فرهنگی مشکین شهر بوده است و به جز ساماندهی بقعه شیخ حیدر که آنهم نزدیک به یک دهه است که شروع شده ولی هنوز هم تکمیل نشده است ، هیچ کار ماندگاری در این شهر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری صورت نگرفته است .

یکی از هزینه ها مربوط به تابلو های مسیر گردشگری است که مبلغ یک میلیارد ریال نیز برای آن هزینه شده است آنچه عیان است تابلوهایی که در خیابان ها و مسیرهای گردشگری نصب شده با بی سلیقگی تمام نه تنها موجب راهنمایی مسافران نشده بلکه موجبات سردرگمی مسافران نیزگردیده است، تابلوهایی با ابعاد کوچک و نوشته های ریز و جهت های نامشخص که هزینه ای چنان گزاف برای آن جای تامل دارد .

در مورد سایر هزینه ها نیز قضاوت با شماست

DSC_0270ای کاش در هفته دولت شاهد اتمام مرمت و بازسازی کهنه قلعه بودیم که در حال مرگ تدریجی است و آخرین نفسهایش را در زیر بی توجیها میکشد

ای کاش خبر اتمام مرمت کارونسرای قانلی بولاغ که در بی مهری کامل رها شده است می شنیدیم .

ای کاش شاهد پایان مرمت یکی از زیباترین بنای تاریخی کشور ، بقعه شیخ حیدر بودیم

ای کاش شاهد افتتاح موزه ای بودیم که هنوز هم جای کلنگش بر روی زمین جاخوش کرده است

ای کاش شاهد افتتاح سایت موزه شهر یری بودیم

و ای کاش…..

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


4 ديدگاه مطلب براي " هزینه ها و کارهای انجام گرفته ناهمگون میراث فرهنگی مشگین شهر " ارسال شده است.

 1. شهروند گفت:

  ایکاش ایکاش وایکاش و……….قتی معلمی را از کلاس بیرون می کشند وسکان شهر توریستی مشگین شهر را به وی می سپارند بیش از این انتظار نمی رود.

  • sasan گفت:

   yek masol ba savad dar shahr darim bebinid mishe onam farari dad ishon ostade bande to daneshgah bod az vagti omade miras ro kasi mishnase gablan meshkin mirase farhangi dasht?????????? ma ke nadidim

 2. محمد گفت:

  هر سرویس بهداشتی 50 میلیون تومان واقعا که برای دو سرویس بهداشتی 100میلیون تومان زیاده اگه اینها موزه بسازند فکر می کنم بودجه نفت و باید هزینه کنند

  • منصف گفت:

   چرا تا خبری درج نشده تخریب مان اماده است سرویس بهداشتی جدید الاحداث میراث در پارک ولایت را دیده ای ؟ مساحتش چقدر است؟ تا بحال کارگری را سر کاری برده و مزد داده ای؟ بنده داخلش را ندیده ام اما حداقل 50 متر مربع هست و طرح ابتکاری و جالبش قابل تحسین بیایید منصف باشیم و از زحمت کشان انتقاد کنیم یعنی هم حسن انها را ببینیم هم بدی شان را بنده مهندس عمرانم این سرویس بهداشتی در بخش دولتی 50 میلیون راحت هزینه دارد.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار