اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

کد خبر: 12077 | تاریخ انتشار: 22:14:48 - سه‌شنبه 31 شهریور 1394 | بدون نظر | |

رئیس آموزش و پرورش مشکین شهر:

اول مهر بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است

ایلقار نیوز :نشست خبری  رئیس آموزش و پرورش مشکین شهر با حضور رسانه های مکتوب و مجازی در اداره آموزش و پرورش مشکین شهر برگزار گردید .

در این نشست صمیمی ، DSC_0769محمد حسین حسین نژاد رئیس آموزش و پرورش مشکین شهر با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان دفاع مقدس ، اغاز سال تحصیلی را بزرگترین رویداد فرهنگی کشور دانست .

رئیس آموزش و پرورش مشگین شهرگفت : حضور یازده میلیون نفر دانش آموز و یک میلیون نفر معلم و کادر اداری در آغاز سالتحصیلی  به صورت مستقیم و به همراه آنها 22 میلون نفز از اولیا که به صورت غیر مستقیم در اولین روزماه مهر و گشایش دروازه های علم و دانش درگیر هستند بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است .

وی با تبریک بازگشایی مدارس به معلمان و فرهنگیان از تشکیل کارگروه پروژه مهر خبرداده و افزود : در سطح شهرستان مشکین شهر کمیته پروژه مهر در قالب پنج کارگروه های سازماندهی و ساماندهی ،تعمیر وتجهیزو نگهداری ، اطلاع رسانی و تبلیغ ، نظارت و ارزیابی و کارگروه تایید و صلاحیت از اردیبهشت ماه 94 فعالیت خود را اغاز نموده اند.DSC_0784

وی از آمادگی تمامی فضاها و نیروی انسانی برای آمادگی برگزاری جشن ورود دانش آموزان به سنگر علم و دانش خبرداده و افزود : تعداد کل مدارس مشکین شهر 221 مدرسه با کد آموزشگاهی می باشد که شامل 114 مدرسه ابتدایی ، 72 مدرسه متوسطه اول و 35 مدرسه متوسطه دوم می باشد که در قالب 71 مدرسه شهری و 150 مدرسه روستایی فعالیت آموزشی و تربیتی خود را آغاز نمودند .

حسین نژاد افزود : تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس مقطع ابتدایی 11200 نفر در مقطع متوسطه اول 5000 نفر و در مقطع متوسطه دوم 4000 نفر از اول مهر مشغول تحصیل خواهند بود نیروی انسانی فعال در حوزه اموزش و پرورش مشکین شهر 1072 نفر از آقایان و 1033 نفراز خانمها در قالب مدیر ، معاون ، کادر اداری ، مربی و 205 نفر دربخش خدمات مستقیما در چرخه آموزش و پرورش مشکین شهر قرار دارند .

رئیس آموزش و پرورش باارائه آماری از بیسوادی در سالهای گذشته اظهار داشت : نهضت سوادآموزی با تلاش و تعامل معاونین آموزشی و همگرایی و همدلی بین مسئولین و شورای سیاست گذاری نهضت اتفاق افتاد روند سوادآموزی روند رو به رشد قابل توجهی داشته است .

حسین نژاد در بحث کنکور نیز به افزایش چشمگیر قبولیها در رشته های تاپ دانشگاه هها ی سراسری اشاره نموده و اظهار داشت : با تلاش و کوشش و برنامه ریزی مدونی که انجام گرفت و با توجه به تجربیات سالهای گذشته فرآیند برگزاری کنکور در فضایی آرام و مطمئن برگزار گردید و طبق آخرین آمار از قبولیهای کنکور؛ در سال گذشته 28 نفر رتبه زیر 300منطقه ای کسب نموده بودند که با تلاش و کوشش معلمان ومجموعه آموزش و پرورش این آمار به 76 نفر در کنکور 94 افزایش یافته است و تقریبا سه برابر ،رتبه های برتر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و رتبه زیر 1000 کشوری نیز از 5 نفر به 6 نفر افزایش یافته است .

وی افزود : شهرستان مشکین شهر در مقایسه با سایر شهرهای منطقه بسیار موفق عمل نموده است و کسب نتایج درخشان دانش آموزان مهر تاییدی بر این ادعا می باشد و15 نفر در رشته های پزشکی ، دربورسیه پزشکی 5 نفر و پردیس پزشکی 5 نفر ،  رشته دندانپزشکی 2 نفر و دندانپزشکی پردیس 1 نفر قبولی داشتیم . و در رشته های فنی مهندسی نیز در رشته هوا فضا و دانشگاه نفت و سایر رشته های مهندسی قبولی داشتیم که افتخار بزرگی برای مشکین شهر می باشند و مسئولان آموزش و پرورش و فرماندار نیز در منزل این عزیزان حضور یافته و ضمن بررسی مشکلات آنها از آنان تجلیل نموده اند.

رئیس آموزش و پرورش مشکین شهر همچنین گزارشی از روند فعایت ها و برنامه های انجام گرفته در زمینه اسکان ، تجهیزو بازسازی مدارس ، ساخت درمانگاه امام علی(ع) فرهنگیان و برگزاری جشنواره های دانش آموزی و جشنواره خیرین مدارس ارائه نمودند .

DSC_0772

DSC_0787

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار