اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 11484 | تاریخ انتشار: 15:41:22 - چهارشنبه 11 شهریور 1394 | بدون نظر | |

مهندس قدیر پسندی :

حرکت به سوی توسعه پایدار تعامل و همکاری ارگان های مختلف را می طلبد

ایلقار خبر:مدیر مجتمع باغات میوه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: حرکت به سوی قدیر پسندیتوسعه پایدار تعامل و همکاری ارگان های مختلف را می طلبد.

قدیر پسندی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، با اشاره به برنامه‌های شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تصریح کرد: این شرکت برای حرکت در مسیر علمی و افزایش کیفی و کمی تولید با برنامه ریزی‌ها و مطالعات گسترده‌ای که انجام داده حرکت جدی به سوی تولیدات همخوان با تکنولوژی نوین را شروع کرده است.

وی افزود: طرح کاشت ارقام جدید میوه به روش کشت بافت در اولویت کاری این شرکت و برنامه هایش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بحث منابع آبی و مدیریت آن در شرایط خاصی قرار گرفته، خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف در بحث آب شرب و آب کشاورزی باید در اولویت تمام برنامه‌ها باشد، عدم مدیریت منابع آبی در آینده نزدیک ما را دچار مشکل جدی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در گام اول باید منابع آبی را درست ذخیره کرده و بصورت بهینه وصحیح انتقال دهیم ، اضافه کرد: اگر این سیکل با شرایط استاندارد به اجرا در آید بسیاری از مشکلات و مسائل ما حل خواهد شد.

پسندی افزود: بسیاری از سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی دولت با تعامل و هم اندیشی نهادهای زیر مجموعه دولت قابل اجرا است. وقتی که دولت در اجرای طرح‌های مفیدی مانند اجرای سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و آبیاری تحت فشار، بخش عمده هزینه‌ها را پرداخت کرده و مابقی را بصورت وام‌های کم بازده پرداخت می‌کند، نباید شاهد استفاده از روش‌های سنتی و غیر مقرون به صرفه در مزارع باشیم.

وی با یادآوری اینکه استان اردبیل در بهترین شرایط جغرافیایی برای کشاورزی قرار دارد، خاطرنشان کرد: وجود شرایط آب و هوایی بی نظیر، خاک غنی، منابع آبی کافی و همچنین قرار گرفتن در نزدیکی بازارهای مصرف داخلی و خارجی پتانسیل‌هایی هستند که می‌توانند بخش اعظمی از معضل بیکاری را در این استان حل کرده و اردبیل را بعنوان یکی از توسعه یافته‌ترین استان‌های کشور و منطقه قفقاز مطرح کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار