گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 11546 | تاریخ انتشار: 16:37:52 - پنج‌شنبه 12 شهریور 1394 | بدون نظر | |

فرماندار مشگین شهر :

تولید ارگانیک حبوبات به سایر محصولات کشاورزی تسری پیدا کند

ایلقار خبر:ابراهیم امامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: ابراهیم امامینباید ظرفیت گیاهان دارویی و توسعه صنایع مرتبط با آن که شهرستان مشگین‌شهر پیشگام در این زمینه است مورد بی‌توجهی و یا غفلت قرار گیرد.

وی گفت: ما در کنار حفاظت و صیانت از عرصه‌های مرتعی و منابع  طبیعی باید از قابلیت منحصر بفرد تنوع گیاهان دارویی به بهترین شکل استفاده کنیم تا حرکت تحولی که در این حوزه اتفاق می‌افتد سودآوری و ارزش افزوده بیشتری را برای استان اردبیل به ارمغان بیاورد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر عنوان کرد: دورنمای توسعه کشاورزی نشان می‌دهد که ما باید به سمت تولید محصولات ارگانیک، گلخانه‌ای و کشت گیاهان دارویی اقدام کنیم تا با گذر از کشت سنتی به بهره‌وری بیشتر دست پیدا کنیم. امامی افزود: همانطوری که ما در تولید حبوباتی همچون نخود و عدس به شکل ارگانیک اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام می‌دهیم ضرورت دارد در سایر تولیدات کشاورزی نیز همین شیوه را ادامه داده و در تولید محصولات ارگانیک به یک برندسازی دست پیدا کنیم.

این مسئول یادآور شد: در کنار توسعه کشاورزی باید از ظرفیت باغات و دیگر توانمندی‌های بخش کشاورزی در توسعه صنعت گردشگری نیز استفاده کنیم چرا که به نظر می‌رسد این ظرفیت خوب و توان بالا مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: ما نباید در برنامه ششم توسعه یک نگاه محدود و منفک از هم را تجربه کنیم بلکه بهتر است با یک دورنمای مناسب اولویت‌های توسعه استان اردبیل را مورد توجه و دقت نظر واقعی قرار دهیم.

امامی کمبود منابع آب و توجه دقیق و جدی به حل معضلات در این زمینه را یادآور شد و ادامه داد: در برنامه ششم توسعه باید ظرفیت‌های مناطق مختلف استان و توانمندی‌های بخش‌های گوناگون مورد دقت و توجه قرار گیرد تا هر منطقه متناسب با این توانمندی‌ها در مسیر توسعه بیشتر گام‌های جدی‌تر و عملی‌تری را بردارد.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار