دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 13309 | تاریخ انتشار: 15:52:06 - یکشنبه 26 مهر 1394 | بدون نظر | |

امور اجرایی مراسم تاسوعا و عاشورا بر عهده شهرداری اردبیل است

مدیر روابط عمومی شهرداری اردبیل با اشاره به اینکه ساماندهی ایستگاه های صلواتی برای اولین بار توسط شهرداری اردبیل صورت می گیرد اظهار کرد: کلیه امورات اجرایی اجتماعات عظیم روز تاسوعا و عاشورا به عهده شهرداری بوده و به منظور عملیاتی نمودن این اقدامات، کمیته ویژه تاسوعا و عاشورا در شهرداری اردبیل تشکیل شده است.

 

ایلقارنیوز: نشست مشترک مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل با مسوولان روابط عمومی مناطق ۴ گانه شهرداری به منظور هماهنگی و بررسی راهکارهای اطلاع رسانی و تبلیغی مناسب در خصوص ماه محرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل، مجتبی لاله در این نشست ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش به عموم مردم عزادار حسینی شهر اردبیل، به تشریح برنامه های شهرداری این شهر در خصوص مراسمات عزادارای محرم و صفر پرداخت.

مجتبی لاله

 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل، با بیان اینکه نباید از درس ها و تعالیم نهفته در محرم به ویژه عاشورای حسینی غفلت کنیم، از آمادگی روابط عمومی شهرداری اردبیل برای همکاری با هیئت های مذهبی در جهت برگزاری هرچه بهتر مراسمات ویژه دهه محرم خبر داد.

لاله ضمن توصیه به مسوولان روابط عمومی مناطق ۴ گانه شهرداری اردبیل در خصوص پیشبرد اهداف تعیین شده، به نقش شهرداری به عنوان یک نهاد مسوول در شهر اشاره و تصریح کرد: شهرداری اردبیل تلاش خود را جهت همکاری هرچه بیشتر با مساجد، هیئات عزاداری و سینه زنی به کار می بندد تا محرم و صفر امسال هرچه باشکوه تر برگزار گردد و مبلغان دینی بتوانند رسالت خود را به بهترین شکل به انجام برسانند.

وی همچنین اذعان داشت: سیاهپوش کردن معابر سطح شهر اعم از نصب پرده های عرضی، بنرهایی با موضوع عاشورا و همچنین پیام های فرهنگی و شهروندی در طول خیابان و میان بلوارها در دستور کار بوده که عمده این اقدامات انجام پذیرفته است.

لاله استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در امر تزئینات شهری ویژه ماه محرم برای اولین بار از سوی روابط عمومی شهرداری اردبیل را خاطرنشان کرد و افزود: امسال علاوه بر مرکز شهر در امر سیاهپوشی و تزئین مناسبتی معابر واقع در حاشیه شهر در محلات ۱۳ گانه اردبیل نیز توجه ویژه ای داشته ایم.

ساماندهی ایستگاه های صلواتی برای اولین بار توسط شهرداری اردبیل

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل، از ساماندهی ایستگاه های صلواتی واقع در سطح شهر برای اولین بار توسط شهرداری اردبیل خبر داد و گفت: این ساماندهی با صدور مجوز صورت گرفته که در کنار این اقدام بنرهای آموزشی و کیسه های مخصوص جمع آوری زباله نیز در اختیار ایستگاه ها قرار داده ایم و تأکید کرده ایم تا در امر توزیع نذورات از ظروف یکبار مصرف غیرمضر و تجزیه پذیر استفاده نمایند.

لاله، طراحی و نصب بنرهایی با مضمون پرهیز شهروندان و عزاداران حسینی از ریختن ظروف یک بار مصرف به معابر و جوب ها را از دیگر اقدامات روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل بیان کرد و افزود: به منظور ایجاد زمینه برای رعایت نظافت معابر در طول ایام عزاداری ماه محرم نسبت به تهیه و تعبیه مخازن به تعداد کافی در نقاطی از شهر که محل حضور و رفت و آمد هیئات عزاداری و شهروندان می باشد، اقدام کرده ایم.

وی اظهار کرد: برنامه های ویژه ای در راستای اجرای هرچه باشکوه تر اجتماع عظیم عزاداران حسینی اردبیل در روز های تاسوعا و عاشورا تدارک دیده ایم که کلیه امورات اجرایی این اجتماعات عظیم به عهده شهرداری بوده و به منظور عملیاتی نمودن این اقدامات، کمیته ویژه تاسوعا و عاشورا در شهرداری اردبیل تشکیل شده است.

نشریه “شهریمیز” شهرداری اردبیل ویژه ماه محرم منتشر می شود

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل، از انتشار نشریه “شهریمیز” شهرداری ویژه ماه محرم خبر داد و افزود: برای اولین بار است که نشریه شهریمیز شهرداری اردبیل در تیراژ بالا و با مطالبی متفاوت در سه قالب آموزش شهروندی، عزاداری سنتی اردبیل و فعالیت های شهرداری تهیه و تدوین شده و در طول ایام عزاداری ماه محرم در بین شهروندان عزادار در مساجد منتشر خواهد شد.

لاله هماهنگی های صورت گرفته با سازمان های مردم نهاد(NGO ) نظیر رفتگران طبیعت را از جمله اقدامات مهم شهرداری اردبیل در ایام محرم امسال برشمرد و تصریح کرد: اعضای این سازمان های مردم نهاد با همکاری نیروهای شهرداری اردبیل با حضور مسیر دسته جات عزاداری نسبت به پاکسازی مسیر اقدام خواهند کرد.

وی با یادآوری تأکیدات شهردار اردبیل مبنی بر “عبور بزرگراه عمران شهر از خیابان فرهنگ”، ادامه داد: با توجه به این تأکیدات، کلیه فعالیت های روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اردبیل ایجاد زمینه های توسعه فرهنگی و آموزش مسائل فرهنگی می باشد که یک سری کارهای فاخر و قابل توجه نیز در این زمینه در شرف انجام می باشد و در روزهای آینده در ارتباط با این اقدامات نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

لاله همچنین برگزاری اولین “سوگواره عکس عاشورایی” با همت شهرداری اردبیل را خاطرنشان کرد و گفت: شرکت در این سوگواره برای عموم شهروندان عزیز آزاد بوده به طوری که با تهیه عکس هایی از مراسمات عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا در اردبیل با استفاده از دوربین و یا موبایل می توانند در این سوگواره شرکت نمایند.

انتهای پیام/ساوالان خبر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار