تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

«موئیل» مشگین‌شهر در بین ۱۳ روستای مهم گردشگری کشور قرار گرفت

۱۰ نفر از اراذل و اوباش در اردبیل دستگیر شدند

آسیب دیدگی ۱۰۰ درصد محصول برنج در مشگین‌شهر

طغیان رودخانه‌های مشگین‌شهر در پی بارش‌های اخیر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

ساخت مسکن برای ۲۶۰۰۰ متقاضی نهضت ملی

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

«مشگین‌شهر» بعد از «نجف‌آباد» بیشترین شهید را داشته است

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

۱۰ کیلومتر از رودخانه‌های مشگین‌شهر لایروبی شد

کد خبر: 13529 | تاریخ انتشار: 15:56:33 - چهارشنبه 29 مهر 1394 | بدون نظر | |

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل:

اهدای خون در اردبیل فقط به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نشود

اهدای خون در اصفهان

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: مردم استان اردبیل باید در طول سال به اهدای خون اقدام کنند و مراجعه بیش از حد مردم در روزهای تاسوعا و عاشورا برای اهدای خون موجب خون گیری بدون نیاز می‌شود.

ایلقارنیوز: اللهوردی نوبخت در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در 6 ماهه اول امسال حدود 42 واحد افزایش خون‌گیری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم که این افزایش نیم درصدی طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بوده چرا که خون‌گیری با توجه به نیاز بیمارستان و مراکز درمانی استان اردبیل برنامه‌ریزی می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته حدود 35 هزار واحد خون‌گیری در استان اردبیل انجام شده است که برای 6 ماهه دوم امسال نیز حدود 2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را در نظر گرفتیم که تا به امروز و در مدت 6 ماه گذشته حدود 17 هزار واحد خون در استان اردبیل اهدا شده است.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل افزود: روزهای تاسوعا و عاشورا زمان مناسبی برای فرهنگ‌سازی اهدای خون است که از مراجعات مردمی استقبال می‌کنیم ولی از اهداکنندگان مستمر درخواست داریم که در این روز برای اهدای خون مراجعه نکنند تا از کسانی که برای بار اول برای اهدا خون مراجعه کرده‌اند،‌خون‌گیری انجام شود.

نوبخت تصریح کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا افزایش خون‌گیری را شاهد هستیم به طوری که حدود 9 برابر روزهای عادی در این دو روز اهدا کنندگان برای اهدای خون مراجعه می‌کنند که این شرایط مطلوبی نبوده چرا که به دلیل خون‌گیری زیاد، تهیه خون با مصرف آن در زمان نزدیک به هم امکان‌پذیر نمی‌شود.

وی بیان کرد: هر چه قدر زمان تهیه و مصرف خون به یکدیگر نزدیک باشد که اگر کمتر از یک هفته خون اهدا شده مصرف شود بسیار با کیفیت‌تر و مفیدتر خواهد بود.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: توصیه ما این است که اهدا کنندگان مستمر در این روزها برای اهدای خون مراجعه نکنند و در صورت نیاز فراخوان داده می‌شود همان طوری که در سال گذشته جزء‌ استان‌هایی بودیم که اهدای خون را در این روزها ساماندهی کرده و برای مواقع مورد نیاز نگه داشتیم.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار