باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

کد خبر: 12581 | تاریخ انتشار: 12:46:41 - دوشنبه 13 مهر 1394 | بدون نظر | |

در اختتامیه جشنواره مهر امید:

دفاع تمام قد دبیر جشنواره از رسانه ها

ایلقار نیوز:

بنام خداوند مهر و امید

با عرض سلام و خیر مقدم خدمت مهمانان و سروران عزیز که محبت نموده و با حضور خودشان

باعث رونق محفل صمیمی گرم و پر بار ما شدند.

اینک ایستگاه آخر است، اختتامیه را با این امید آغاز میکنیم که این جشنواره فتح بابی باشد در photo_2015-10-04_20-30-41خصوص فعالیتهای جدی در عرصه معضلات جوانان در اردبیل.

کاریکاتور یکی از لطیف ترین نقدهایی است که در هر موضوعی مطرح می شود چه بسا بزرگترین انتقادات که در هیچ قالبی امکان بیان ندارد، می توان در قالب کاریکاتور با شیواترین بیان به تصویر کشید و با لبخندی تلخ ضمن مطرح کردن مشکلات بزرگ، جامعه را به سوی حل معضلات رهنمون ساخت.

با توجه به اینکه شوربختانه جوانان عرصه فراخی برای مطرح کردن مطالبات و درد دلهای خود ندارند، شاید بتوان کاریکاتور را جزو نادر راهها برای طرح مشکلات به شمار آورد.

کاریکاتور در ورزش بسیار گسترده تر از سیاست و مسایل اجتماعی مطرح می شود چرا که در این خصوص خطوط قرمز کم رنگتر و میدان فراخ تر است. البته امید است که با تلاشهای جوانان و البته سعه صدر مسولان راه برای طرح کارهای جسورانه بازتر شود تا استعدادها در این زمینه شکوفا گشته و با توجه به نکته های ریز مطرح شده در آثار راه برای حل مشکلات باز شود.

انجمن مهر امید به عنوان یک تشکل غیردولتی، اولین دوره جشنواره کاریکاتور مهر امید در شمال و شمالغرب کشور را در ۲ بخش معضلات جوانان و مسائل ورزشی برگزار کرد تا از این طریق این معضلات را به نمایش گذاشته و خواستار رفع معضلات و ارتقای نقاط قوت در این ۲ بخش شود.

این جشنواره با رونمایی از پوستر جشنواره در ۱۸ مرداد ماه آغاز و تا دوم مهر ماه مهلت ارسال آثار بود که در این مدت ۴۷ روزه، ۸۰ اثر از ۶ استان اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی، گیلان، مازندران و زنجان به دبیرخانه ارسال شده بود که ۴ اثر به دلیل عدم همخوانی با موضوعات جشنواره داوری نشده و ۷۶ اثر توسط ۳ نفر از چهره های شناخته شده و بین المللی کاریکاتور استان و در ۲ مرحله مورد داوری قرار گرفت و نفرات برتر از ۴ استان انتخاب شدند.

در بخش جوانان ۴۷ اثر و در بخش ورزش، ۲۹ اثر به جشنواره ارسال شده بود و جالب آنکه در بخش جوانان بیکاری، ازدواج و فضای مجازی بیشتر مورد توجه کاریکاتوریست های شمال و شمالغرب کشور قرار گرفته بود.

بیشترین آثار با ۳۷ اثر از استان اردبیل و کمترین تعداد آثار ارسالی با یک اثر از استان زنجان بود.

این جشنواره برگزار نمی شد مگر با حمایت ها و مشارکت های اداره کل ورزش و جوانان استان، دفتر امور اجتماعی استانداری، آقای سلیمانی عضو شورای شهر، حوزه هنری،شهرداری اردبیل، مجتمع آموزشی سما و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اردبیل. لذا لازم می دانم از زحمات و مشارکت های این نهادها و مدیران آنها تشکر و قدردانی نمایم و جای بسی تاسف است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر استان هیچگونه مشارکتی در برگزاری این جشنواره نداشته و حتی جواب درخور شانی به نامه مدیر کل امور اجتماعی استانداری هم ندادند.

جشنواره مهر امید، یک حامی نهان هم داشت. آنهایی که همیشه در صحنه هستند اما دیده نمی شوند، آنهایی که در مسیر شفاف سازی، آگاه سازی و اطلاع رسانی، زحمات قابل تقدیرشان کمتر دیده می شود. آری همکاران عزیزم در رسانه های گروهی هر ۶ استان در اطلاع رسانی این جشنواره سنگ تمام گذاشتند و بدون زحمات آنها، اطلاع رسانی جشنواره ای که اقلام تبلیغاتیش تنها ۵۰۰ نسخه پوستر بود، ابتر و ناقص می ماند بنابراین باید سپاسگذار زحمات این عزیزان باشیم.

در پایان امیدواریم این جشنواره، اولین و آخرین دوره جشنواره کاریکاتور مهر امید نباشد و با حمایت های بیشتر متولیان فرهنگی، هنری استان هر ساله در هفته جوان شاهد برگزاری این جشنواره در سطح گستره تری باشیم.

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی                 به صد دفتر نشاید گفت شرح حال مشتاقی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار