مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 13488 | تاریخ انتشار: 11:17:48 - پنج‌شنبه 30 مهر 1394 | 2 نظر | |

با حضور کتابداران،نویسندگان واهالی رسانه

صدوهفتادمین نشست کتاب خوان مشکین شهر برگزار شد

ایلقار نیوز :صدوهفتادمین نشست از سلسله نشست های به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در سالن کانون نرجس شهرستان مشکین شهر برگزار شد.

مسعود افقهی مسئول کتابخانه های مشکین شهر هدف از این نشست ها را ترویج فرهنگ کتابخوانی و به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده دانسته وتصریح کرد : ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه ، به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده و معرفی کتاب های مفید و کاربردی از جمله اهداف این نشست ها می باشد

وی افزود آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه و همچنین بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی در اثر مطالعات هدفند و کاربردی از جمله سیاست های این نشست می باشد .

مسعودافقهی تاکید کرد : فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در سطح جامعه نهادینه شود و حضور افراد صاحب قلم و همچنین خانواده ها در اینگونه نشست سبب رشد و ترویج کتابخوانی خواهد شد .

  در نشست کتاب خوان شهرستان مشکین شهر که با حضور جمعی از مدیران،کتابدارن،

فرهیختگان و علاقه مندان به کتاب برگزار گردید، ۱۰ نفر از کتابداران، نویسندگان، شعرا و اساتید دانشگاهی در یک محیط پرشور فرهنگی، به ارائه خلاصه ای از کتاب های خوانده شده خود پرداختند:

سجاد جلالی، مسئول کتابخانه عمومی رضی، با ارائه کتاب «روابط سالم در خانواده» در حوزه خانواده، نخستین کتاب خوان این نشست بود. این کتاب نوشته داود حسینی بوده و به روابط مؤثر در خانواده، تربیت فرزندان، ارتباط والدین و فرزندان و ویژگی های یک خانواده موفق اشاره دارد.

مریم غفارزادگان، کتابدار کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر، با ارائه کتاب «کوری» نشر علم در حوزه رمان، دومین کتاب خوان این نشست بود. این کتاب نوشته نویسنده صاحب سبک پرتغالی ژوزه ساراماگو و ترجمه مینو مشیری بوده و در متن خود، آشفتگی اجتماع و انسانهای سر در گم را در دایره افکار خویش و مناسبات اجتماعی تصویر می‌کند. کوری، در یک شهر ناشناس اتفاق میافتد. یکنفر از اهالی این شهر، پشت چراغ قرمز در یک چهارراه، دچار نابینایی میشود. یک نوع نابینایی که مسری است. بیماری از همان یکنفر شروع میشود و شیوع پیدا میکند. هر کسی که به نوعی با فرد بیمار در تماس باشد، کور میشود. یکنفر داوطلب میشود که به فرد نابینا کمک کند. اما از موقعیت استفاده کرده، ماشین او را میدزدد. او نابینای بعدی خواهد بود.

فاطمه زیادپور، کتابدار کتابخانه روستائی پریخان، با ارائه کتاب «آینه های ناگهان» نشر افق در حوزه شعر، سومین کتاب خوان این نشست بود. این مجموعه شعر، سروده مرحوم قیصر امین پور بوده و شامل دو دفتر مستقل و در مجموع هفتاد قطعه شعر با مضامین و قالب‌های مختلف است که شاعر در طول سالهای ۶۴ تا ۷۱ سروده است.

آذر پورعسگر، مسئول کتابخانه عمومی پورعسگر مشکین شهر، با ارائه کتاب «برای چیزهای کوچک مویه مکن» در حوزه روانشناسی نیز چهارمین کتاب خوان نشست بود. این کتاب، تألیف ریچارد کارلستون و ترجمه هرمز عبداللهی بوده و در ضمن آن مولف کتاب رهنمودهایی در چگونگی غلبه بر فشارهای روحی، مشکلات مربوط به کار و زندگی، مشکلات ارتباطی و اعتیاد و ناامیدی ارائه میدهد بطوریکه به نظر نویسنده به کارگیری این روشها زندگی آسوده تر و آرام تری را برای فرد به ارمغان می آورد.

حمیده صادقی، مسئول کتابخانه عمومی شهید اسدی، نیز با ارائه کتاب «دختر شینا» در حوزه دفاع مقدس، به عنوان پنجمین کتاب خوان در نشست شرکت نمود. دختر شینا، نوشته بهناز ضرابی زاده و نشر سوره بوده و خاطرات زندگی قدم خیر محمدی کنعان، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر را دربر دارد.

دختر شینا، روایت زندگی دخترکی است که پدر و مادرش به خاطر حفظ حریم حیا او را راهی کلاس های مختلط مدرسه آن سالها نکردند. دختری که چون مدرسه نرفت بی سواد بود، اما باور و ایمانش با ثبات بود. زنی که روزهای مجردی اتاق اش را با چفیه و پلاک و سربند و قمقمه و فشنگ تزئین نکرده بود. کسی که شب ها خواب خمیپاره و تانک و خط مقدم و عملیات را نمی دید .کسی که نه فکر و ذکرش جهاد و شهادت بود و نه آرزویش. شاید تا آن موقع نه دعای عهدی خواند بود و نه عاشورایی. اما روزگار او را طوری بار آورد که صبر و ایستادگی اش در روزهای جنگ او را لایق مقام شهادت کرد.

فریباابراهیمی، استاد دانشگاه، با ارائه مجموعه شعر «صاباحا یول» در حوزه شعر که سروده های

خود وی میباشد، ششمین کتاب خوان این نشست بود. این کتاب شامل تعدادی از اشعار مؤلف با موضوعات اجتماعی و فلسفی وبه زبان ترکی بوده و در قالبهای کلاسیک و نو سروده شده است.

نیّر پیکام، کارشناس فرهنگی نیز با ارائه مجموعه شعر «دوربین خدا» در حوزه کودک و نوجوان، هفتمین کتاب خوان نشست بود. این مجموعه، ۱۰ عنوان از سروده های اسماعیل الله دادی و نشر کانون پرورش فکری برای گروه سنی” ب” بوده و با موضوعات متفاوت و بیشتر در مورد روابط اجتماعی و خانوادگی سروده شده است.

همچنین، مهدی تقی زادگان، استاد دانشگاه، با ارائه کتاب «شکنجه گران می گویند» در حوزه انقلاب اسلامی، هشتمین کتاب خوان حاضر در نشست بود. کتاب مذکور نوشته قاسم حسن پور و نشر موزه عبرت ایران، به مرور اسناد،اعترافات و فعالیت تعدادی از عناصر ساواک در دوران ستمشاهی و سرکوب فعالیتهای انقلابی توسط این عناصر میپردازد.

ربابه عبدالله زاده، کتابدار کتابخانه های عمومی مشکین شهر، با ارائه کتاب «شراب طهور» در حوزه ددین، نهمین کتاب خوان نشست بود. این کتاب، تألیف مهدی طیب، اثری عمیق، لطیف و راهگشا برای مشتاقان جوار و طالبان دیدار حضرت دوست است. شراب طهور با یک پیشگفتار آغاز می شود و حاوی شش فصل با عناوین کلیّات، در آستانه ى سلوک، بنیادهاى حیات و سلوک عرفانى، روحیّات عرفانى، پایه هاى اصلى سلوک و آداب سلوک است و با بهره وافر از قرآن کریم و سخنان معصومین علیهم السّلام، به زبانی ساده و روشن، سالکان الی الله را با شیوه ای درست راه سپردن در صراط مستقیم عرفان، آشنا می سازد.

فیروز مجیدخواه، کتابدار، نیز با ارائه کتاب «۵۰۰ نکته درباره مطالعه» نوشته فیل ریس، ترجمه بیتا وگیتا عسگری و نشر مدرسان برهان در حوزه ادبیات، دهمین و آخرین کتاب خوان نشست بود. این کتاب با لحن و زبانی ساده و روان به نگارش در آمده و با تکیه بر نکاتی همچون نگارش مقالات ، ارایه سمینارها، شرکت در امتحانات ، تقویت حافظه ، حل مسائل ، تکمیل مهارتها و موفقیت در مصاحبه ها خواننده را در گذر از بحرانهای تحصیل یاری میدهد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " صدوهفتادمین نشست کتاب خوان مشکین شهر برگزار شد " ارسال شده است.

  1. انوری گفت:

    خیلی خوب بود امیدوارم این برنامه ها در شهرستان ادامه داشته باشد

  2. غزاله گفت:

    برگزاری چنین جلساتی برای شهرمون خیلی خوبه به شرطی اینکه اطلاع رسانی بشه تا کسایی که دوست دارن بتونن شرکت کنن …

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار